Close

Kadınların orgazm süresi arttırılabilir

Kadınların orgazm süresini arttıracak ipuçları

Kadınların orgazm süreleri çeşitlilik göstermektedir. Kadın orgazmının erkek orgazmına kıyasla çok daha zor ve çok daha karmaşık olduğu bilinen bir gerçekliktir. Bu nedenledir ki uzmanlar tarafından yıllarca kadın orgazmına dair çeşitli araştırma ve deneysel çalışmalar yapılmıştır. Ve hala günümüzde yapılmaya da devam edilmektedir. Orgazmın fizyolojik alt yapısının yanı sıra psikolojik tabanlı bir eylem olduğu da bilinmektedir. Fizyolojik olarak her kadının orgazm süresi farklıdır ve farklı şekillerde seyreder. 

Her kadın aynı şekilde mi orgazm olur?

Kadınların orgazm süreleri çeşitli etkenlere göre farklılık göstermektedir. Orgazm, fizyolojik temelli ve psikolojik alt tabanlı bir eylemdir. Bu nedenledir ki her kadının orgazm oluş şekli, her kadını orgazma götüren nedenler ve her kadının orgazm süresinin aynı olması beklenemez bir şeydir. Bunun belirlenmesinde elbette ki belli faktörler etkendir. Bunlar yaş, kilo, boy, besin tüketimi, ırk, etnik ve kültürel etmenler olarak devam etmektedir. Bu etmenler de her kadın için farklı olduğundan dolayı her kadının orgazm süresi, orgazmı yaşayış biçimi tamamen birbirinden farklıdır.

Kadınların orgazm süresini arttırmanın yolları

Kadınların orgazm süresini arttırmak için birkaç yol bulunmaktadır. Fakat bu yolların neredeyse tamamı psikolojik etmene odaklıdır. 

  • Seks esnasında tamamen orgazma odaklanmak ve o anın zevkini yaşamaya çalışmak başlıca yöntemdir. Seks esnasında sadece o anı ve o anın yaşattıklarını düşünen kadınların hem daha kolay orgazma ulaştıkları hem de orgazm sürelerinin diğer kadınlara oranla çok daha yüksek olduğu kanıtlanmış bir gerçektir.
  • Partnerler arasındaki ilişki şekli de burada etken olmaktadır. Partnerlerin birbirleri ile iletişim kurmaları, seks öncesinde ve seks esnasında ne istediklerini yine birbirlerine cesurca söylemeleri gerekmektedir. Partneri ile ilişkilerinde doğrucu yol izleyen kadınların orgazm sürelerinin yüksek olduğu ve yine daha kolay orgazm oldukları bilinmektedir.
  • Kadının kendi bedenini ve özellikle de cinsel organını tanıması hususu da burada büyük önem taşımaktadır. Çünkü bedenini ve cinsel organını tanıyan bir kadın neyi istediğini ve en çok neyden zevk aldığını daha iyi bilir.  En önemlisi kendine karşı özgüvenli ve cesur olabileceğinden ötürü kendini ve kendi cinselliğini tanıyan, keşfetmiş kadınlar hem çok daha kolay orgazm olurlar, hem de yaşadıkları orgazmların süresi çok daha uzun süreli oluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top