Close

Rüyada altın görmenin anlamları

Rüyada altın görmeni anlamı nedir? Altın görmek, maddi ve manevi durumların habercisi olarak yorumlanır. Rüyada altın görmek genelde olumludur fakat rüyada altın görmek bazen şerrin de habercisi  olabilir. Rüyada altın görmek bilinç altımızdaki hangi durumları işaret ediyor?

Rüyada altın görmenin anlamı nedir?

Hayrın ve şerrin çokluğu rüyada görülen altının miktarına, bolluğuna bağlıdır.

Rüyada altın görmek hayırlı işlerin gerçekleşmesine, mutluluğa ve huzura erişmeye yorulur. Bazen de gamlanmaya, kederlenmeye ve hüzünlenmeye delalet eder. Rüyada görülen altın, helal rızka, mala kavuşmaya, bekarların hayırlı bir kısmet ile evlilik yoluna gireceğine, evlilerin ise boşanacağına işaret eder.

  • Rüyada çeyrek altın görmek

Rüyada çeyrek altın görmek, rüya sahibinin bir işe girişeceğine, giriştiği bu işte akrabaları, eşi, dostu destek verirse başarılı, destek vermezlerse işin tamamlanamayacağına, eksik kalacağına yorulur. Bu nedenle çeyrek altın genellikle karışık durumları işaret eder. Rüya sahibinin hayatının inişli çıkışlı bir döneme gireceğinin habercisidir.

  • Rüyada altının kaybolması

Rüyada altının kaybolması, olumsuz olayların gerçekleşeceğinin habercisidir. Rüya sahibi eğer altın kaybederse mal ve mülkünde bir anda azalma görülür. Değer verdiği, kıymetli eşyalarını gerçek hayatında satmak zorunda kalır. Bazen de altının kaybolması, rüya sahibinin sağlığına işaret eder. Altınının kaybolduğunu gören rüya sahibi kaybolan altınlarının miktarı kadar sağlığını kaybeder. Rüya sahibi bekarsa kısmeti kapanır. Rüyada altının kaybolduğunu gören rüya sahibinin iyilik hali bozulur.

Rüyada altın görmenin psikolojik yorumu

Rüyasında altın gören kimseler, genellikle zengin olmak, çok fazla mala mülke sahip olmak isterler.  Bu rüyayı gören kimseler, daha ferah bir hayat yaşamak isterler. Zoru başarmayı seven, her daim daha fazlasını elde etmeyi arzulayan kimselerin bilinç altını yansıtır. Rüyasında altınlarını kaybettiği gören bazı kimseler için ise; malını mülkünü, kazançlarını kaybetmekten korktuklarını gösterir. Altınlarını kaybettiğini gören kimseler, insanlara zayıf yönlerini göstermek istemez, zayıf yönlerini biri görecek ve olumsuz anlamda kullanacaklar diye tedirgin olurlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top