Close

Hangi Galaxy modelini satın almalısınız?

Hangi Galaxy modelini satın almalısınız?

Hangi Galaxy modelini satın almalısınız?

Hangi Galaxy modelini satın almalısınız? En iyi Samsung telefonları, güçlü amiral gemilerinden şaşırtıcı derecede tam özellikli bütçe cihazlarına kadar Android’lerin sunduğu her şeyi kapsar. Ucuz Galaxy A32 5G veya geniş (ve pahalı) Galaxy Z Fold 3 olsun, Samsung’un her fiyata bir seçeneği var. Hangi Galaxy modelini satın almalısınız?

Samsung bu yıl bir Galaxy Note modeli çıkarmadı ve Galaxy S21 FE’nin Ocak ayına kadar (ve belki de Avrupa’da) ortaya çıkması pek olası değil. Ancak bu cihazlar olmadan bile, 2021’de en iyi Samsung telefonu unvanı için birçok yeni yarışmacı gördük. Samsung, üç yeni Galaxy S amiral gemisi, bir Galaxy A orta sınıf telefon ve iki katlanabilir cihaz sundu. şirket şimdiye kadar serbest bırakıldı. Genel olarak Samsung’un sundukları arasında kesinlikle en iyi telefonlardan bazılarını bulacaksınız.

Her şey ne tür bir telefon aradığınızı ve ne kadar ödemek istediğinizi bulmakla ilgili. Bu soruların cevapları ne olursa olsun, en iyi Samsung telefonlar arasında ihtiyaçlarınıza uygun bir cihaz mutlaka vardır. Hangi Galaxy modelini satın almalısınız? 

En iyi Samsung telefonlar hangileri?

En iyi Samsung telefonlar hangileri? Galaxy S21 Ultra, bu noktada Samsung’un nihai akıllı telefonu. Galaxy S21 ve Galaxy S21 Plus, dinamik ekranları, hızlı işlemcileri ve geçen yılın S20 modellerine kıyasla daha düşük fiyat etiketleri ile başlı başına etkileyici telefonlar. En iyi Samsung telefon tartışmasında bir yeri hak ediyorlar.

Özellikle Galaxy A52 5G ve Galaxy A32 5G’nin piyasaya sürülmesiyle daha ucuz seçenekler var. Geçen yılki Galaxy S20 FE, amiral gemisi özelliklerini daha düşük bir fiyata elde etmek için popüler bir seçenek olmaya devam ediyor, ancak yıl sonundan önce yeni bir sürüm gelebilir. En iyi Samsung telefonlar hangileri? Bunların her ikisi de, Samsung’un her ikisini de desteklemeye yönelik üç yıllık güncelleme vaadi ile okula dönüş için mükemmel seçenekler.

Samsung’un katlanabilir telefonlarına gelince, hem Galaxy Z Fold 3’ü hem de Galaxy Z Flip 3’ü inceleme şansımız oldu. İlki, 120Hz yenileme hızı sunan dev ekranı sayesinde Samsung’un telefon serisine daha etkileyici bir katkı. En iyi Samsung telefonlar hangileri? Ancak Galaxy Z Flip 3, büyük ölçüde düşük fiyat etiketi sayesinde hala çekici bir seçenek. Şimdi, biraz daha fazla ödemeye hazırsanız, kendi renk kombinasyonunuzu seçebileceğiniz Z Flip 3’ün özelleştirilmiş bir sürümünü sipariş edebilirsiniz.

Samsung Galaxy S21 Ultra

Samsung Galaxy S21 Ultra
Hangi Galaxy modelini satın almalısınız?

Samsung Galaxy S21 Ultra, çeşitli nedenlerle en iyi Samsung telefonlar listemizin başında yer alıyor. Bir Android cihazdan gördüğümüz en iyi performans sonuçlarını veren telefonun ABD sürümüne güç sağlayan çip üzerinde Snapdragon 888 sistemi ile başlayın. Ayrıca S21 Ultra’nın Samsung Galaxy Note serisinin dışında S Pen’i destekleyen ve üretkenliğinizi daha da artıran ilk telefon olmasını takdir ediyoruz.

