Close

Hindistan cevizinin hamile kadınlara 5 faydası

Hindistan cevizi potasyum açısından oldukça zengin bir besindir. Aynı zamanda vitaminler, kalsiyum ve magnezyum minerallerini de barındırır. Yakın zamanda yapılan bir araştırmada,Hindistan cevizinin kemikler, kilo verme, hormon üretimi ve inflamasyonun azaltılması konusunda iyi olduğu belirtilmektedir.

Diğer bir tüketim formu ise hindistan cevizi suyutüketimidir.. Hindistan cevizi suyu, vücudunuzdaki kaybedilen suların yenilemesinde yardımcı olan enerji verici, tatlı ve berrak bir izotonik içecektir. Hindistan cevizi suyu sağlıklı olsa da, hamile kadınlar bunu makul miktarlarda tüketmelidirler.Hindistan cevizi suyunun vücuda en yararlı olduğu saat dilimi sabah saatleridir.Mide boşken elektrolitler ve besinler kolayca emilebileceğinden daha sağlıklıdır. Bu sayede sabah bulantısı nedeniyle ortaya çıkan dehidratasyonu engeller.Hindistan cevizi içindeki şeker içeriği de sağlıklı düzeydedir. Hindistan cevizinin daha birçok şeye de faydası vardır.

1-)Anne sütü

Bazı kaynaklar, hindistan cevizi suyunun süt üretiminde de çok yardımcı olabileceğini söylüyor,aynı zamanda hamile annelerde de sağlıklı anne sütü oluşumunu olumlu etkilemektedir.

2-)Kalp Sağlığını Geliştirir

Düşük elektrolit seviyesi, kan basıncını arttırır. Hindistan cevizi suyu içilmesi, kan basıncını düzenlemede yardımcı olan potasyum, magnezyum ve laurik asit seviyelerini geliştirir. İyi kolesterolü geliştirir ve kötükolesterol ile savaşır. Hindistan cevizi suyundaki vitaminler, esansiyel proteinler ve elektrolitler, şeker seviyelerini, kan basıncını ve dolaşımını kontrol altına alır.

3-)Sabah bulantıları

Hindistan cevizi içmek veya hindistan cevizi ürünlerini tüketmek, sabah bulantılarının belirtileriyle başa çıkmada yardımcı olabilir.

4-)Doğal Diüretik

Hamilelik sırasında vücut sisteminizde bulunan ürik asit belirli seviyelerde bulunmalıdır. Hindistan cevizi suyu diüretiktir ve potasyum, magnezyum ve mineral varlığı nedeniyle idrar yapma isteğini arttırır. Toksinleri temizlemede ve idrar yolunu temizlemede yardımcı olurlar. Bu nedenle böbrek fonksiyonlarını iyileştirir ve böbrek taşları ve enfeksiyonları önler. Ayrıca idrar yolu enfeksiyonlarını önlemeye yardımcı olur, bu nedenle erken doğum şansını azaltır.

5-)Düşük Şeker İçeriği

Aşırı şeker alımı genel kan şekeri seviyelerinde artışa neden olabilir. Hindistan cevizi suyunun diğer enerji ve spor içeceklerinden daha az şeker vardır.Herhangi bir hamilelik ağırlığına eklenmez ve basit şekerlerdeki düşük diyet, gestasyonel diyabet alma riskini azaltacaktır.

Hindistan cevizi suyunun hamilelik üzerinde olumsuz etkileri olduğunu kanıtlayan herhangi bir kanıt yoktur. Diğer herhangi bir meyve veya sebze suları gibi, aynı zamanda güvenlidir.Ancak aklınızda bulundurmanız gereken iki şey vardır: Hindistan cevizi sütü, preeklampsi hastalığından muzdarip hamile kadınlar için doğru seçim olmayabilir, çünkü sodyum içerir. Olgun Hindistan cevizi suyu seçimi de kabızlığa neden olabilir. Bu iki koşula dikkat etmeniz önerilir.

scroll to top