Close

En iyi 5 seyahate hazırlanma yöntemleri

En iyi 5 seyahate hazırlanma yöntemleri

En iyi 5 seyahate hazırlanma yöntemleri

En iyi 5 seyahate hazırlanma yöntemleri nelerdir? Seyahate çıkarken bavul toplamak, hazırlanmak, gerekli olanları belirlemek ve eksiksiz bir şekilde hazırlanmak gerçekten zor ve kafa karıştırıcı olabilir. Ancak sizlere harika ipuçları ve tavsiyeler önereceğiz. Bu sayede tatiliniz veya geziniz için eksiksiz ve tam bir şekilde kolayca hazırlanmış olacaksınız. En iyi 5 seyahate hazırlanma yöntemleri nelerdir?

Ülke açılmaya başladıkça ve daha fazla insan tamamen aşılandıkça, birçok kişi tekrar seyahat etmeye hazırlanıyor. Aslında, bazı havaalanları pandemi öncesi yolcu seviyelerine geri dönüyor veya aşıyor ve otel odaları ve araç kiralama fiyatları hızla artmaya devam ediyor.

Bu, cüzdanlarımız için harika bir haber olmayabilir, ancak bu günlerde, eski okul yolculuğuna çıkmak ya da hızlı bir hafta sonu kaçamağı yapmak isteyip istemediğinize bakılmaksızın, bankayı bozmadan seyahat etmenin birçok yolu var. Ama bu genel refahımız için iyi bir haber. Yayınlanan bir araştırmaya göre, stresi azaltmaya ve enerji seviyelerini artırmaya ek olarak, tatiller çoğu insan için algılanan yaşam kalitesini de artırabilir.

En iyi 5 seyahate hazırlanma yöntemleri nelerdir? Evde bir yıldan fazla zaman geçirdikten sonra kesinlikle uygulama dışı hissedebiliyoruz. Aslında, telefona ilk biniş kartınızı çektiğinizde, çocukluğunuzdan kalan yarı hatırlanmış bir kalıntıya bakıyormuşsunuz gibi hissedebilirsiniz. En iyi 5 seyahate hazırlanma yöntemleri nelerdir?

En iyi 5 seyahate hazırlanma yöntemleri
En iyi 5 seyahate hazırlanma yöntemleri

5 kolay bavul hazırlama taktiği

5 kolay bavul hazırlama taktiği çok hoşunuza gidecek! Seyahat etmeyi kolaylaştırmak için, seyahatin en stresli kısmıyla başa çıkmak için bazı tavsiyeler topladık. Çoğu insan için dış düzen içsel sakinliğe katkıda bulunur ve bu fikir seyahatler için bile geçerli olabilir. Çünkü eğer niyetliysen ve getirdiğin şeyi kontrol ediyorsan, geride bırakmış olabileceğin ya da tamamen unutmuş olabileceğin şeyler için endişelenerek zaman kaybetmeyeceksin. 

Bu ekstra zihinsel alan sadece daha sakin ve enerjik hissetmemize izin vermekle kalmaz, aynı zamanda uzun çizgiler ve gecikmeler gibi kontrol edemediğimiz seyahat bölümleriyle daha iyi başa çıkmamıza yardımcı olur. 5 kolay bavul hazırlama taktiği için hazır mısınız? İleride, son yolculuğunuzdan bu yana unutmuş olabileceğiniz bazı ipuçları ve püf noktaları ve umarım yenileri de olabilir. En iyi 5 seyahate hazırlanma yöntemleri nelerdir?

En iyi 5 seyahate hazırlanma yöntemleri
En iyi 5 seyahate hazırlanma yöntemleri

Bir seyahat listesi yapın

Evet, bu muhtemelen en belirgin tavsiyedir, ama aynı zamanda en önemlisidir. Kaç kere düşündüm, elbette şapka getirmeyi unutmayacağım…ve sonra unuttun mu? Ders: hafızana güvenme. Bunun yerine, seyahatinizden birkaç gün önce, varış noktanızdaki hava durumunu kontrol edin ve getirmek istediğiniz her şeyi not edin.

