in

Mucize Kehribar Kolyenin Faydaları

kehribar kolyenin faydalari4

 

Kehribar kolyesi artık büyük küçük herkesin boynunda yerini alıyor. Kadınların hem kendileri için hem de bebekleri için sık sık tercih ettiği kehribar kolyeler oldukça faydalıdır. Son zamanların trendi bu kolyeler hem sizleri huzurlu hissettirecek hem de tüm ışıltısı ile sizlerin her ortamda parlamasını sağlayacaktır. Kehribar kolyeler, kehribar bebek kolyeleri, kehribar erkek kolyeleri gibi çeşitleri bulunan ve sık sık tercih edilen bu eşsiz kolyeler, kehribar taşının güzelliği ile ışıldarken, faydaları ile de sizleri güçlendirir.

kehribar kolyenin faydalari1
close up of a piece of amber preserving a piece of history inside; Shutterstock ID 373266001

Kehribar taşı, doğada bulunan birçok şifalı taşlardan birisidir. Kehribar taşının oluşumu, kozalak ağaçlarının reçinesinin katılaşması ile gerçekleşiyor. Bu katılaşan sıvının içerisinde amber yanı suksinik asit bulunur. Bu asidin birçok özelliği vardır ve en fazla öne çıkan özelliği antibiyotik, ağrı kesici özelliği olmasıdır. Ağrı kesici etkisi bulunan bu kehribar taşının bir takım hastalıklar ve ağrılar üzerinde kesin bir etkisi vardır. Bu sebeple kehribar kolyeler bazı hastalıklarla baş etmek için sık sık tercih edilir. Bebeklerde kehribar kolye kullanımı da bu nedenle tercih edilir.

Kehribar Bebek Kolyesi

kehribar kolyenin faydalari3

Bebeklerdeki ağrıyı sızıyı alan ve bazı hastalıkların tedavisinde kullanılan kehribar kolye, miniklerde en çok diş çıkartma dönemlerinde kullanılıyor. Bu dönemde kullanılan bu kehribar kolyeler içerisindeki suknisik asit sayesinde bebeklerin bu dönemde oluşan ağrılarını, sızılarını, huysuzluğunu ve salya artışını engelliyor. Bebeklerin diş çıkartma dönemlerinde bu derece de etkili olan kehribar bebek kolyesi, kehribar bebek diş kolyesi ve diş kolyesi diye de anılır. Kehribar taşının içerisinde bulunan doğal yağlar bebeğin derisi ile sürekli temas halinde olduğu için bebeğin vücuduna doğal yağlarını salıyor ve bu yağlardan dolayı bebeğin vücudu şifa buluyor.

Kehribar kolye bebeklerde, diş çıkartmanın vermiş olduğu huysuzluğu en aza indirir. Bebeklerde diş çıkartma dönemlerinde oluşan yoğun salya artışını en aza indirir. Bebeklerin diş çıkartırken yaşadıkları ağrıyı ve acıyı azaltır. Özellikle bu dönemlerde diş çıkartan miniklerin vücutları enfeksiyonlara açık hale gelir ve kehribar kolye de antibiyotik etkisi ile bu enfeksiyonlardan minikleri kurtarır.

Kehribar Kolyenin Faydaları

kehribar kolyenin faydalari2

·         Kehribar kolye, doğal kehribar taşının içerisinde bulunan asitlerin ve yağların etkili ile antibiyotik etkisi yaratır.

·         Ağrıları azaltır.

·         Boğaz ve kulak ağrılarını giderir ve çok iyi gelir.

·         Bebeklerdeki gaz sorununu ve gaz sorununa bağlı sancıları azaltır.

·         İçerisinde bulunan yağların etkisi ile gevşemeye ve rahat bir uykuya yardımcı olur.

·         Sinirleri yatıştırır ve dinginlik verir.

·         Baş ağrılarına oldukça iyi gelir.

Faydaları saymakla bitmeyen kehribar kolye birçok hastalığın yarattığı ağrı ve sızılara iyi geliyor. Kadınlarda, erkeklerde ve bebeklerde birçok soruna iyi gelen ve insanları rahatlatıcı etkili olan kehribar taşı, harika görüntüsü ile de şıklığınıza şıklık katar. Doğal görünümü ile eşsiz bir güzellik yaratan kehribar taşı, birçok faydası ile kullananları memnun eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bogaz enfeksiyonu nedir

Boğaz Enfeksiyonu Sebepleri

sade kek tarifi2

Puf Gibi Kabaran Kek Tarifi