Close

Acısız lazer: Alexandrite

Alexandrite lazer nedir

 

Alexandrite lazer kullanıcıların artık diğer lazerlere oranla daha çok tercih ettiği lazer epilasyon cihazlarıdır. Alexandrite sahip olduğu soğutma sistemi sayesinde acıyı minimuma indirmekte ve kullanıcılarına maksimum rahatlık sağlamaktadır. 

Alexandrite lazer nedir?

Lazer epilasyon, belirli dalga boylarındaki lazer ışını hedeflenen kıl köklerine göndererek buradaki kıl köklerinin kurumasını ve kullanıcıların istenmeyen tüylerinden kurtulmasını sağlar. Alexandrite lazer cihazı ise şu anda dünyada eşi benzeri olmayan 3 zamanlı soğutma sistemi ile acıyı neredeyse tamamen ortadan kaldırdığı için kullanıcıların en çok tercih ettiği lazer epilasyon cihazıdır.

Alexandrite lazer bulundurduğu soğutma sistemi ile acıyı yok etmesinin yanında en hızlı lazer cihazı da olmakta. Normal lazer cihazlarına oranla %20 ile %40 arasında daha hızlı çalıştığı için epilasyon süresini kısaltıyor. Ancak dikkat edilmesi gereken bir nokta var. Alexandrite lazer çok güçlü bir cihaz olduğu için özellikle yüz bölgesindeki tüylerde kullanılması önerilmiyor. Cihaz kalın tüyleri yok ederken ince tüyleri kalınlaştırıp görünür kılabiliyor. Bu sebeple alexandrite lazeri yüz bölgesine kullanmadan önce bir uzmana danışmakta yarar var.

Alexandrite lazer nasıl uygulanır?


Alexandrite lazer uygulatmak istediğinize karar verdiniz ama nasıl yapacağınızı bilmiyor musunuz? Her şeyden önce doktorunuza başvurup kıl ve tüy yapınızın bu lazere uygun olup olmadığını öğrenmelisiniz. Eğer doktordan da onay aldıysanız sıra alexandrite lazerin yapılacağı bölgedeki kılları traş makinesi ile kısaltmaya gelmiş demektir.

Alexandrite lazere başlamadan önce, yapılacak bölgeye ağda ya da cımbız değmediğinden emin olunması gerekmektedir. Ayrıca alexandrite lazer yapılacak bölgenin kozmetik veya parfüm içeren ürünlerden arınmış olması dikkat edilmesi gereken detaylardan biridir.

Alexandrite lazer her atışta uygulandığı bölgelerdeki kılları yakar, bu yakış iğne batması gibi bir acıya neden olur. Alexandrite lazer cihazlarda bulunan bazı soğutma sistemleri acıyı azaltır. Her alexandrite lazer seansında lazer atışlarının uygulanacağı bölge baştan sona taranır.

Alexandrite lazerlerdeki seans sayıları ve süreleri kişiden kişiye ve bünyeden bünyeye farklılık gösterebilir. Seanslar pek çok uygulama yerinde başlangıçta ayda bir, zaman geçtikçe de 2 ayda bir olacak şekilde ayarlanır. Alexandrite lazer uzmanları ara ara muayene seansları yaparak ilerlemenin sağlıklı olup olmadığını kontrol etmektedirler.

Alexandrite lazer işlemlerinden sonra kızarıklık ve şişme gibi şikayetler normal kabul edilmektedir ve bir seviyeye kadar da bunların olması gerekmektedir. Ancak kızarıklıkların ve şişliklerin normalden fazla bir boyuta ulaşmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top