Close

Hangi iPhone’u satın almalısınız?

Hangi iPhone'u satın almalısınız?

Hangi iPhone'u satın almalısınız?

Hangi iPhone’u satın almalısınız? En iyi iPhone’u bulmak yılın herhangi bir zamanında önemlidir, ancak özellikle tatil hediyeleri ararken önemlidir. Satın alma işleminizden gerçekten en yüksek değeri elde etmek için ihtiyaçlarınız için doğru Apple telefonunu satın aldığınızdan emin olmanız gerekir ve biz de size bu konuda yardımcı olmak için buradayız.

6,7 inç iPhone 13 Pro Max ile vurgulanan iPhone 13 serisi sayesinde kesinlikle birçok seçeneğiniz var – açıkça Apple’ın şimdiye kadar yaptığı en iyi telefon ve şu anda genel olarak en iyi telefon. Ancak diğer iPhone 13 modelleri kendi başlarına etkileyici. Bu günlerde, en büyük değişiklik harika bir iPhone bulmak değil, favori modelinizin mevcut olduğundan emin olmak için mevcut iPhone 13 stokunu kontrol etmektir.

Hangi iPhone’u satın almalısınız? Herhangi bir iPhone 13, sahip olmak için harika bir telefon olurdu, ancak en iyi iPhone seçiminiz en son modellerle sınırlı değildir. Apple, eski iPhone’larından bazılarını indirimli fiyatlarda tuttu ve bu onları eskisinden daha iyi değerler haline getirdi. Şu anda mevcut olan en iyi iPhone’ları şu şekilde sıralıyoruz. Hangi iPhone’u satın almalısınız?

En iyi iPhone’lar hangileri?

En iyi iPhone’lar hangileri? Dört yeni iPhone 13 modelini incelediğimize göre, iPhone 13 Pro Max’in satın alabileceğiniz en iyi iPhone olduğunu söyleyebiliriz – mükemmel kameraları, uyarlanabilir ekranı ve uzun pil ömrü sayesinde neredeyse mükemmel bir telefon. Bu telefonu alın (Apple’ın geçen yılın şampiyonu iPhone 12 Pro Max için aldığı fiyatla aynı) ve hayal kırıklığına uğramayacaksınız.

Biraz daha ucuz bir şey ister misin? iPhone 13, çoğu insan için en iyi iPhone’dur. iPhone 13 Pro modellerinin dinamik olarak ayarlanan ekranlarından yoksun olsa da, kameraları başlı başına yeterince güçlü. En iyi iPhone’lar hangileri? Geliştirilmiş pili, daha parlak ekranı ve güçlü A15 yongasını ekleyin ve Apple’ın iPhone 13 serisinde harika bir seçeneği daha var. iPhone 13 Pro ve iPhone 13 mini’nin kendine özgü çekiciliği var.

Apple, geçen yılki iPhone 12 ailesinin yaklaşık iki üyesini elinde tuttu. İPhone 12 veya iPhone 12 mini’yi, iPhone 13 muadillerinden daha ucuza satın alabilirsiniz. En iyi iPhone’lar hangileri?

iPhone 13 Pro Maks

Hangi iPhone'u satın almalısınız?
Hangi iPhone’u satın almalısınız?

Şu anda Apple’ın sunduğu en iyi iPhone ve mükemmele yakın bir cihaz olan iPhone 13 Pro Max’in zirvesi yok. Bir kategori seçin ve iPhone 13 Pro muhtemelen ona hakim olacaktır. Telefon, yaptığınız göreve bağlı olarak yenileme hızını 10 Hz’den 120 Hz’ye otomatik olarak ölçekleyebilen uyarlanabilir bir ekran ekler. Bu, daha büyük bir pil ve verimli AT 15 Bionic işlemci ile birleştiğinde, iPhone 13 Pro Max’in pil testimizde 12 saatten fazla dayanmasına yardımcı oluyor – olağanüstü bir süre.

Bu özelliklerin hepsi etkileyici, ancak iPhone 13 Pro Max ile ilgili gerçekten harika olan şey kameraları olabilir. Kurulum, üç arka lensle öncekiyle aynı, ancak Apple, çekimlerin karanlık alanlarından renk ve ayrıntı çıkarma konusunda özellikle usta olan ultra geniş açılı atıcı ile daha fazla ışığa izin vermek için daha büyük sensörlere yöneldi. iPhone 13 Pro Max artık 3x optik yakınlaştırmayı desteklediğinden telefoto lens de daha iyi.

Bu telefonda pek çok kusur bulmak için oldukça fazla arama yapmanız gerekecek ve bunlar çoğunlukla Apple’ın bir çeşit Touch ID gibi eklemesini istediğimiz şeylerle ilgili. Ancak orada bulunan iPhone 13 Pro Max özellikleri, Apple’ın endüstri lideri telefon üreticisi olarak yerini etkiliyor ve yeniden doğruluyor.

iPhone 13

Hangi iPhone'u satın almalısınız?
Hangi iPhone’u satın almalısınız?

