Close

İzlemeniz gereken en iyi 19 korku filmi

İzlemeniz gereken en iyi 19 korku filmi

İzlemeniz gereken en iyi 19 korku filmi

İzlemeniz gereken en iyi 19 korku filmi hangileridir? Çok ilginizi çekebilecek bir liste ile geldik. Bu korku filmlerine eğer korku filmi izlemek istiyor iseniz ve seviyorsanız mutlaka bir kulak vermelisiniz. Hepsi birbirinden heyecanlı, hepsi birbirinden taze ve hepsi birbirinden sürükleyici. Demedi demeyin. Hadi başlıyoruz. En iyileri sizler için izlemeniz gereken en iyi 19 korku filmi listesinde bir araya getirdik.

İtiraf edeceğiz, geçen yıl olanların çoğu bir korku filminden sahneler gibi hissettirdi. Ve toplu olarak yeterince kıyamet ve kasvet yaşadığımızı düşünürdünüz ama bir şekilde, dünyada yanlış giden her şeye rağmen, bir battaniyenin altına kıvrılıp iyi bir korku filmi izlemek hala doğru hissettiriyor.

Tüm zamanların en iyi korku filmleri güvenli değil. Bunun nedeni, en iyi korku filmlerinin, daha sonra ne olacağı veya bir sonraki korkunun nereden geleceği hakkında kesinlikle hiçbir fikrinizin olmadığı filmlerdir. Bazen bir ana karakterin hayatta kalması bile garanti edilmez. Korku filmleri yıllar içinde kurallar geliştirmiş olsa da mükemmel bir şekilde parçalanmış ve sonra çığlıkta kırılmış olsa da en iyi korku filmleri kalıbı kıranlardır. 

Bu listedeki bazı filmlerin geleneksel bir kurulumu var, ancak her zaman işlerin nasıl daha da kötüye gidebileceğini merak edeceğiniz anlar olacak ve hemen öğreneceksiniz. Bunu kendimize neden yaptığımızı merak etmeye yeter. Ve yine de tüm zamanların izlemeniz gereken en iyi 19 korku filmini yakaladığınızdan emin olmak için buradasınız.

Aslında, en kötü korkularımızın ekranda nasıl ortaya çıktığını görmenin, olursa onlarla daha iyi başa çıkmamıza nasıl yardımcı olduğu konusunda çalışmalar yapılmıştır. Neyse ki, bu yıl harika bir korkutucu film listesi var. İşte izlemeniz gereken en iyi 19 korku filmi listemiz. Canavarlardan ve kesicilerden perili otellere kadar, şu anda izlemeniz gereken en iyi 19 korku filmi.

İzlemeniz gereken en iyi 19 korku filmi
İzlemeniz gereken en iyi 19 korku filmi

Etkileyici korku filmleri

Etkileyici korku filmleri doğruyu söylemek gerekir ise hayallerimizi süsler. Ancak bulmak zor olabilir. Hele ki berbat derecede sahnelenmiş üç harfliler odaklı olanlarını gördükten sonra. Ama yine de biz etkileyici korku filmleri konusunda elimizden geleni yapmaya çalıştık. Küratörlüğünü yapması kolay bir liste değildi. 

Bunu bir araya getirmek için korku tanrılarına kanlı fedakarlıklar yapılması gerekiyordu. Ancak sonuç, 20. ve 21. yüzyıllardan kalma taze ve klasik bir korku dengesi ve türlerin bir karışımıdır. Korku, psikolojik bozulmalar, geleneksel yaratık özellikleri ve klasik korkuların korkunç gücünü bulduk. Kısacası, etrafta bolca bezelye çorbası var. En sevdiğiniz yayın hizmetini yükleyin ve tüm zamanların etkileyici korku filmleri için yerleşin.

İzlemeniz gereken en iyi 19 korku filmi
İzlemeniz gereken en iyi 19 korku filmi

Things Heard & Seen

Bir sanat restoratörü (Amanda Seyfried) ve kocası (James Norton) kendi yaptıkları büyüleyici eski bir eve taşınırlar. Yakında, bir şeyleri görmeye ve duymaya başladıklarında, duvarların içinde yaşayan karanlık sırları açığa çıkardıklarında hareket etmenin bir hata olabileceğini fark ederler.

