Close

Mutlaka Denemeniz Gereken 5 Eyeliner Sürümü

mutlaka-denemeniz-gereken-5-eyeliner-surumu

mutlaka-denemeniz-gereken-5-eyeliner-surumu

Makyaj severler için özellikle göz makyajı, çarpıcı ve göz alıcı görünüm kazanmak için önemli bir detaydır. Göz makyajını yaparken kullanılabilecek birçok ürün vardır ancak kadınlar arasında en favori göz makyajı ürünü eyelinerdır. Ten makyajı tamamlansa bile göz makyajının olmadığı bir görünüm sönük ve cansız kalacaktır. Bunun bilincinde olan kadınlar özellikle göz makyajı üzerinde yoğunlaşır.

Makyajın tamamlayıcı birçok unsuru vardır ve eyeliner bunların başında gelmektedir. Kadınlar dilerse badem gözlü dilerse hafif kuyruk yaparak daha büyük gözlere bu ürünle sahip olabilirler. Eyeliner sürmek birçok makyaj sever için zor olmaktadır. Fakat doğru teknikler kullanılarak daha canlı bakışlara sahip olmak oldukça mümkündür.

Günümüz şartlarında hızlı süren bir hazırlıktan sonra evden çıkmanız gerekebilir. Bu da hızlıca yapılması gereken bir makyaj ve hazırlık rutini anlamına gelmektedir. Bu sebeple bir çok kadın hem nasıl daha hızlı eyeliner çekebileceklerini, hem de nasıl her gün farklı bir görünüme sahip olabileceklerini araştırmaktadır. Her gün aynı makyajı yapmaktan sıkılan makyaj severler için güzel haber, her güne ayrı bir eyeliner çekmeniz mümkün.

Makyajda eskimeyen trend: eyeliner
Makyajda eskimeyen trend: eyeliner

Makyajda eskimeyen trend: eyeliner

Makyaj yapmak, yapan herkesi nasıl görünmek istiyorsa o görünüme kavuşturur. Bu sayede günlük bir makyaj da yapabilirsiniz, gece bir yere gidecekseniz oraya uygun bir makyaj da yapabilirsiniz. Birçok görünüme sahip olmak, ayna karşısında nasıl kendinize bakmak istiyorsanız bunlara uygun makyaj yöntemleri bulmanız mümkün. Bu noktada özellikle göz makyajında eyeliner ile yaratacağınız her detay sizi daha da ön plana çıkaracaktır.

Eyeliner geçmişten günümüze hiç eskimeyen bir moda trendidir. Sokak modasından podyum modasına kadar, göz makyajlarında tercih edilmektedir. Özellikle göz yapısını değiştirebildiğiniz birçok makyaj hilesi barındırır. Bu nedenle ister badem göz tercih edip daha küçük ve çekik bir görünüm kazanabilirsiniz isterseniz de bir winged eyeliner çekerek daha büyük ve keskin bakışlar elde edebilirsiniz.

Makyaj yaparak kendinizi baştan yaratmak artık çok kolay. Farklı moda anlayışları ve makyaj sektörünün sürekli gelişen ve değişen yapısı sayesinde makyaj malzemelerinde de geniş bir yelpaze vardır. Eyeliner kullanmak istediğinizde sadece kalem eyeliner ile yetinmek zorunda değilsiniz. Likit ve jel eyeliner kullanmak hem daha rahat şekilde sürmenize hem de daha uzun süre dayanmasına olanak sağlar. Ürünlerin kalitesi dağılmayı da önler.

Her güne ayrı bir eyeliner tekniği
Her güne ayrı bir eyeliner tekniği

Her güne ayrı bir eyeliner tekniği

Sıradanlıktan sıkılan makyaj severler için iyi bir haberimiz var. Farklı makyaj teknikleri ile tüm gözleri üstünüze toplayabilirsiniz. Göz makyajınız için deneyebileceğiniz 5 eyeliner tekniği ile canlı ve ışıl ışıl makyajınızı tamamlayabilirsiniz. Makyaj severler bilir ki eyeliner çekmek o kadar da kolay bir işlem değildir. Ama doğru teknikler ve kullanacağınız doğru ürünlerle biraz da pratik yaparak başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz.

Eyeliner sürmek adına atılan her adımda, kullanacağınız ürün çok önemlidir. Kalem eyeliner, likit eyeliner ya da jel eyeliner çeşitlerinden herhangi birini kullanabilirsiniz. Ama jel ve likit eyeliner kullanmak hem daha pratik şekilde uygulamanıza hem de eyelinerın daha uzun süre dayanmasına olanak sağlayacaktır.

