Close

Son Güzellik Trendi Soft Girl Nedir?

son-guzellik-trendi-soft-girl-nedir

son-guzellik-trendi-soft-girl-nedir

Soft girl nedir sorusu günümüz gençleri arasında oldukça merak edilen bir konudur. Popülerliği her geçen gün artan soft girl, sosyal video paylaşım uygulaması Tik Tok üzerinde hızla yayılan genç kız akımlarından sadece biridir.

Bu kavram, sosyal medyada bazı genç kadınlar arasında popüler olan yeni bir trend olarak karşınıza çıkar. Hem sevimli hem de feminen bir görünüme dayanan moda tarzıdır.

Soft Girl Akımında Öne Çıkan Özellikler

Soft girl modasını genellikle pembe ve sarı renkler, çiçek ve kalp desenleri, büyük boy kazaklar ve ekose etekler ve yoğun allık makyajı yansıtır. Ayrıca bu akım; hassas, sevimli, kolay incinebilir bir kişilik özelliğini içerir.

Genç kızlar arasında hızla yayılan diğer akımlarla kıyaslandığında soft girl daha sevimli bir görünüm ortaya çıkarır. Pembe tonlarının oldukça hakim olduğu ve duygusal bir dış görünüşün ortaya çıktığı makyaj stilini yansıtır. Bu akımda öne çıkarılan tüm özellikler, ‘soft’ kavramının nitelikleri ile bütünleşir. Stilleri geniştir, tipik olarak maksimalisttir ve daha az markaya özgüdür.

Soft Girl Akımında Öne Çıkan Özellikler
Soft Girl Akımında Öne Çıkan Özellikler

Soft girl denildiğinde akla gelen standart simgeler vardır. Bunlar;

 • Pembe, mavi ve hardal sarısı tonları,
 • Çiçek, kalp ve bulut desenleri,
 • Bebek, prenses ve melek gibi kelimeleri içeren tişörtler,
 • Saç tokaları,
 • Bol kazaklar ve ekose kız öğrenci etekleri,
 • Top crops ve yüksek belli kotlar,
 • Yoğun allık ve dudak parlatıcısı olarak sıralanabilir.

Farklı makyaj çeşitleri, aksesuarlar ve kıyafetler bu tarzın özelliğini taşıyan kızların vazgeçilmezidir. Soft girl olarak adlandırılan kızlar çoğunlukla pembe ve sarı renkli giysileri, çiçek desenli kıyafetler ve etekleri, büyük boy gömlekleri ve kazakları giymeyi tercih eder. Top croplarla kombinledikleri mom jeanler, gardroplarının anahtar parçalarındandır. Buffalo ayakkabılar ve geniş kalıp kapüşonlular bu tarzın belirleyici kıyafetleri arasındadır. Bir soft girl olarak trendi gerçekten kucaklamak için pastel tonlarda birkaç saç tokası da bulundurmanız gerekir.

Soft Girl Akımının Ortaya Çıkışı Nasıldır?

Soft girl kavramı, 2010’lu yılların öncesinde sosyal medyada yer alan hassas ve sevimli olarak tanımlanan bazı genç kadınlar için kullanılır. Ancak bu özel görünümle ilişkilendirilen akım, İnternet üzerinde esas olarak 2018 yılında görülmeye başlanır. İlerleyen zamanlarda ise online olarak daha geniş bir kitle tarafından merak edilen ve uygulanan bir konu haline gelir.

Soft girl olmak sadece dış görünüşten ibaret değildir. Aynı zamanda duyguları ifade etmekle, duygusal veya romantik olmakla, kişinin şefkatli, nazik tarafını kucaklamakla, duygusal olarak yumuşak ve kırılgan olmakla ilgilidir. Belirtildiği gibi bu kavram, birisinin kendini sevimli ve duygusal hissettiği zamanları tanımladığı gibi birinin kişiliğini veya mizacını da tanımlayabilir.

Soft girl, bir moda stilini tanımlar veya bu tarzı benimseyen genç kadınlar için kullanılan bir kavram olarak karşınıza çıkar. İlginç bir şekilde bu trendi benimseyen kızlar VSCO kızının aksine, genç kadınlar için bir hakaret veya klişe olarak yaygın bir şekilde kullanılmaz.

Soft Girl Makyajı Nasıl Yapılır
Soft Girl Makyajı Nasıl Yapılır

Soft Girl Makyajı Nasıl Yapılır?

Soft girl makyajı, bu trendin özelliklerini taşıyan kişilerin ayırt edici özelliklerinden biridir. E-girl trendi gibi soft girl makyajı da belirli bir görünümü temsil eder. Ancak kullanılan renkler daha hafiftir. Günlük kullanım için daha uygundur ve renk tonları daha yumuşaktır. Farklı ışıltılı makyaj çeşitleri, maksimalist aksesuarlar ve pastel renkler taşıyan kıyafetler bu kızları temsil eden unsurlardır. Mükemmel soft girl görünümü elde etmek için ve genç kızlara bu yolculukta rehberlik etmek için İnternette çok çeşitli makaleler, tweetler ve Youtube videoları vardır.