Ancak birkaç özellik bu satış noktalarından gerçekten öne çıkıyor. Galaxy S21 Ultra, yaptığınız işe bağlı olarak 10 Hz ile 120 Hz arasında ölçeklenebilen yenileme hızına sahip dinamik bir ekrana sahiptir. (Kaydırma gibi görevler daha yüksek yenileme hızı sağlarken, daha statik etkinlikler pil tasarrufu hızı sağlar.) S21 Ultra’nın arkasında iki telefoto lens bulacaksınız – biri 3x yakınlaştırma, diğeri 10x yakınlaştırma yapabilen — Yakınlaştırma lenslerini en iyi şekilde kullanan telefon üreticisi olarak Samsung’un yerini sağlamlaştırıyor.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Samsung Galaxy S21 Ultra
Hangi Galaxy modelini satın almalısınız?

Galaxy Note 20 geleli bir yıldan fazla oldu ve o zamandan beri Galaxy S21 Ultra tarafından en iyi Samsung telefonu olarak yerini aldı. Yine de Galaxy Note 20, Samsung’un bu modelde sunduğu tüm gelişmeler göz önüne alındığında, phablet hayranları için mükemmel bir seçim olmaya devam ediyor.

Galaxy Note 20 Ultra’daki en dikkat çekici özelliklerden biri, telefonu ne için kullandığınıza göre otomatik olarak ayarlanan telefonun dinamik yenileme hızı olmaya devam ediyor. Verimlilik odaklı başka özellikler de var: Gecikme süresi 9 ms’ye düşürülerek S Pen her zamankinden daha duyarlı ve S21 Ultra ve Galaxy Z Fold 3’ün aksine Note 20 Ultra, S Pen için bir yuva içeriyor. Telefon ayrıca Snapdragon 888’in gelmesinden sonra bile hala mükemmel bir yonga seti olan Snapdragon 865 Plus tarafından destekleniyor.

Note 20 Ultra’nın ağır kamera çıkıntısına alışmak biraz zaman alıyor ve bir akıllı telefon için dört rakam ödemekten çekinen insanlar başka bir yere bakmak isteyecekler. Ancak Galaxy Note 20 Ultra, herhangi bir Samsung el cihazının en çok yönlü büyük telefon deneyimlerinden birini sunar. 2021’de yeni bir Note gelmediği için Note 20 Ultra, alabileceğiniz en iyi phablet olmaya devam ediyor ve daha yeni Galaxy Z Fold 3’e daha ucuz bir alternatif.

Samsung Galaxy Z Flip3

Hangi Galaxy modelini satın almalısınız?
Hangi Galaxy modelini satın almalısınız?

Samsung’un birinci sınıf katlanabilir telefonu, özellikle yeni sürüme hem içeride hem dışarıda 120Hz ekran eklediğinden, Galaxy Z Fold 3 olmaya devam ediyor. Dahası, yeni Galaxy Z Fold 3, IPX8 su geçirmezlik derecesi sayesinde her zamankinden daha dayanıklıdır, Zırh Alüminyum gövdesi eskisinden daha güçlüdür, telefonun Gorilla Glass Victus ekran kullanması, çizilme ve diğer hasar olasılığını azaltmalıdır.

Suya dayanıklılık derecesine sahip dayanıklı tasarım. Çoklu görev için desteklenen daha fazla uygulama ve Çift 120Hz ekran gerçekten satın alma nedenleri arasındadır.

Samsung’un yaptığı en iyi şeylerden biri, daha fazla uygulama üreticisini yazılımlarını Galaxy Z Fold 3’ün katlanabilir ekranıyla çalışacak şekilde optimize etmeye ikna etmekti. Spotify ve TikTok gibi popüler uygulamaların artık Z Fold 3’ün benzersiz form faktöründen yararlandığını göreceksiniz. Samsung, S Pen desteği de ekledi ve ana ekran kesinlikle size çizim yapmak ve not almak için çok fazla alan sağlıyor olsa da, kalemin isteğe bağlı bir aksesuar olması çok yazık (yani her ikisini de almak için fazladan ödeme yapmanız gerekecek). S Pen ve kalemi tutmak için bir kılıf).

Galaxy Z Fold 3’ün pil ömrü daha iyi olabilirdi ve ilk çıkış fiyatı Galaxy Z Fold 2’nin fiyatından daha düşük olsa da, telefon için hala ödenmesi gereken çok şey var. Bununla birlikte, çalışmak için size bol ekran sunan birinci sınıf bir cihaz istiyorsanız, Galaxy Z Fold 3, katlanabilir bir ekran sunan şimdiye kadarki en iyi Samsung telefonu. Biz çok sevdik!

scroll to top