Close

Rüyada altın görmek neye işarettir?

Golden RMB coins In cloth bag

 

Genel manada bir kimse rüyasında altın görürse rüya sahibi için maddi ve manevi olarak hayır anlamına gelmektedir. Peki, görülen bu altın farklı şekillerde görülürse anlamı nedir? İşte rüyada altın görmenin tabiri

RÜYADA ALTIN GÖRMENİN TABİRİ NEDİR?

Bir insanın rüyasında altın görmesi, o kişinin sevinçli ve mutlu günler yaşayacağına, sıkıntılarının yakın zamanda geçeceğine işarettir. Kimi yorumlara ise de keder ve üzüntü getirisidir. Rüya içerisinde görülen altın kadar, altının görülme şekli ve rüyanın durumu da rüyanın yorumuna etki etmektedir. Altın genellikle mal ve mülkün hayırlı olanına, hayırlı dosta delalet iken rüyayı gören insan için şanslı bir dönemin başlangıcının da habercisi durumundadır.

RÜYADA ALTIN BULMAK

Rüyada bulunan altın pek çok anlam içermektedir. Bulunan altının miktarı da yoruma oldukça etkilidir. Rüyasında bir adet altın bulan insana bir eşya emanet edilir. Rüyada görülen çok altın rüya gören kişi için muradına ermek anlamındadır. Rüyada sahte altın görmenin anlamı; evli kişiler için boşanmak, bekâr kişiler için de manevi kayıp yaşayacakları anlamına gelir. 

RÜYADA BİRİSİNDEN BÜYÜK ALTIN ALMAK

Bu rüyayı gören insanın yaşına göre farklı anlamlar alır. Yaşı büyük birisi için bu rüyayı görmek, davranışlarına dikkat etmesi için bir ikazdır. Genç birisinin bu rüyayı görmesi ise zenginlik ve güzel bir iş anlamındadır. Rüyada etrafa altın dağıtmak; bu rüyayı gören kişinin yakın zamanda tüm borçlarını kapatacağı anlamındadır. Rüyada küpe, kolye, altın bilezik benzeri ziynet eşyası görmek; bu rüyayı gören kişinin zenginliğe ulaşacağı şeklinde yorumlanır. Bir kadın bu rüyayı görür ise mirasa sahip olur.

RÜYADA KADININ ALTIN TAKMASI

Rüyada kadının altın takması bereket, bolluk anlamına gelirken, bir erkeğin altın taktığını görmesi haram olmakla beraber kötü bir şey olacağı anlamına gelebilir. Rüyada altından elbise görmek; güç, şan, saygınlık, şöhret, itibar anlamlarına gelir. Altın elbisenin rüyada görülmesi, rüyayı gören kişinin düşmanları karşısında başarı elde edeceğine işarettir.

RÜYADA ÖLÜ BİRİSİNDEN ALTIN ALMAK

Bir ölü tarafından verilen altın, rüyayı gören kişi tarafından kabul edildi ise dertten ve sıkıntıdan kurtulmayı işaret eder. Eğer altını reddedip almamak, birisi tarafından canın sıkılmasına yorumlanır. Topraktan altın çıkarmak emanet anlamına da gelebilmektedir. Rüyada altın biriktirmek, saklamak; rüyayı gören kişiye verilecek olan sırra işaret eder.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top