Close

Lahana kürü

3 haftada selülitlerden kurtaran lahana kürü tarifi

Siz de güzel görünmek istediğiniz zamanlarda bacağınızda adeta çığlık atan portakal kabuğu görüntüsünden sıkılmışsınızdır. Selülit kâbusuna ne kadar çözüm arasanız da, ne kadar yol deneseniz de başarısız oluştur… Ama selülitlere mahkûm kalmak zorunda değilsiniz. 21 gün içerisinde, fazla çaba harcamadan selülitlerden lahana kürü ile kurtulmanızın vakti geldi de geçiyor.

Selülit, birçok kadının ortak problemidir. Selülit, görünüşü dolayısıyla portakal kabuğu ile eşleştirilen lokal bir dolaşım bozukluğudur ve deri altında düzensiz ve aşırı yağ birikimi ile oluşur.

Lahana kürü için malzemeler:

  • 4 adet beyaz lahana yaprağı
  • Yarım litre içme suyu.

Lahana kürü nasıl yapılır?

  • Derin bir tencere içerisine içme suyunu koyup, suyu kaynatın.
  • Suyu kaynattıktan hemen sonra lahana yapraklarını tencerenin içerisine ekleyin.
  • Tencerenin kapağı kapalı biçimde, kısık ateşte 15 dakika boyunca pişirin.
  • Tencereye koyduğunuz lahanalar 15 dakika boyunca piştikten sonra yaprakları bir süzgece alarak suyun süzülmesini sağlayın. Süzülen suyu bir kabın içerisine alın.

Peki ya hazırladığınız lahana kürü mü nasıl uygulayacaksınız?

Lahana kürünü hazırlamak da uygulamak da oldukça kolaydır. Lahana suyunu yemeklerden 1 saat önce aç karnına veya yemeklerden 2 saat sonra içebilirsiniz. Öncelikle 3 gün boyunca sabah 1 bardak lahana suyu, akşam 1 bardak lahana suyu olmak şeklinde günde 2 bardak içiyorsunuz. Bu 3 günün sonunda 3 gün ara vermeniz gerekmektedir. Verdiğiniz ara bittikten sonra tekrar lahana kürünü 3 gün boyunca içiniz. 21 gün boyunca bu şekilde uygulama yapınız. 21 günün sonunda selülitlerinizin azaldığına lahana kürü sayesinde şahit olabilirsiniz.

Eğer selülitlerinizdeki azalma yetersiz geldiyse lahana kürünü 21 günlük uygulamadan sonra 21 gün ara verdikten sonra tekrar 21 günlük periyotta uygulayabilirsiniz. Fakat 21 günlük aranızdan sonra lahana kürünü ancak haftada bir defa sabah ve akşam aç veya tok karına içebilirsiniz.

Lahana kürünün hoş olmayan bir tadı olabilir ancak güzelliğiniz için katlanılamayacak derecede değil tabi ki. Lahana kürü içerisine herhangi bir tatlandırıcı veya ek malzeme eklemediğiniz zaman daha iyi sonuç alacaksınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top