Close

Aşkın Kokuya Yansıması! Afrodizyak Etkili Parfüm

 


Cinsel istek uyandıran ve performans artıran tüm parfüm, besin ve benzeri ürünlere afrodizyak denir. Libidoyu artıran afrodizyak özellikle parfümlerde sık sık tercih edilir. Afrodizyak etkisi yüksek olan ürünler bildiğiniz kokular olabilir. Cinsel hayatı renklendirmek için sık sık afrodizyak etkisi yaratan doğal kokulara tercih edilir. Bu kokular diğer parfümlere göre 40 kat daha etkili ve daha kalıcıdırlar. 

İşte cinsel hayatınızı renklendirecek afrodizyak etkili parfüm aromaları ve kokuları:

Vanilya Kokusu

Vanilya, yıllarca Çin ve Fransız parfümlerinin önemli bir maddesi olmuştur. Vanilyada afrodizyak etkisinin bulunduğu bilinir. 18. yüzyılın başlarında cinsel sorunları olan erkek hastalara vanilya önerilirken; yapılan araştırmalar sonucu vanilya kokusunun serotonin salgılamaya neden olduğu ortaya çıkmıştır.

Yasemin Kokusu

Yasemin kokusu mistik duyguları harekete geçirirken duyguların da yoğunlaşmasına yardımcı olur. Kişilerin birbirlerini daha iyi anlamalarında da iyi bir etken olan yasemin kokusu ayrıca bahar ve yaz aylarını çağrıştıran ferahlık hissettirir.

Lavanta Kokusu

Lavanta kokusunun en belirgin özelliği sakinleştirici ve dinginleştirici etki uyandırmasıdır. Stresi ve kaygıyı azaltır ve karşı cinsi etkilemede önemli bir rol oynar.

Tarçın Kokusu

Tarçın hem güzel kokusuyla cinsel dürtüleri harekete geçirirken hem de tüketildiğinde sperm kalitesini artırarak çocuk sahibi olmayı kolaylaştırır. Tarçın aynı zamanda sertleşmeye karşı koyması ile bilinir.

Paçuli Kokusu

Keskin kokusu tek başına rahatsız edici olsa bile parfümlerde oluşturduğu etki inanılmazdır. Son yıllarda en fazla kullanılan kokulardan bir tanesi olan paçuli kokusu hem afrodizyak etkisi içerir hem de fiziksel enerjiye katkı sağlar.

Elma Kokusu

Evet şaşırtıcı ama gerçek; her mevsimde tüketebileceğiniz elmanın da kokusu cinsel dürtüleri harekete geçirebilir.

Sandal Ağacı Kokusu

Neredeyse tüm parfümlerde kullanılan kozmetik dünyasının vazgeçilmezi olan sandal ağacı kokusu, afrodizyak etkisi olan kokular arasında neredeyse en çok tercih edilen aromadır. Sinir sistemine uyarı göndererek cinsel heyecanı arttırmasıyla bilinir.

Nane Kokusu

Nane kokusunu kim sevmez ki? İçinizi ferahlatan kokusu ile aslında sakinleşmenize yardımcı olan nane aynı zamanda cinsel isteği artırır. Kan dolaşımını da hızlandırıyor bu da doğal viagra etkisi yaratır.

Kakao Kokusu

Çoğu kadının mutluluk kaynağı çikolatanın ana maddesi olan kakao parfümlerde de afrodizyak etkisi oluşturmakta başarılıdır. Özellikle kadınları etkilemekte etkili bir parfüm kokusudur.

Sümbülteber Kokusu

Nam’ı diğer gece kraliçesi, kokusunun afrodizyak etkili olmasıyla beraber, çok yoğun ve baş döndürücü de bir kokuya sahiptir. Bu çiçeğin yağı ayrıca libido eksikliğine de faydalıdır.

Ylang Ylang Kokusu

Endonezya’da yetişen bir çiçek olan ylang ylang çiçeği insanlara mutluluk ve huzur veren bir kokuya sahip olmasıyla bilinir. Afrodizyak etkisi ile birlikte hem kadın hem erkeklerde cinsel isteği artırır. Cinsel arzuları harekete geçiren kokular arasındadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top