Close

Siyah maskenin cilt güzelleştirmede 6 mucize faydası

Son zamanlarda internette çeşitli reklamlarda, İnstagram’da, Youtube’da çokça yapılan siyah maske reklamlarına denk gelmiş ve bazı bloggerları siyah maskeyi kullanırken görmüşsünüzdür. Diğerlerinden farklı bir görünüşünün olması, insanların siyah maskeye olan ilgisini ve merakını arttırıyor. Peki, siyah maske nedir, ne işe yarar, faydaları nelerdir? Bilmeyenler ve öğrenmek isteyenler için işte detaylar…

Siyah maskenin yararları

  • İçeriğinde doğal olarak çinko bileşimler, yüksek oranda kalsiyum, çok miktarda potasyum ve suda çözünen vitaminler bulunduran siyah maske cildi güzelleştirmeye ve cildin daha bakımlı görünmesine yardımcı olur.
  • Siyah maske içerisinde barındırdığı yapı taşları ve proteinler sayesinde ciltteki pürüzleri giderir ve cildi yeniler, kırışıklık oluşumunu azaltır.
  • Lekeleri yok edici özelliğe sahiptir ve cildin daha parlak bir görünüme kavuşmasında yardımcıdır.
  • Yüzde bulunan sivilce ve siyah noktaları ortadan kaldırmaya yarayan oldukça etkili bir üründür siyah maske. Hem mevcut bulunan siyah nokta ve sivilceleri yok eder hem de ilerdeki oluşumunu engeller.
  • Vücudumuzun en hassas yerlerinden biri olan yüzümüz; çok sıcak veya çok soğuk havalarda, aşırı rüzgârda kurur ve zarar görür. Siyah maske bu yıpranmadan kaynaklı hasarı azaltmada, hücre yenilenmesinde yardımcıdır ve dolaşımı hızlandırıcı etkiye sahiptir.
  • Aynı zamanda ciltteki renk tonu düzensizliklerini ayarlar ve cilde sağlıklı bir görünüm verir. Cildin nem dengesini düzenler.

Siyah Maske Kullanımı

Kullanımı oldukça kolay olan siyah maskeyi evde kendiniz uygulayabileceğiniz gibi kuaförlerde ve güzellik ve cilt bakım merkezlerinde de yaptırabilirsiniz. Bu maske güzellik ürünü satan birçok mağazada bulunabilir ayrıca fiyatı da oldukça ekonomiktir. Cildi yumuşatan ve ferahlatıcı bir his veren, memnun kalacağınız ve tekrar tekrar kullanmak isteyeceğiniz bir üründür. Kullanım şekli ise oldukça basit ve pratik.

Ilık suyla yıkadığınız yüzünüze dairesel hareketlerle göz çevrenize ve dudaklarınıza temas ettirmeden uygulayın. Yüzünüzde yaklaşık olarak yarım saat kurumasını bekleyin ve ılık suyla yüzünüzü iyice yıkayarak temizleyin. Maskeyi haftada 2 ya da 3 kere uygulayabileceğiniz gibi, uyguladıktan hemen sonra ciltte leke ve tahriş oluşmaması için makyaj yapmamalısınız.

scroll to top