Soft girl makyajı söz konusu olduğunda her şey hem kadınsı hem de masum bir

görünüm elde etmekle ilgilidir. Taze nemli bir cilt, tatlı şeftali pembesi allıklar, aşırı parlak dudaklar ve yüze kondurulan bir iki tane sahte çil makyajın ayırt edici özellikleridir. Soft girller genellikle yoğun allık sürer ve aksesuarlar kullanılır. Tarzları ile sevimli, masum ve kadınsı bir görünüm oluşturmayı amaçlayan bu kişiler, son dönemlerde oldukça ilgi görür.

Mükemmel Soft Girl Makyajı İçin İpuçları

Soft girl estetiğinde makyajın ne kadar önemli olduğu herkes tarafından bilinir. İddialı bir soft makyaja sahip olmak ise düşünüldüğü kadar zor değildir. Bunun için adım adım yapmanız gerekenler ise şu şekildedir:.

 • Öncelikle makyaj için cildinizi hazırlamanız gerekir. Yağlı bir cildiniz varsa matlaştırıcı bir astar kullanabilirsiniz. Kuruysa, yoğun bir nemlendirici tercih edebilirsiniz. Karma cildiniz varsa sabah cilt bakımı rutinine aydınlatıcı bir güneş kremi ile başlayabilirsiniz.
 • Ardından makyaj bazınızı yüzünüze sürerek kusurları gizleyebilir ve cildinizi makyajınızın geri kalanı için hazırlayabilirsiniz.
 • Bu aşama trendin makyajı için hala bir temel oluşturma aşamasıdır. Bu nedenle cilt tonunu eşitlemeye yardımcı olması için tercih ettiğiniz fondöteni uygulayabilirsiniz ya da tamamen bu süreci atlayabilirsiniz. Soft girl makyajı daha çok sahte çiller ve allık gibi makyaj aksesuarları ile ilgilidir. Dolayısıyla fondöten söz konusu olduğunda çok fazla analiz yapmaya gerek yoktur.
 • Soft girl makyaj trendinin temel özelliği genç, parlak görünen ve canlı bakan gözlerdir. O parlak gözlü, genç görünüme kavuşmak için gözaltı kapatıcısını kullanarak koyu halkaları gizlemeniz mümkündür.
 • Herhangi bir kusur veya sorunlu bölge varsa kapatıcı kremle bunları gizleyebilirsiniz.
 • Allık soft girl makyaj görünümünün özüdür. Pembe pembe yanaklar, bu görünümün anahtarıdır. Parmağınızı kullanarak canlı pembe tonlarındaki allığınızı elmacık kemiklerinize uygulayabilirsiniz. Çarpıcı bir etki için yukarı doğru ovarak kaldırılmış bir etki yaratabilirsiniz.
 • O soft, sevimli estetiği yaratmaya yardımcı olmak için biraz parlatıcı kullanmak çok işe yarar. Cildinizi parlatmak için bu formülü elmacık kemiklerinize, göz kapaklarınıza, gözlerin iç köşelerine ve burnunuzun ucuna sürebilirsiniz. Bu süreçte abartıya kaçmamanız önemlidir. Az olan çoktur kuralı bu aşama da geçerlidir.
 • Kaşınızda boş yerler varsa kaş kalemi ile doldurabilirsiniz. Ancak kaşlarınızı gereğinden fazla kalın yapmamaya özen göstermelisiniz.
 • Kıvrımlı kirpikler bu görünüşün önemli bir basamağıdır. Kirpiklerinizi hacimlendirmek ve uzun göstermek için fırçayı kullanarak siyah maskaradan birkaç kat sürebilirsiniz. Böylece daha büyük gözler yanılsaması yaratabilirsiniz. Daha cesur bir görünüm tercih ediyorsanız geniş ve koyu bir göz görünümü oluşturmak için hassas sıvı astarı makyaj ürününüzü kullanabilirsiniz.
 • Makyaj aşamasındaki her detay parlak ve soft bir görünüş elde etmekle ilgilidir. Bu görünüşü tamamlamak için dudak parlatıcısı ile dudaklarınızı parlatabilirsiniz.
 • İşlemi tamamlamak için eğlenceli saç aksesuarları ekleyebilirsiniz. Düğümlü bir taç modeli tercih edebilirsiniz. Kahküllerinizi incili bir toka ile yukarı toplayabilirsiniz ya da at kuyruğu olarak topladığınız saçlarınızı çok farklı toka çeşitleri ile hareketlendirebilirsiniz.
 • Makyajı daha da hareketlendirmek için kaş kalemiyle çil çizebilirsiniz. Şayet çilleriniz varsa bunları belirginleştirebilirsiniz. Dilerseniz bu aşamayı atlayabilirsiniz.

Soft girl makyaj trendini denemenin yüzlerce yolu vardır ve hiç biri doğru ya da yanlış değildir. Son dönemlerin favori akımlarından biri olan soft girl makyajı, görünüm itibariyle doğal özellikleri canlandırır ancak kullanıcının kişiliğini yansıtan ilginç kıvrımlarla da bu özellikleri güçlendirilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top