Spiral: From the Book of Saw

Dedektif Zeke Banks (Chris Rock) ve ortağı William Schenk (Max Minghella), gizemli bir dizi cinayetin baş araştırmacılarıdır ve katil bir ipucu izi bırakmaktadır. İkisi davayı çözmeye yaklaşıyormuş gibi hissediyorlar, ama fark etmedikleri şey, ne kadar derine inerlerse, aslında katilin oyununa o kadar çok oynuyorlar.

A Quiet Place Part II

Olasılıkları yendikten ve son filmin ölümcül olaylarından kurtulduktan sonra, Abbott ailesi artık dış dünyayla yüzleşmek zorunda. Aynı kurallar geçerlidir ve sesle avlanan yaratıkların gazabından kaçınmak için sessiz kalmaları gerekir. Ama ne yazık ki onlar için endişelenecek daha çok tehdit var.

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

Ed ve Lorraine Warren (Patrick Wilson ve Vera Farmiga) geri döndüler ve bugüne kadarki en yüksek profilli paranormal vakalarından birini araştırıyorlar. ABD tarihinde ilk kez bir cinayet zanlısı savunma olarak şeytani mülkiyete sahip olduğunu iddia ediyor. Çift, genç bir çocuğun ruhu için savaşarak başlar ve toplam uzmanlar olarak kendilerinin bile geldiğini görmedikleri bir şeye karışır.

İzlemeniz gereken en iyi 19 korku filmi
İzlemeniz gereken en iyi 19 korku filmi

The Forever Purge

Bu, tasfiye film serisinin beşinci ve son taksitidir ve tasfiye: seçim yılından sonra gerçekleşir. Adela (Ana de la Reguera) ve Juan (Tenoch Huerta) Meksikalı bir uyuşturucu kartelinden kaçtıktan sonra Teksas’ta bir çiftlikte mahsur kalırlar. Ancak güvenli sığınaklarında teselli bulmak uzun sürmez, çünkü bir grup yabancı temizliği izin verilen sürenin ötesine geçmeye karar verir.

The Power

Val, 1974 Londra’da hemşire stajyeridir ve toplumundaki insanlara hizmet etmeye ve hastalara yardım etmeye hazırdır. Doğu Londra Kraliyet Revirinden başlamak için can atıyor ama sağlık tesisi beklediği gibi değil. Ona işkence etmeye çalışan şeytani bir gücü yenmek için kişisel travmasıyla yüzleşmek zorunda kalıyor.

Oxygen

Liz Hansen kriyojenik bir odada uyanır ve oraya nasıl geldiğine, hangi yıl olduğuna ya da tam olarak nerede olduğuna dair hiçbir fikri yoktur. Ama yakında oksijeni tükeniyor. Kaçmak için anılarını yeniden kazanması ve hızlı düşünmesi gerekiyor.

The Woman in the Window

Dr. Anna Fox (Amy Adams) evinden hiç ayrılmayan agorafobik bir psikologdur. Bunun yerine, dünyayı penceresinden izliyor. Özellikle de karşısındaki binada yaşayan aileyi izlemeyi seviyor. Bir gün görmemesi gereken bir şey görene ve yetkililer ona inanmayana kadar her şey zararsızdır.

The Djinn

Dilsiz 12 yaşındaki bir çocuk babası tarafından evde yalnız bırakılır, bu yüzden “Gölgeler Kitabı” ndan bir cin çağırmaya karar verir.”Ama çağrılan ruh, neşeli masallardan aynı dilek veren yaratık değildir ve çocuk uğursuz bir canavarla kapana kısılmıştır.

Escape Room 2

Bu film, ölümcül sonuçları olan sürükleyici, yaşam boyu bir bulmaca yapan bir grup arkadaş hakkında 2019 psikolojik geriliminin devamı niteliğindedir. İlk filmin kaldığı yerden devam ediyor ve Taylor Russell, Logan Miller, Isabelle Fuhrman, Thomas Cocquerel, Holland Roden, Carlito Olivero ve Indya Moore’u canlandırıyor.