Listenizi Giyim, Aksesuar, tuvalet malzemeleri ve çeşitli öğeler (belgeler, eğlence ve elektronik düşünün) gibi birkaç ana kategoriye ayırmayı da yararlı bulabilirsiniz. Bu sadece paketleme sürecini zihinsel olarak çok daha az vergilendirmekle kalmayacak (beyninizi ihtiyacınız olan her şeyi düşünmek yerine, listenize danışabilirsiniz), aynı zamanda fazla paketlemekten kaçınmanıza da yardımcı olacaktır.

İhtiyacınız olacağını düşündüğünüz her şeyi toplayın, sonra düzenleyin

Getirdiklerinizin yarısına dokunmadan sık sık tatilden eve gelirseniz, bir önceki geceye kadar beklemeyin ya da daha kötüsü, toplanacak bir gezinin sabahına kadar beklemeyin. Bunun yerine, ayrılışınızdan birkaç gün önce, getirmek istediğiniz her şeyi hazırlayın; bu, ağırlıklarını çekmeyen öğeleri (yani yalnızca bir üst kısmı olan veya fazladan bir ayakkabı seti gerektiren bir çift şort) tespit etmeyi kolaylaştıracaktır.

Otomatik olarak kurtulabileceğiniz diğer iki kategori? Herhangi bir ” Her ihtimale karşı ” veya ” uygunsa ” öğeleri. Büyük olasılıkla, aslında onlara ihtiyaç duymayacaksınız ve kesinlikle yaparsanız, onları satın alabilirsiniz.

En iyi 5 seyahate hazırlanma yöntemleri
En iyi 5 seyahate hazırlanma yöntemleri

Doğru valizi seçin ve öne çıktığından emin olun

Tam olarak ne getirdiğini öğrendikten sonra, hangi bavulu getireceğini belirlemenin zamanı geldi. (Önce valizinizi seçerseniz, şansınız, gerçekte ihtiyaç duyduğunuzdan daha büyük bir çanta seçeceksiniz, bu da sizi daha fazla kıyafet toplamaya teşvik edecektir.

Ayrıca, bagajınızın cesur ve parlak olmaktan ziyade temel ve siyah olmasını tercih ediyorsanız, özellikle uçuyorsanız ve bir çantayı kontrol ediyorsanız, renkli koli bandı, canlı şeritler veya büyük boy, basılı bir bagaj etiketi takmayı düşünün. Böylece bagajınızı bulmak ve fark etmek daha kolay olacaktır.

Hafife alınan seyahat aksesuarlarını unutma

Yıllar boyunca, aşağıdakiler de dahil olmak üzere şaşırtıcı derecede yararlı olan birkaç öğe keşfettik:

  • Bir teknoloji organizatörü: hedefinize ulaşmaktan ve telefon şarj cihazınızı evde unuttuğunuzu fark etmekten daha kötü bir şey yoktur.
  • Hafif bir şal: her zaman üşüyen insanlardan biri olabilirsiniz. Uçaklarda üşüyebilir, diğer insanların evlerinde üşüyebilir, otellerde üşüyebilir ve sıcak havalarda bile klima yüzünden üşüyebilirsiniz.
  • Bir bez çanta: hafif, yıkanabilir ve fazla yer kaplamayan çantaları düşünün. Çok sık seyahat ettiğinizde ve yanınızda taşıyacak malzemeleriniz için önemli olabilir.
  • Atıştırmalıklar: yiyeceksiz bir yerde sıkışıp kalırsanız felaket olmayacağını bilmek rahatlatıcı.

Tatilinizin sonunda, kiralık evinizin veya otel odanızın son bir taramasını yapın

Bu can sıkıcı gelebilir, ama inan bana, seni çok fazla rahatsızlıktan ve sıkıntıdan kurtaracak. Ayrılmadan önce etrafınıza son bir kez bakın ve her odayı, her yüzeyi, her dolabı, her katı tarayın. Çıkışlar gibi sıklıkla gözden kaçan noktaları kontrol edin ve yorganı geri çekin, böylece düz durur. Her şeyden önce, bu son kontrol en son yapılmalıdır, çünkü ceketinizi giydiğinizde, valiziniz kapalıyken ve çantanız omzunuzun üstündeyken. Aksi takdirde, “Ah, çıkarken güneş gözlüklerimi alacağım” diyeceksin, ama sonra giderken masanın üzerinde bırakacaksın.

scroll to top