Close

Ten Renginize Uygun 3 Ombre Modeli

Son yıllarda oldukça trend haline gelen ombre, bir renk tonunun başka bir renk tonu ile karışmasıdır. Yani, saçlarınıza farklı renk tonları ile ışıltı katarak daha dikkat çekici ve bakımlı olmasını sağlarsınız. Saçlarınıza biraz hareket katmak istiyorsanız, deneyebileceğiniz pek çok farklı ombre modeli mevcuttur. İlk olarak yapmanız gereken, hangi tonunun size ve saçınıza yakışacağını belirlemek olmalıdır. Ten renginiz de, ombre için doğru rengi seçmenizde önemli bir rol oynar. Ten renginize uygun bir ton seçerek, daha ışıltılı ve göz alıcı saçlara sahip olabilirsiniz. Doğru renk karışımları ve ombre modelleri ile güzelliğinizi ön plana çıkarabilirsiniz. İşte ilginizi çekecek ombre modelleri:

Melted Ombre

Melted ombre yani eriyen ombre, kelimenin tam manasıyla, saç renginizin eriyerek farklı bir renge geçiyormuş gibi görünmesini sağlar. ombrede amaç renk geçişi yapmaktır. Eriyen ombre modelinde de saçınızdaki renk koyu tondan açık tona doğru geçer. Fakat, buradaki geçiş çok daha doğal görünür. Sanki, saçınızın doğal rengi gibi bir ışıltıya sahip olursunuz.

Ters Ombre

Standartların dışına çıkarak daha ilgi çekici bir görünüme sahip olmak istiyorsanız ombre modelleri arasında en çarpıcı olan model ters ombredir. Ombrede koyu renkten açık renge geçiş yapılır. Ters ombre, adından anlaşılacağı üzere, açık tondan koyu tona doğru giden bir modeldir. Saçınız konusunda cesur seçimler yapmayı sevenlerdenseniz, bu model tam size göre olabilir. Fakat hem farklı hem de doğal olsun diyorsanız da bu modeli, kahve tonlar ile birleştirerek daha doğal bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Renkli ve Gri Ombre

Renkli saçlar, son zamanlarda öne çıkan trendler arasında yerini almış durumda. Saçında farklılık isteyen cesur kadınların gözdesi olan mavi ve pembe gibi renkleri ombreyle daha da havalı bir hale getirebilirsiniz. Bu renkler ombre ile birleşince ortaya harika sonuçlar çıkacaktır. Sarıdan pembeye, siyahtan maviye geçişler son dönemde en çok tercih edilen renkler arasındadır. Girdiğiniz ortamda fark yaratmak istiyorsanız saçlarını gökkuşağı renklerine boyayabilirsiniz. Renkli ombre modeli ile modayı yakalayabilirsiniz. Ayrıca renkli ombre dışında gri ombre de size farklı bir hava katabilir. Eğer çok renkli olmayı istemiyorsanız gri ombre tam sizlik olabilir.

Farklı Saç Modellerine Göre Ombre Modelleri

Ombre yaptırırken, ten renginiz ve seçeceğiniz renk tonlarının yanı sıra, saçınızın modeli de önemlidir. Saç modeliniz, hangi ombre modelinin yüzünüze daha çok yakışacağı konusunda size fikir verir. Dalgalı, düz, kıvırcık, uzun, kısa, küt gibi pek çok farklı saç modeli vardır. Bunlardan hangisine sahip olursanız olun, her saça ve her yüze uyacak ombre modellerini bulabilirsiniz. Bu işlemi yaptırmadan önce, mutlaka profesyonel birine danışmalısınız. Uzmanlar, cilt renginize uygun en doğru renk tonu konusunda sizi bilgilendirebilir; böylece en doğru sonucu yakalayabilirsiniz. Ayrıca kıvırcık saçta güzel görünecek bir ombre modeli, düz saçta aynı etkiyi yaratmayabilir. Bu yüzden, kendi saç tipinize göre doğru ombre modelini seçmek oldukça önemlidir. Saçlarınızı sıradanlıktan çıkarıp, ışıl ışıl bir görünüme kavuşturmak için ombre tam da aradığınız şey olabilir.

scroll to top