Close

Selülit tedavisinde etkili 5 Yöntem

Selülit nasıl giderilir?

Selülit genelde birçok kadında görülen bir sorundur. Selülitin temelinde vücuttaki yağ ve doku dengesizliği vardır. Kötü beslenme, yaşam tarzı, yaş selüliti etkileyen faktörlerden sadece birkaçıdır. Peki, bu selülitler nasıl giderilir?

Doğru bilinenin aksine selülit sadece kilolu kadınlarda bulunmaz. Zayıf bir kadın da genetik yönden veya kötü beslenmeden selülite sahip olabilir. Selüliti önemsemeyen kadınlar olduğu gibi önemseyen ve giderilmesi için kremlere başvuran kadınlar da vardır. Selülit giderme konusunda kremle olduğu gibi doğal, evde yapılan birtakım çözümler de bulunur. 

Selülit tedavisinde etkili 5 yöntem nedir?

1-Elma sirkesi

Elma sirkesinin içinde bulunan bazı yararlı maddelerin selülit gidermede çözüm olduğu görülmüştür. Elma sirkesini bir masaj yağıyla karıştırıp o bölgeye masaj yaparak haftada her gün 2 kere uygulamak veya 2 yemek kaşığı elma sirkesini su ile inceltip her sabah tüketmek selülit gidermede etkili yöntemlerden biridir. 

2-Fırça ile masaj

Bir diğer yöntem cildi tahriş etmeyecek bir cilt fırçası ile o bölgeyi fırçalamaktır. Eski adıyla kese yapmakta diyebiliriz. Banyoda sıcak buhar ile yumuşayan deriye zarar vermeyecek bir fırça veya kese ile masaj yapmak selülit tedavisinde kullanılan bir yöntemdir. Masaj yaparak o bölgeye sağlanan kan akışı selülit gidermeye yardımcıdır.

3-Kahve/şeker peelingi

Peeling birçok cilt tedavisinde uygulanan etkili bir deriyi yenileme yöntemidir. Bunun doğal yolu ise toz şekerden geçer. 2 yemek kaşığı kahveyi 1 yemek kaşığı toz şeker ile karıştırıp, macunlanması için de zeytinyağı kullanarak çok etkili peeling maskesi yapmak mümkün. Bu karışım selülitli bölgeye dairesel hareketlerle, masaj yaparak, zarar vermeden, düzenli uygulandığında selülitin giderilmesi kaçınılmaz oluyor. Hatta bu peeling banyo esnasında yumuşak cilde uygulanırsa daha iyi sonuç alınabilir.

4-Spor

Düzenli yapılan spor ve yukarıda uygulanabilecek maddelerden herhangi birini birlikte kullanmak en etkili yöntemdir. Spor, vücut düzenlemede, sağlıklı bir bedene sahip olmada bir numaradır. Spor desteği selülit giderme için oldukça kolay bir tedavi yöntemidir. Ancak beslenme düzene girmeden selülitten kurtulmaya çalışmak bir hayal olabilir. 

5-Su içmek

Bol bol su içmek hem vücut sağlığı açısından çok faydalı ve gerekli hem de selülit gidermede düzenli beslenmeden sonra olması gerekenlerden. Su hem vücuttaki zararlı maddelerin atımını kolaylaştırdığından hem de hücre yenilenmesine katkı sağladığından selülit giderme için de faydalı bir maddedir.

scroll to top