Close

Rüyada Eşini Görmek

Rüyada eşini görmek kişiden kişiye değişiklik gösterir. Ancak rüya tabiri yapanların genel anlamda söyledikleri rüyada eşini görmek sıkıntı ve kedere delalet eder. İslami rüya tabiri yorumcularına göre ise rüyalar nasıl yorumlanırsa o şekilde çıkmaktadır. Bu nedenle rüya gören  kişinin rüyasını güvendiği birisine anlatması gereklidir. Anlattığı kişinin de ‘hayır olsun’ karşılığını vererek rüyayı yorumlamasının daha doğru olacağı doğrultusunda alimlerin görüşleri bulunur. Rüyanızda eşinizi nasıl gördüğünüzde önemli bir husustur. 

Rüyada Eşini Nasıl Gördüğüne Göre Yorumlama

Genel itibari ile evli bir kadın eşini rüyasında gördüyse değişik yorum yapılmakla birlikte eşinden ayrılmış olanların ya da bekar olanların gördüğü rüyalar değişkenlik gösterir. Farklı durumlara göre rüya yorumlamasını uzmanlar şu şekilde yapmıştır:

 • Rüyasında kocasını hasta görenlerin evlerinde bir takım sıkıntıların yaşanabileceği yorumu yapılır. Ayrıca etrafınızda evliliğinize karşı düşmanlık besleyen kişilerin olabileceği için dikkatli olmalısınız. Eğer koca karısını rüyasında hasta olarak görüyorsa eşler arasındaki sevginin artacağı ve aralarındaki muhabbetin tazelendiği anlamı taşır. 
 • Rüyada eşinin aldattığını görmek hem kadın için hem de erkek için olumlu anlamlar taşır. Rüya genel hatları ile olumsuz olarak tabir edilse de eşlerin birbireriyle olan illişkilerinin düzeleceği ve daha ferah günler yaşayacağını delalet eder.
 • Rüyada eşinin ailesi ile tartıştığını görmek ise farklı yorumlanır. Bunlardan ilki eğer eşinizin ailesi ile kavga ediyorsanız uzun bir seyahate çıkabileceğinizi gösterir. Diğeri ise rüyayı gören kişinin ailesi ve yakınları hakkında bazı olumsuz haberler alınabileceğine delalet eder. 
 • Rüyada eşinizi namaz kılarken görmek oldukça güzel bir rüyadır. Genel anlamda işlerinin açılacağını ve gelecek dönemlerde ailenin bolluk ve bereket içinde yaşayacağını gösterir. 
 • Rüyada eşinin hamile olduğunu görmek ise genel anlamda yeni haberler alınacağını ve bu haberlerin oldukça sevindirici olacağını işaret eder. 

Bekar Birisinin Rüyada Eşini Görmesi 

 • Bekar ya da eşinden boşanmış birisi iseniz rüyanızda eşinizi görmek farklı şekillerde yorumlanmaktadır. Bunlardan ilki hiç evlenmemiş birisinin rüyasında eşini görmesi yakın zamanda evlenebileceğini işaret eder. 
 • Bekarlar için rüyada eş görmek mutlu ve güzel haberlerin geleceğini gösterir. Ayrıca yeni bir işe atılma ihtimalinizi ve bu işte başarılı olma ihtimalinin yüksek olacağının da işaretçisidir. 
 • Eğer rüyanızda eski kocanızı gördüyseniz bu çok iyi yorumlanmaz. Genelllikle geçmişle ilgili bir takım süregelen sorunların devam edeceğini ve bu sorunlarla baş etmeniz gerektiğini gösterir. Bu nedenle problemlerle başa çıkma konusunda biraz hazırlıklı olmanız gereklidir. 
 • Eski kocanızı rüyanızda gördüyseniz etrafınızda sizin hakkınızda çok iyi niyetli kişilerin olmadığının işaretçisi olabilir. 
 • Boşanmış birisi rüyasında evlendiğini ve eşini görmesi ise genel olarak rüya sahibinin sevindirici haberler alacağı yönünde yorumlanır.Ayrıca yeni birisiyle tanışıp evleneceğinizi ve bu evliliğinizde mutluluğa ulaşacağınızı gösterir.
 • Bekar birisinin rüyasında eşini görmesi genel olarak yeni haberler almaya ve bu haberlerin rüyayı gören kişi tarafından mutlulukla karşılanacağınının habercisidir.
scroll to top