Eyeliner fırçanızı elinize aldıktan sonra ipler tamamen sizin elinizdedir. Öncelikle nasıl bir görüntüye sahip olmak istediğinize karar verebilirsiniz. Denemekten ve yanılmaktan vazgeçmemelisiniz. Gözler dışarıdan bakıldığında en çok dikkat edilen yerdir. Bu nedenle iyi bir göz makyajı ile daha yoğun bakışlar yakalayabilirsiniz. Standart bir eyeliner ya da standartları aşan bir eyeliner, hangi görünüme kavuşmak istiyorsanız denemek sizin elinizde. Sıklıkla yapılan eyeliner modelleri haricinde farklı birkaç model arayanlar için mutlaka denenmesi gereken eyeliner modellerine bakacak olursak;

[custom-related-posts title=”Benzer Yazılar” none_text=”None found” order_by=”title” order=”ASC”]

Kedi gözü eyeliner: makyajında kedi bakışlarını yakalamak isteyen makyaj severler için sıkça tercih edilen eyeliner modellerindendir. Ünlülerin de sıkça tercih ettiği modellerden olan kedi gözü eyeliner, görüntüsü ile bütün bakışları üzerinize toplar. Dikkat çekici bir görüntü için tercih edebileceğiniz model, dışarıdan oldukça zor bir model gibi durmaktadır. Kedi bakışı yakalayabilmek için kuyruğa ihtiyacınız var. Kuyruklu bir eyeliner çekmek daha başlamadan endişe yaratabilir fakat doğru teknik ve birkaç denemede başarılı bir görüntü yakalayabilirsiniz.

Makyajın daha uzun süre dayanması için için makyaj bazı kullanmanızda fayda vardır. Ayrıca bir far uygulaması yapacaksanız, eyeliner sürmeye başlamadan uygulamanız eyelinerın dağılmasını da önleyecektir. Kedi gözü eyeliner çekmenin en kolay yolu kuyruk tarafını önce bir çizgi şeklinde dışarıdan içe doğru sürmektir. Elinizde titreme oluyorsa serçe parmağınızdan destek alarak yanağınıza elinizi yaslayabilirsiniz. Bu sayede titreme ve bozuk çizgi çekmenin önüne geçebilirsiniz. Ardından oluşturduğunuz kuyruğun içini doldurup istediğiniz görünüme sahip olabilirsiniz.

Cat eyeliner ile çekeceğiniz eyeliner bir kuyruğa sahip olacağı için daha sivri uçlu bir fırça gerektirir. Bir çizgiyi çekmek için ince uçlu fırçaya sahip olmak eyeliner çekmekte acemi olanlar için de avantaj sağlayacaktır. Yamuk çekilmeyen bir kuyruk çizgisinden  sonra sadece içini doldurmak kalacaktır. Likit yapısı sayesinde hem kolayca eyeliner işlemini tamamlayıp hem de kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.

Yeni moda trendleri ile birlikte makyaj stilleri de sıkça değişime uğramaktadır. Kuyruklu eyeliner yerini badem göz şeklini sağlayan fox eye makyaj tekniğine bırakmıştır. Daha buğulu, daha büyük ve daha çekik gözlere sahip olmanızı sağlar. Daha nude ton farlarla göz kapağı çizginizi kapatabilirsiniz. Ardından gözünüzün daha büyük ve çekik gözükebilmesi için kuyruklu eyeliner çizgisini çekip göz pınarlarının öne çıkmasını sağlamalısınız. Tıpkı dışarıya çektiğiniz kuyruk gibi göz pınarına da bir kuyruk eklemelisiniz. Fox eye tekniğini diğer kuyruklu eyeliner tekniklerinden ayıran nokta göz pınarlarının vurgulanması olmaktadır. Fox eyeliner olarak adlandırılan makyaj tekniği, likit eyelinerın ince fırçası ile rahatlıkla ulaşılabilir. Bu sayede daha gizemli bakışlar kazanabilirsiniz. Tilki gözü ya da badem göz makyajınız ile bütün bakışları üzerinizde toplayabilirsiniz.

Winged eyeliner ile sıradan eyeliner görüntüsüne hoşçakal dersiniz. Bu model eyeliner uygulamanıza kanat ilave edecek ve harika bir görüntü kazanmanızı sağlayacaktır.  Kuyruklu eyeliner görüntüsünden sıkılan makyaj severler arasında sıkça tercih edilen bir tekniktir. İnce bir eyeliner fırçası ile jel eyeliner ürününü alıp gözünüze kuyruk şekli verebilirsiniz. Kanatı çekerken isterseniz kısa isterseniz uzun bir çizgi şeklinde çekip makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

Eyeliner modası geçmeyen ve her mekana göre uyarlanan bir makyaj uygulamasıdır. Her moda anlayışı,makyaj trendlerine yeni tarzlar kazandırıyor. Podyum modası da sokaklara taşınıyor. Özellikle makyaj severler yeni trendleri takip ederek, uygulamak için can atıyor.

Son zamanların bir diğer trend eyeliner modeli grafik eyeliner,  makyaj severler tarafından uygulanmaktadır. Standartlardan sıkılan makyaj severler için yeni bir soluk olmuştur. Eyeliner fırçası ile bir kuyruk çizgisi çekip içini doldurmayın ya da daha minimal tarz deneyip ufak bir kanat çizip bırakın. Fırçayı daha ince seçerek göz kapağınıza bir kanat dahi yapabilirsiniz. Grafik eyeliner daha fütürist bir moda anlayışının göstergesidir.  Aynanın karşısına geçip ne çizmek istiyorsanız onun planlayabilirsiniz. Daha canlı ve dinamik bir görüntü kazanmak sizin hayal gücünüze bağlı olacaktır.

scroll to top