Close

Rüyada evlilik görmenin 11 anlamı

Günlük hayatın yorgunluğunu atmak için uyuduğunuz sırada gördüğünüz hayaller bütünüdür rüyalar. Kimi zaman bilinçaltınıza ittiğiniz şeyleri kimi zaman ise aklınızda hiç olmayan şeyleri görebilirsiniz. Araştırmalar sonucuna göre aslında görülen birçok rüya hatırlanmamaktadır. Hatırlanan rüyalar ise oldukça etkileyici olabilmektedir. Rüyada evlenmek çeşitli şekillerde yorumlanabilir. Evlenmek genel olarak güç, bolluk, kısmet anlamına gelir.

Görülüş şekline göre evlilik rüyaları

 • Rüyada gelinlik giymek, evlenmek

Bekar bir kişinin rüyasında evlendiğini görmesi gerçek hayatta da evleneceği yönünde yorumlanabilir. Kişinin giydiği gelinlik gösterişli ve parlak ise bu yapılacak evliliğin hayırlı sonuçlar doğuracağına bir işaret olabilir. Kişinin rüyasında evlenirken kendisini mutlu görmesi evliliklerinin bir ömür huzur içinde süreceğini gösterir. Fakat giyilen gelinlik lekeli, çamurlu ise o evliliğin sıkıntılı geçeceğine bir işarettir. Eğer gelinlik parçalanmış veya yırtılmış ise o kişinin evlenmek için hazır olmadığına yorumlanır. Yırtık gelinlik giymek çözülmemiş sorunlar anlamına gelmektedir.

 • Rüyada yeniden evlendiğini görmek

Rüyanızda ikinci evliliğini yaptığınızı görmek yeni başlangıçlara, değişen, gelişen olaylara işarettir. Rüyasında tekrar evlendiğini gören kişi yeni atılımlar yapacak ve bu atılımlarda başarılı olacaktır. Aynı zamanda ikinci evlilik yakınlardan göreceğiniz güçlü bir manevi desteğe de işaret olabilir.

 • Rüyada sevdiğiniz kişiyle evlenmek

Rüyada sevdiğinizle evlenmek sizin ve ilişkiniz için hayırlı olaylara adım atacağınızı gösterir. Sevdiğiniz kişiyle mutlu ve huzurlu bir yuva kurmanız yakındır. Rüyadan kısa bir süre sonra güzel bir evlilik kurabilir, birlikte güzel yolculuklar yapabilirsiniz.

 • Rüyada evli biriyle evlenmek

Gördüğünüz rüyada evlendiğiniz kişi eğer evliyse bu sizin sıkıntılı bir döneme gireceğinize işaret olabilir. Geçirdiğiniz zor dönemlerin tekrarını yaşabilirsiniz. Yakın çevrenizden yana bir takım sıkıntılar çekebilir, bunaltıcı bir döneme girebilirsiniz. Rüyada evli olan biriyle evlendiğini görmek çekilecek maddi zorluklar olarak da yorumlanabilir.

 • Rüyada yabancı biriyle evlenmek

Rüyasında hiç tanımadığı biriyle evlendiğini gören kişinin zorlu yollardan geçeceği ve bu kişinin sıkıntıların altından kalkamayacağı bir döneme girdiğine yorumlanabilir.

 • Rüyada eşinizle evlendiğinizi görmek

Hayırlı bir evliliğinizin olduğuna işarettir. Eşinizle birlikte evlendiğinizi görmeniz yuvanızdaki huzurun artacağına, hanenizin bereketleneceğine yorumlanır. Ayrıca eşinizle tekrar evlendiğinizi görmek ilerde büyük bir aile olacağınıza delalet eder.

 • Rüyada kaçarak yapılan evlilik

Bir kişi eğer rüyasında kaçarak evlendiğini görüyorsa bu onun pişmanlık yaşayacağı bir döneme gireceğine işaret olabilir. Aynı zamanda kaçarak evlendiğini gören kişinin sağlık sıkıntıları yaşayacağı veya ailesinden biriyle sıkıntılı süreçten geçeceğine yorumlanabilir.

 • Rüyada iki erkeğin evlendiğini görmek

Rüyasında erkek erkeğe evlendiğini görmek veya iki erkeğin evlenmesine şahit olduğunu görmek haram bir olaya karışacağınıza işarettir. Bu olaydan ötürü çok gözyaşı dökebilirsiniz. Zor zamanların, üzüntülerin kapıda olduğuna yorumlanır.

 • Rüyada ölmüş biriyle evlendiğini görmek

Daha önce vefat etmiş biriyle evlenildiğini görmek rüya sahibi için büyük bir servete yorumlanır. Kişinin eline kısa zamanda geçecek olan fırsatların iyi değerlendirileceğine işarettir. Ümidinizi kestiğiniz bir konudan olumlu bir geri dönüş alacağınıza da yorumlanabilir.

 • Hamile olan bir kadının rüyasında evlendiğini görmesi

Rüya sahibinin bir kız evlada sahip olacağına işarettir. Gelecek olan evladın ailesine faydalı, hayırlı olacağına yorumlanır.

 • Kişinin rüyasında yaşlı biriyle evlenmesi

Yaşlı biriyle izdivaç gerçekleştirdiğinizi görmeniz edineceğiniz kazançlar anlamına gelmektedir. Yaptığınız işler sayesinde elde edeceğiniz varlıkları güzel değerlendireceğinize de yorumlanır. Yaşlı biriyle evlilik yapmak zenginliğin yakın olduğuna işaret olabilir.

scroll to top