Close

A’dan Z’ye en sık görülen rüyaların anlamları

Rüyalar, uyanıldığında kimi zaman duygusal ve kimi düşünsel olarak kişiyi etkisinde bırakır. Rüyalar bazen bilinçaltında yatan olguları gün yüzüne çıkarttığı gibi, bazen anılardan oluşur bazense geleceğe yönelim anlamlar taşırlar. Rüyaları daha iyi anlamak, ne anlam ifade ettiklerini öğrenmek için rüya tabirinden faydalanılabilir.

Rüya tabiri nedir?

Rüya tabiri, rüya türlerinden incelenebilir olanların sembolik olarak anlamlandırılmasıdır. Farklı rüya tipleri vardır; rüyaların bir kısmı psikofizyolojik nedenlerden kaynaklanır, bunlara “alelade rüyalar” da dedir bazıları ise kâbus altyapılıdır. Bu tip rüyalar bir mesaj taşımadıkları için yorumlanmazlar. Rüyasındaki anlamı çözmek isteyen kişi öncelikle rüyasının “amaçlı rüyalar” grubuna girip girmediğini ayırt etmelidir.

İşte A’dan Z’ye en sık görülen rüyalar ve anlamları…

  • Acı çekmek

Rüyada ağrısı olan veya acı çektiğini gören kişinin, özel meseleleri paylaşmaması gerektiği şeklinde yorumlanır. Kendi kendinize acı çektirmeniz, yakınlarınız iğneli sözleriyle karşılaşacağınıza işaret eder. Acıyan yerinin iyileşmesi bir şey yaptığını görmek, birinden yârdim göreceğine işarettir.

  • Ağlamak

Rüyada bağırarak ağlayan kişinin hayatta da bu şekilde ağlayacağı şeklinde yorumlanır. Rüyada kişinin sessizce yaşlar akıttığını görmek, sevince işarettir. Rüyada bebeğin ağlaması ise, her şeyin yolunda gideceğini simgeler.

  • Çıplak olduğunu görmek

Rüyasında kendisini insan içinde bir anda çıplak bulan kişi; bundan utandığını görüyorsa, sakladığı veya öğrenilmesini istemediği bir durumun ortaya çıkacağına işaret edilir. Rahatsızlık duymadığını görüyorsa arınma haline delalettir.

  • Düşmek

Rüyada düşmek ani değişimlerin habercisidir. Nerden nereye düşüldüğünün analizi yapılarak yorumlanabilir.

  • Ev, hane

Rüyada ev görmenin birçok değişik anlamı vardır fakat tebdili mekânda ferahlık vardır sözünden de bilindiği üzere genelde anlamı olumludur, ev huzuru simgeler. Rüyada ev almak, iş veya özel hayatınızda bir değişikliğin habercisi olabilir.

  • Hamilelik

Rüyada hamile olduğunu görmek kadın için malın artmasına ve övülmeye işaret eder. Erkeğin kendisini hamile görmesi ise ortaya çıkmasından korktuğu durumları veya derin kederi simgeler.

  • Kan görmek

Rüyada bir yara olmadığı halde kan aktığını görmek, zararı ya da kişinin yaptığı kötülüğü simgeler. Yaranın kanadığını görmek ise üzülmeye işarettir. Yerde kan görmek ise, haksızlığa şahit olunacağı anlamına gelir. Rüyada burnunuzun kanaması ise, üzüntülerin sona ereceğine işaret eder.

  • Para

Rüyada eldeki parayı paylaştığınızı görmek yakınlarınızla görüşmeye ve rahata ermeye işarettir. Para aldığını, verdiğini, bulduğunu görmek; şansın veya malın işareti de olabilir. Rüyada para kaybetmek, kısa süreli bir sıkıntının habercisidir. Rüyada para sayan kişi, beklediğinden başarılı hayatın müjdesini almıştır.

  • Sevişmek

Rüyada sevişmek birçok manaya gelebilir. Genellikle kişi kendini sevişirken görüyorsa, isteklerine erişeceğini simgeler. Sevişmek aynı zamanda esenlik ve ferahlığın habercisidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top