Close

Vajina beyazlatma operasyonu hakkında bilmeniz gerekenler

Vajina beyazlatma operasyonu nasıl yapılır?

Lazer uygulama son dönemde oldukça popüler bir hal almıştır. Özellikle vajinal beyazlatma işlemi kadınlar tarafından oldukça kullanılmaktadır. Peki, vajinal beyazlatma operasyonu nedir? İşte vajinal beyazlatma hakkındaki bilgiler…

Bazı kadınlar vajinalarında zamanla oluşan karartılardan oldukça rahatsızdır. Bunun önüne geçebilmek için birçok yönteme başvururlar. Bu yöntemlerin arasındaki en popüler olanı ise hiç şüphesiz vajina beyazlatmadır.

Vajina beyazlatma lazer ile uygulanan kalıcı bir beyazlatma yöntemidir. Bu yöntem ile hem koyu renkte olan kısımlar beyazlayacak, hem de eğer varsa var olan lekelerde yok olacaktır.

Genital bölge neden kararır?

Genital bölgeyi sık sık tıraş etmek, pudralamak, yanlış iç çamaşırı seçimi yapmak, aşırı kilo, dar ve sıkı kıyafetler tercih etmek, genital bölge temizliği için yanlış kullanılan sabun, parfüm, yaş ilerlemesi, hormon dengesizliği ve kalıtımsal genetik sorunlar vajinanızın kararmasına yol açar Bunun önüne geçebilmek için vajina beyazlatma operasyonu geçirmenizde fayda var.

Vajina beyazlatma işlemi sayesinde kararan veya esmerleşen iç dudak, dış dudak, vajina girişi, anal ve makat bölgesi istenilen beyazlığa ulaşabilir. Ayrıca beyazlama işlemi yaptığı kadar genital bölgenin sıkılaşmasını ve daha parlak görünmesini sağlar.

Vajina beyazlatma nasıl yapılır?

Vajina beyazlatma işlemi lazer ışınları ile cildin koyulaşmasına sebep olan melanosit hücrelerini parçalayarak, var olan melanosit hormonlarının melanin pigmenti yapımını engelleyerek vajinanın beyazlamasını mümkün kılar.

Bu işlem oldukça basit olup 15 ila 20 dakika arasında sürmektedir. Vajina beyazlatma operasyonu yaptıramadan 3 gün önceden itibaren kesinlikle vajinanızı tıraş etmemeli ve herhangi bir krem sürmemelisiniz. Ayrıca güneş veya elektronik cihazlar ile bronzlaştırma işlemi yapmamalısınız.

Vajina beyazlatma işlemine giderken kesinlikle rahat ve bol kıyafetler giymeli, dar kıyafet seçimi yapmamalısınız.

Lokal veya genel anesteziye gerek duymadan ağrısız bir şekilde vajina beyazlatma işlemini rahatlıkla yaptırabilirsiniz.

Vajina beyazlatma işlemi kişiden kişiye cilt özelliklerine bağlı olarak değişiklik gösterir. Cilt özelliğinize göre uygun olan lazer ışını seçilir ve lazer ışını beyazlatma işleminin yapılmak istenildiği yere uygulanır.

Yine vajina beyazlatma operasyonu kişiden kişiye değişiklik gösterdiği için, 1 ila 3 seans arasında istenilen kesin sonuç elde edilebilir.

Günlük yaşamınızda hiçbir probleme yol açmayacak olan vajina beyazlatma işlemi sonrasında anında taburcu olup yaşamınıza devam edebilirsiniz.

Son olarak vajina beyazlatma işlemi sonrası cildinizde şişlik veya kızarıklık meydana gelebilir. Bunlar kısa sürede düzelir sadece tedavi sonrası size önerilen kremleri düzenli olarak kullanmanız yeterli olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top