Close

Kısa sürede hayalinizdeki vücuda nasıl kavuşursunuz?

Günümüzde insanların büyük bir kısmı kilolarından maalesef memnun değiller. Kısa sürede kilo vermek için çok dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Bu durumun en büyük etkeni hareketsiz yaşam ve dengesiz beslenmedir. Özellikle masa başı işlerde çalışan insanlar günün büyük bir kısmını hareketsiz bir şekilde geçirirler ve öğünlerini aceleye getirirler. Güzel bir fiziğe kavuşmak isteyen birisinin spora ve beslenmeye dikkat etmesi gerekir. İşte kısa sürede kilo vermek isteyenler için altın öneriler

KISA SÜREDE KİLO VERMEK MÜMKÜN MÜ?

Kilo vermek tamamen kişinin bünyesine bağlı bir olaydır. Kimileri haftada 1 kilo verirken kimileri ayda 1 kiloyu zor verebilir. Fakat asla akıldan çıkarılmaması gereken şey düzenli spor yapılması ve dengeli beslenilmesi halinde eninde sonunda kilo verilir ve fit bir vücuda kavuşulur. Günümüzde özellikle çalışan insanların gün içerisinde spora ayırabileceği zaman çok azdır ve bu yüzden spor yapmadan yediklerinden keserek kilo vermeye çalışırlar. Eğer ciddi bir şekilde beslenme programı oluşturulursa bu mümkündür.Burada göz önünde bulundurmamız gereken en önemli kısım beslenmeye dikkat etmeye devam etmemizdir. Olur da hızlı bir şekilde kilo vermek için öğünlerimizi atlamaya veya ayaküstü geçiştirmeye başlarsak hem sağlığımızdan olabiliriz hem de kilomuz azalmasına rağmen istediğimiz gibi bir vücuda sahip olamayabiliriz.

SAĞLIK AÇISINDAN HIZLI KİLO VERMEK

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi gün içerisinde hareketsiz olup öğünlerine düzen göstermeyip zayıflamak isteyen bireylerin başvurduğu bir diğer yol ise zayıflama haplarıdır. Tıp dünyasında çoğu doktor zayıflama haplarını önermez ve bunun yerine doğal yollardan zayıflamayı yani egzersiz yapıp dengeli beslenmeyi önerir. 

Diğer bir konu hızlı kilo vermek için birey haplar kullanmazsa fakat öğünlerinden ciddi derecede kısarak vücudunu kilo vermeye zorlarsa, bu da aynı zayıflama hapları gibi çok tehlikelidir. Vücut gerekli besinleri bünyesine katamazsa ilk olarak vücuttaki kas depolarından yakmaya başlar. Unutmayın zayıflamak isteyen birinin ilk amacı kas depolarını değil yağ bölgelerini yakmak olmalıdır.

HIZLI ZAYIFLAMAK İÇİN BAZI TAVSİYELER

  • Sabah uyanır uyanmaz limonlu su içmek,
  • Kalori hesabı yaparak ona göre dengeli beslenmek,
  • Günün belli bir saatini egzersize ayırmak,
  • Yemeklerde yağı azaltmak,
  • Tuz ve şekeri azaltmak,
  • Öğün atlamamak (özellikle sabah kahvaltısı),
  • Yemekleri yavaş yemek,
  • Stresten uzak durmak.

ZAYIFLAMA KÜRLERİ DENEMEK

Kür kelime olarak bakım ve beslenme yöntemi anlamı gelir diyebiliriz. Hızlı kilo vermek isteyen bireyler çeşitli zayıflama kürlerini arasından kendine uygun olanlarını seçip deneyebilir.

DİYETİSYEN GEREKLİ Mİ?

Tabi ki diyetisyen olmazsa olmazımız değil. Fakat hızlı ve sağlıklı bir şekilde kilo vermek isteyen ve nasıl yapması gerektiğini veya ne çeşit bir yol izlemesi gerektiğini bilmeyen bireyler için diyetisyene gidilmesi tavsiye edilir. Özellikle uzman diyetisyenler bizim nasıl bir yol izleyeceğimizi gösterirken aynı zamanda sağlığımızı nasıl koruyacağımız konusunda da yardımcı olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top