Çoğu insan için en iyi iPhone, bazı mükemmel özelliklerle daha uygun bir fiyatı uygun şekilde dengeleyen iPhone 13 olacaktır. Daha pahalı Pro serisini atlayarak, hızlı yenilenen ekranları elde edemezsiniz, ancak burada iPhone 13’ü herhangi bir önceki iPhone’dan değerli bir yükseltme yapmak için yeterince harika özellik var.

Bu yeni modelle ilgili en iyi şeylerden biri depolamadır – Apple nihayet temel modelle birlikte 128 GB içerir, bu nedenle her şeyi telefonunuza sığdırmak için mutlaka bir sonraki depolama katmanına atlamanız gerekmez. A15 işlemci – iPhone 13 Pro modellerinde bulunanla aynı – mobil işlemciler için hızı belirlemeye devam ediyor ve iPhone 13’ün herhangi bir Android cihazından daha iyi performans göstermesine izin veriyor.

Herhangi bir iPhone 13 modelinde olduğu gibi, buradaki asıl hikaye kameralar. iPhone 13 hala iki arka merceğe sahip, ancak daha iyi düşük ışık fotoğrafçılığına dönüşmesi gereken daha büyük sensörlere sahipler. Ayrıca Apple, video çekerken odağı otomatik olarak kaydırmak için Sinematik mod gibi bir dizi hesaplama destekli özellik içerir. Uygun fiyatlı bir telefonda etkileyici bir dizi özellik var.

iPhone 13 mini

Hangi iPhone'u satın almalısınız?
Hangi iPhone’u satın almalısınız?

iPhone 13 mini, tüm iPhone 13 modellerine güç sağlayan A15 Bionic çip sayesinde Apple’ın şimdiye kadar ürettiği en güçlü kompakt telefon. Bu, bir akıllı telefondaki en iyi performansın, aynı zamanda iPhone 13 serisindeki en ucuz giriş olan Apple’ın 5.4 inçlik modelinde de bulunabileceği anlamına geliyor.

Kompakt telefonlar herkes için değildir ve iPhone 13 Pro modellerinde bulunan dinamik olarak yenilenen ekranları bulamayacaksınız, ancak iPhone 13 mini’nin önereceği çok şey var. iPhone 13 ile aynı kamera kurulumuna sahip ve öncekinden daha fazla ışık sağlayan daha büyük sensörlere sahip. Ekran ayrıca iPhone 12 mini’nin ekranından daha parlak ve pil ömrü biraz da olsa iyileştirildi.

Gelecekteki iPhone planları hakkında söylentiler doğruysa, bu Apple’ın yaptığı son mini telefon olabilir. Öyleyse, iPhone 13 mini tarzıyla dışarı çıkıyor.

iPhone 12 mini

Hangi iPhone'u satın almalısınız?
Hangi iPhone’u satın almalısınız?

iPhone 13 mini harika bir kompakt telefon olabilir, ancak biraz daha ucuz bir şey için iPhone 12 mini’yi deneyin. Bir yıl daha eski olabilir, ancak iPhone 12 mini özelliklerden yoksun değil. Diğer iPhone 12 modellerinde bulunan aynı A14 işlemciye sahip oluyorsunuz ve iPhone 12 mini’deki arka kameralar, daha büyük iPhone 12’de bulunanlar kadar etkileyici.

iPhone 12 serisinin geri kalanı gibi, iPhone 12 mini de daha hızlı ağ standardının tüm özelliklerini destekleyen 5G bağlantısı sunar. Bu, Apple’ın bu kadar kompakt bir telefona sığdırmak zorunda olduğu anten sayısı göz önüne alındığında özellikle etkileyici olan mmWave 5G’yi içeriyor.

Genel olarak, iPhone 12 mini, tasarımı çok canlandırıcı olduğu için şimdiye kadarki en iyi iPhone’lardan biri. Orijinal beş renge mor bir seçeneğin eklenmesi de size kendi zevkinize uygun bir iPhone almanın başka bir yolunu sunuyor.

iPhone 11

Hangi iPhone'u satın almalısınız?
Hangi iPhone’u satın almalısınız?

iPhone 11, Apple’ın bu cihazın 2019’daki ilk çıkışından sonra iki sonraki nesil telefonları piyasaya sürmesiyle, şehirdeki yeni çocuk olmayı çoktan bıraktı. Bu fiyat, A13 Bionic işlemcinin çağdaş Android telefonlardan hala daha güçlü olduğu gerçeğiyle birleştiğinde, bunu iyi bir satın alma haline getiriyor.

iPhone 12’de olduğu gibi, iPhone 11’de 12 MP geniş açılı ve ultra geniş açılı atıcılar bulunduğundan, özel bir telefoto lensten vazgeçiyorsunuz. Ancak portre çekimleri, ultra geniş açılı özçekimler ve düşük ışıkta daha iyi fotoğraflar için Gece Modu dahil olmak üzere iPhone 11 ailesinin geri kalanıyla aynı kamera efektlerine sahip. Ayrıca iPhone 11’den 11 saatten fazla pil ömrü bekleyebilirsiniz, ancak en yüksek hızlarda yeniden şarj olması için ayrıca satılan bir hızlı şarj adaptörüne ihtiyacınız olacak.

scroll to top