Close

Cinsel isteğinizi zirveye çıkartacak besinler

Cinsel haz ve istek, zaman zaman artış ya da düşüş gösterebilir. Stres durumu, partnere duyulan ilgi seviyesi, toplumsal olaylar gibi birçok sosyal ve biyolojik sebep cinsel isteği etkileyebilir. Bazen cinsel isteğinizi yukarıda tutmak için destek almanız gerekir. İşte gerek kendiniz gerek partneriniz için kullanabileceğiniz cinsel isteği ve libidoyu arttırıcı besinler.

Deniz ürünleri

Cinsel isteğin artmasında deniz ürünlerinin yeri büyük. Balık yağının dopamin arttırıcı etkisi uzun süredir biliniyor. Kadınların cinsel isteğine ise dopamin yani mutluluk hormonunun etkisi düşünüldüğünde birçok açıdan zengin balık yağını tüketmek hiç de fena bir fikir değil. İstiridye ve mavi yengeç ise erkekler için adeta “cinsel istek arttırıcı ilaç” etkisi yapıyor.

Acı

Acının, cinsel isteği arttırıcı besinler arasında büyük yeri var. Kan dolaşımını hızlandıran acı cinsel isteği arttırmakla kalmaz, cinsel gücü de arttırır. Böylece partnerinizle acının yaratacağı ateş ile libidosunu arttırabilirsiniz.

Çikolata

Çikolata, özellikle de bitterse, cinsel isteği arttırmak denince ilk akla gelen besinlerdendir. Serotonin hormonunun salgılanmasını tetikleyen çikolata, tatlı bir yolculuğa çıkarken sizlere eşlik edebilir. Yapılan araştırmalar çikolatanın etkisinin yadsınamaz olduğunu gösteriyor.

Kırmızı şarap

İçerdiği antioksidanlarla kırmızı şarap, inanılmaz saatlere kapı aralayabilir. Hem kan akışınızı hızlandıran, hem de içinizi ısıtan bir kadeh şarap; adeta partnerinizle göklere çıkmanız için yaratılmış bir seks mucizesi.

Kabak çekirdeği

Kabak çekirdeğinin cinsel isteği arttırmadaki etkisine inanamayacaksınız. Bir akşam partnerinizle oturmuş, televizyon karşısında kuruyemiş yiyorken onu size yaklaşırken bulursanız şaşırmayın. Kabak çekirdeği içerdiği enzimlerle cinsel istek ve libidoyu arttırmada müthiş bir rol oynar.

Badem

Badem de kabak çekirdeği gibi cinsel isteği arttırmak için birebir bir kuruyemiştir. Diğer kuruyemişlerle birlikte badem içeren bir tabaktan sonra libidonun yükselmemesi mucize olur.

Bal

Balın cinsel isteği arttırıcı etkisi yüzyıllardır bilinir. Anadolu’da bir zamanlar “gerdek gecesi” öncesinde çokça tüketilen bal, günümüzde değerini hala koruyor. Hem verdiği enerji hem de cinsel isteği attırıcı etkisi ile bal, partnerinize yedirmeniz ya da kendinizin yemesi için harika bir besin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top