Close

Rüyada Duş Almak

 

Her insanın yaşantısı gibi bilinçaltı da farklılık gösterir ve bunun sonucunda değişik rüyalar görülür. Her kim etkisi altında kaldığı bir rüya görse o rüyanın ne anlama geldiğini bilmek ve rüyasının neler anlatmak istediğine dair bilgi edinmek ister.

Pek çok alime göre rüyalar insanlara mesaj vermektedir. Yalnız belirtildiği gibi her mesaj uyarıcı olmayacağı gibi bazı rüyaların gün içinde etkisinde kalınan olaylar silsilesiyle görülmüş olabileceği de belirtilmektedir. 

Rüyada duş aldığını görmek…

Rüyada duş almak; kurtuluşa ermeye, her türlü illet ve musibetten kurtulmaya, hastalıklardan kurtulup şifa bulacağı anlamına gelir. Rüya sahibi için kötü insanların şerrinden, yalancılardan, hileci ve fesatlardan, ve günahtan uzak kalacağına işaret eder. Bir diğer ifadeyle rüyada duş almak büyük bir huzuru simgeler. Rüya sahibinin uzun ve yorucu günlerinin artık son bulacağı rahatlayacağı bir günün geleceğini simgeler. Varsa herhangi bir kötü alışkanlığı bunlardan da arınacağı yeni sayfanın açılacağını delalet eder.

İşte rüyada duş almakla ilgili yapılan yorumlar:

  • Rüyada sıcak suyla banyo yaptığı görmek, rüya sahibinin sağlığıyla ilgili olduğu anlamına gelir. Yani rüya sahibinin kötü hastalığa yakalanmayacağına ve hafif rahatsızlıklarla anlatacağı bir hastalık anlamına gelir.
  • Rüyada soğuk su ile banyo yaptığını görmek ise rüya sahibinin içine düşeceği bir sıkıntılı durumun baş göstereceğine işaret eder. Rüya sahibi varlıklı ise varlığını kaybedeceği, bereketinin azalacağı, yokluk ve acılı günlerin geleceği anlamına gelir.
  • Rüyada banyo görmek, huzur ve sağlıklı günler anlamına gelir. Rüya sahibinin gönül hoşnutluğuna yaşayacağı, ferahlık ve dinlik bir yaşama uyanacağı anlamına gelir.
  • Rüyada banyo yapmak için soyunduğunu görmek; rüya sahibinin iyi giden ve uzun sürecek bir aşk hayatı yaşayacağı anlamına gelir. Rüyada soyunduğunu görmek aynı zamanda planlamış olduğu bir organizasyon olduğu ve bunu gerçekleştireceği anlamına gelir.
  • Rüyasından kıyafetle banyo yaptığını görmek, rüya sahibinin uzun süredir beklemiş olduğu huzuru ve rahatı yakın zamanda kavuşacağı anlamına gelir. Diğer bir anlamı da daha önce yapmış olduğu bir hata dolayısıyla büyük bir vicdan azabı çekeceği anlamına gelir. Kıyafetle banyo yapmanın bir diğer anlamı ise aile fertleri arasında ya da yakın akrabalar arasında yaşanacak sürtüşme ve tartışma yaşanacağı anlamına gelir.
  • Rüyasında banyo yapmak isteyip yapamadığını görmek rüya sahibinin istediği bir şeyin olduğuna ancak bunu yapmak için hevesinin kursağında kalacağına delalet eder. Kimi rüya tabircilerine göre de yaşanacak üzücü olaylar yaşanacağı anlamına gelir.
  • Rüyada dışarıda banyo yaptığını görmek, rüya sahibinin cevval biri olduğu ve gereken tüm sorumlulukların üstesinden geleceği anlamına gelir. Aynı zamanda rüya sahibinin birçok iftiraya maruz kalacağı bu zorlukları aile bireyleri ile birlikte üstesinden geleceği anlamına gelir.
  • Rüyada herkesin içinde banyo yaptığını görmek;  kişinin, stresli günleri ardında bırakıp mutlu bir geleceğe adım atacağı anlamına gelmektedir.
  • Rüya sahibinin rüyasında banyo yaparken abdest aldığını görmesi; borcunun olduğu anlamına gelebilir. En kısa sürede rüya sahibinin bu durumu telefi edeceği ve gönül rahatlığına kavuşacağı anlamına gelir. 

 

scroll to top