Close

Afrodizyak Parfüm

 

Afrodizyak ya da diğer adıyla ‘aşk ilacı’ olan bu etken madde bir takım tüketim ürünlerinde libido artırmak amaçlı olarak kullanılır. Afrodizyak, adını Yunan mitolojisinde var olan güzellik ve aşk tanrıçası olan Afrodit’ten almıştır. Bir takım tüketim ürünlerinde libido yükseltmek amaçlı kullanılan bu maddenin var olduğu yerlerden biri de parfümeri sektörüdür. Parfüm reyonlarında sıkça afrodizyak içerikli ürünlerle karşılaşabilirsiniz. 

Peki nedir bu afrodizyaklı parfümler ve insanlar neden bu parfümleri tercih ederler?

 • Afrodizyak genellikle şekerli ve hafif baharatlı parfümlerin içinde bulunur.
 • Afrodizyak içeren parfümlerin bir diğer özelliği de kadın ve erkek için ayrı ayrı üretilmesinin yanında, daha fazla miktarda unisex olarak da kullanılıyor olmasıdır.
 • Normalde parfüm alışverişi yapılırken mutlaka kokusunu yakından duyarak, teninizle olan uyumuna özen göstererek seçim yapmaya dikkat edersiniz. Ancak konu afrodizyak içerikli parfüm olduğunda internet üzerinden de rahatlıkla alışveriş yapılabilir. Çünkü bu tür parfümler hemen hemen her ten ile uyumlu olduğundan dolayı sadece içeriğinde bulunan aromatik kokulardan yola çıkarak bile güzel bir seçim yapılması mümkün olacaktır. Dolayısıyla hediye almak istediğinizde sadece hangi tür kokulara ilgisi olduğunu bilmeniz sizin için yeterli olacaktır.

Afrodizyak Parfüm Seçerken Neye Dikkat Etmelisiniz?

 • Öncelikle alacağınız parfümün sadece afrodizyak içerikli olması durumunda değil her türlü parfüm alışverişinizde dikkat etmeniz gereken ilk husus orjinallik olmalıdır. Takdir edersiniz ki kozmetik dünyası oldukça geniş ve renkli bir yelpazeye sahiptir. Kozmetik sektörünün en önemli bölümlerinden biri olan parfüm sektörü de her alanda olduğu gibi sahtelikler de içerebilmektedir.
 • Ucuz olan ürünleri tercih etmek isterken sahte ürünleri alabilirsiniz. Bu durum uzun vadede sağlığınız açısından tehlikelidir. 
 • Sahte ürünlerin içerisinde kullanılan maddeler sebebiyle cildiniz zarar görebilir ve alerjik reaksiyon gösterebilir.Gözle görülür bir alerjik sorun olmaması durumu da ürünün masum olduğu anlamına gelmez. Cildinizde o anda görülen bir rahatsızlık olmasa bile ilerleyen zamanlarda ağır tahribatlara yol açabilir. 
 • Afrodizyak parfüm seçerken dikkat etmemiz gereken bir diğer konu da kalıcı olmasıdır. Gerçek ve kalıcı olan parfüm, ürünü defalarca sıkmak zorunda kalmadan sadece 1-2 damlayla bile uzun saatler kullanılabilir.

Afrodizyak İçeren Doğal Kokular Nelerdir?

 • Tarçın: Sağlığa faydaları saymakla bitmeyen tarçın, kokusuyla da insanı büyüler. Tarçın, yalnızca kokusu ile çekicilik yaratmaz, aynı zamanda tüketildiğinde erkeklerde sperm kalitesini arttırıcı bir özelliğe de sahiptir.
 • Vanilya: En doğal afrodizyaklardan biri olan vanilya, cinsel performans açısından sorun yaşayan erkekler için önemle tavsiye edilir.
 • Yasemin: İnsanın içini ferahlatan kokusuyla mutluluk salan yasemin çiçeği, etkili bir afrodizyak olarak da kullanılır.
 • Elma: Kokusuyla cinsel isteği artıran elma, en mükemmel afrodizyaklardan biridir.
 • Nane: Daha çok mide rahatsızlıkları için kullanılan nanenin ferahlatıcı kokusunun, kadınlarda ve erkeklerde cinsel performansı arttırıcı afrodizyak etkisi bulunduğu bilinmektedir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top