Don’t Breathe 2

Kör adam (Stephen Lang) geri döndü, ama bu sefer kötü adam olmayacak gibi görünüyor. İlk filmdeki olaylardan bu yana, bakmakta olduğu genç bir yetim kızla birkaç yıldır bir kulübede saklanarak sessiz bir hayat yaşıyor. Ama bir grup suçlu onu kaçırdığında, barış dolu hayatını geride bırakmak zorunda kalır.

İzlemeniz gereken en iyi 19 korku filmi
İzlemeniz gereken en iyi 19 korku filmi

The Night House

Beth (Rebecca Hall) şimdi kocası Owen (Evan Jonigkeit) kendi hayatını almış gibi göründükten sonra dul kaldı. Ona şu anda güvende olduğunu söyleyen bir not bırakmış. Ama neyden? Gizemli kanlı ayak izleri ve evlerinde rahatsız edici bir varlık kendini belli ettikten sonra, Beth yavaşça kocasının sırrını ortaya çıkarır…ve ürpertici bir paralel evren gibi görünen şey.

Candyman

Jordan Peele tarafından yazılan bir senaryo olan Candyman, aynaya bakarken birinin adını beş kez tekrarladığı zaman çağrılan bir el için kancalı bir katil hakkındaki klasik 1992 korku filminin devamı niteliğindedir. Günümüz Chicago’sunda geçen sanatçı Anthony (Yahya Abdul-Mateen II) ve ortağı Brianna (Teyonah Parris) soylu bir bölgede yeni bir daireye taşınırlar. Anthony şehir efsanesine ve bölgenin tarihine çekilir ve onları sanatı için ilham kaynağı olarak kullanır. Fakat çalışmalarıyla bilmeden karanlık bir varlığı uyandırır ve kaosu serbest bırakır.

Malignant

Conjuring universe yaratıcısı James Wan’ın bu yeni orijinal korku filmi, korkunç bir yaratıktan kaçan iki kadını takip ediyor. Filmin hikayesi hakkında pek bir şey açıklanmadı, ama zaten çok ürkütücü geliyor!

Halloween Kills

Bu, Cadılar Bayramı korku filmi serisinin 12. filmi ve sonuncusunun kaldığı yerden devam ediyor. Laurie Strode (Jamie Lee Curtis), kızı Karen (Judy Greer) ve torunu Allyson (Andi Matichak) Cadılar Bayramı’nda katil Michael Myers tarafından takip ediliyor. Aile, gece hayatta kalmaya ve maskeli katile karşı durmaya çalışırken ellerinden geleni yapıyor.

Last Night in Soho

Bu film, Kraliçe’nin Gambit yıldızı Anya Taylor-Joy ve taç oyuncusu Matt Smith’i ana oyuncuları arasında sayıyor. 60’lı yıllara putlarıyla buluşmak için zamanda geriye yolculuk eden moda takıntılı genç bir kadının hikayesini anlatıyor. Bu Senaryo kısmen rüya ve kısmen kâbus olsa da kadın daha sonra eksilerin artılardan çok daha ağır bastığını ve her şeyin göründüğü gibi olmadığını fark eder.

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Bu, ikonik video oyunu serisine dayanan Resident Evil filminin yeniden başlatılması. Filmde Kaya Scodelario, Robbie Amell, Hannah John-Kamen, Avan Jogia, Tom Hopper, Lily Gao, Neal McDonough ve Donal Logue rol alacak.

Terrifier 2

Bu, 2016 Palyaço korku filmi Terrifier’in devamı niteliğindedir. Palyaço sanatı, ilk filmin olaylarından bir yıl sonra yeniden dirildi. Şimdi de Cadılar Bayramı’nda iki kardeşini avlamaya çıktı.

Wendell and Wild

Yaklaşan stop-motion animasyonlu fantastik korku komedisi, diğerlerinin yanı sıra Jordan Peele ve Keegan-Michael Key tarafından yazılan bir senaryoya dayanıyor. Bu yıl Netflix’te yayınlanması bekleniyor.

scroll to top