Close

Şık ve rahat kot pantolon modelleri

Şık ve rahat kot pantolon modelleri

Şık ve rahat kot pantolon modelleri

Şık ve rahat kot pantolon modellerini gelin hep birlikte inceleyelim.. Belki de son yüzyılın en çok kullanılan giyim ürünü pantolonlar. Klasik kombinlerimizin bile baş tacı haline gelen, zamansız şıklığı ideal görünümle birleştiren pantolonlar hayatımızın hemen her alanında kullanıyoruz.

Günlük hayatta hareket alanımızı konfor alanına dönüştüren pantolonlar, basic bir tişört ile kombinleyerek işe, okula, yürüyüşe her yere gidebiliyoruz. Hayatımızda bu kadar geniş yer kaplayan pantolonları tercih ederken nelere dikkat ediyoruz? Hızlı yaşıyor ve bir güne birçok aktivite sığdırıyoruz. Şık görünmeyi tercih ediyor ve konforumuzdan da taviz vermemeyi istiyoruz. Bu noktada imdadımıza yetişiyor. Şık ve rahat kot pantolon modelleri listemize göz atmayı unutmayın.. 

Pamuk ve elastan birleşiminden oluşan denim kumaşlar, modanın belirlediği ölçülere göre şekillendirilerek kot (jean) pantolonlar haline getiriliyor.Tüm gün üzerimizden çıkarmadığımız kot pantolonları tercih ederken nelere dikkat etmeliyiz? Şık ve rahat kot pantolon modelleri nelerdir?   işte başlıyoruz!

Vücut Tipine Göre 

Zayıf görünmenin bir diğer yolu da pantolonları vücut tipine göre seçmektir. Armut vücut tipine sahip olan kişilerin; üst bölgesi dar ve ince; alt bölgesi ise kalın ve geniştir. Bu vücut tipindeki kadınlar için doğru pantolon seçimi; boru paça ya da düşük bel pantolonlardır . Elma vücut tipinin üst bölgesi geniş, alt bölgesi dardır. Ayrıca bu vücut tipinin diğer ayırt edici özellikleri; büyük ya da orta boylu göğüsler, ince bacaklar, kıvrımsız bir bel ve dar kalçalardır.

Bu vücut tipine sahip kişilere neredeyse her pantolonlar tarzı yakışır ama en yakışanı dar kesim  olacaktır. Ayrıca renkli ve desenli pantolonlarlar da zayıf bir görünüm sunar. Mükemmel vücut tipi olarak adlandırılan kum saati vücut tipinde incecik bir bel, geniş kalçalar ve büyük göğüslere sahiptir. Bu vücut tipine sahip kişilere bol paçalar ve düşük belli pantolonlar yakışırken şalvar tipi pantolonlar ve havuç tipi pantolonlar kalçaları olduğundan daha geniş göstereceği için tercih edilmemelidir. Şık ve rahat kot pantolon modellerini hep birlikte öğrenelim.. 

Kadın jean pantolon modelleri

Kadın jean pantolon modelleri nelerdir? Çok uzun yıllardır düşük bel pantolon giymeye alışkın olsak da moda yine eskiye dönüş yaptı, yüksek bel pantolonlar vitrinlerde ve gardroplarımızda yerini almaya başladı. Jean, kumaş, ispanyol paça, dar kesim modelleri derken, yazın gelmesiyle birlikte yüksek bel pantolonlarda girdi dünyamıza. Peki bu trend geçişinde nelere dikkat etmeliyiz? Kadın jean pantolon modelleri hangileri ? Hangi vücut tipi yüksel bel pantolonları tercih etmeli ve hangi kombin önerileri doğru olur? İşte cevapları…

Yüksek bel aslında kurtarıcı bir parça. Düşük belde olduğu gibi tüm kusurları gözler önüne sermiyor. Farklı vücut tipine sahip kadınların ortak seçimi denebilecek kadar kullanışlı. Yüksek bel pantolonlar boyu uzun gösteriyor, bel ve karın bölgesindeki kusurları da kapatıyor. Bu üç geçerli sebep bu parçayı tercih etmemiz için yeterli. Kadın jean pantolon modelleri listemize göz atmayı unutmayın 

Doğru pantolonu seçtiniz. Bu kadar anahtar bir parçayı giyerken bile dikkat etmeniz gerekenler var. En önemlisi doğru kombini yaratabilmek. Hazırsanız, sizin için hazırladığımız kombin önerilerini sıralıyoruz!

Kotlar Kaç Derece Yıkanır?

Kendimiz için ideal jean pantolonu bulduk. Peki, jean pantolonun bakımı nasıl yapılır?

Jean pantolonlar için ideal sıcaklık 40 santigrat derecedir. Çamaşır makinasında az deterjan kullanarak yıkanmalıdır. Jean pantolonlar özellikle yeni alındığında renk vereceğinden beyazlar ve açık renkli çamaşırlarla birlikte yıkanmamalıdır.

Jean pantolonların etiketindeki yıkama talimatlarına uyularak, pantolonun daha uzun ömürlü olması sağlanabilir. Ters çevirerek yıkamak pantolonun renginin daha geç solmasını sağlayabilir. Kadın jean pantolon modellerini aşağıda sizler için hazırladık..

 

Boyfriend jeanler

Son dönemde rahatlığı ve görüntüsüyle kadınların gözde pantolonları arasına giren boyfriend jeanler, tek adımda cool bir görüntünün anahtarı oluyor. Doğru bir tercih ve güzel bir kombinle hemen her türlü vücuda yakışabilecek boyfriend jeanleri satın alırken, kendinize en uygun bel ve boyu seçmeniz gerekiyor. Zayıf ve uzun boylu kadınlar boyfriend jean tercihlerinde düşük ya da normal belli ürünleri rahatlıkla kullanabilirler.

Şık ve rahat kot pantolon modelleri
Şık ve rahat kot pantolon modelleri

Skinny jeanler

Skinny jeanler hiç kuşkusuz her kadının giymekten zevk aldığı pantolon modelleri arasında bulunuyor. Vücudu adeta ikinci bir ten gibi saran ve daha kıvrımlı bir görüntüye sahip olmanızı sağlayan skinny jeanler, gündüzden geceye her ortamda rahatlıkla kullanılabiliyor. Her kadının gardırobunda en az bir tane bulundurduğu skinny jeanler, sezonun modası crop kesim üstlerle şahane

Şık ve rahat kot pantolon modelleri
Şık ve rahat kot pantolon modelleri

Baggy jeanler

Kullanımı en zor modellerden olan baggy jeanler, son dönemde hayatımıza giren jean modelleri arasında yer alıyor. Yüksek beli ve bol bacak kesimiyle dikkat çeken baggy jeanler, kum saati vücut tipine sahip kadınlara çok yakışıyor. Her türlü kıyafeti rahatlıkla taşıyabilen kum saati vücut tipindeki kadınlar, baggy jeanleri göbeği açık bırakan ince trikolarla ya da oversized tişörtlerle tamamlayabiliyorlar. 

Şık ve rahat kot pantolon modelleri
Şık ve rahat kot pantolon modelleri

Bootcut jeanler

Bir zamanların en trend ürünlerinden olan bol paça pantolonlar, bu sene tekrar moda olacak gibi görünüyor. Üst kısmı vücuda yapışan ve dizlerden sonra bollaşan bootcut jeanler, romantik ve feminen duruşlarıyla stil sahibi bir görüntüye sahip olmanızı sağlıyor. 

Topuklu ayakkabılarla kullanıldığında olduğunuzdan daha uzun görünmenize yardımcı olan bootcut jeanler; gömlekten bluza, sweatshirtten tişörte kadar her türlü üst giyim ürünüyle kombinlenebiliyor. 

Şık ve rahat kot pantolon modelleri
Şık ve rahat kot pantolon modelleri

Mom jeanler

Moda sektörünün 80’li yıllarda bizlerle tanıştırdığı mom jeanler, son yıllarda tekrar kullanılmaya başlandı. Yüksek belleri ve vücudu sarmayan kesimleriyle, hemen herkesin rahatlıkla tercih edebildiği mom jeanler; birkaç ufak değişiklikle her türlü vücut tipine uyum sağlayabilir. 

Şık ve rahat kot pantolon modelleri
Şık ve rahat kot pantolon modelleri

Zayıf Gösteren Kot Pantolonlar

Büyük beden kadınlar kıyafetlerini seçerken daha zayıf gösteren kombinleri tercih ederler. 44, 46, 48, 50, 52, 54, 56, 58 ve 60 bedenlerindeki kadınlar daha şık ve genç görünmek için seçecekleri kıyafette, renkten kumaşa; tarzdan uzunluğa kadar birçok noktaya dikkat ederler. Peki bu kadınlar nasıl giyinmeli, hangi tarz giyim ürünlerini tercih etmeli derseniz basenlerini daha ince gösteren ve vücudunda beğenmediği bölgeleri kapatan tarzda pantolonlar giymeli. 

 

scroll to top