Close

Bebeğinizi beklerken süt pompası seçimi

Süt pompası seçerken nelere dikkat etmelisiniz?

Bebeğinizin sütünün bir damlasının bile israf olamamasını istiyor iseniz süt pompası kullanmak sizin için kaçırılmaması gereken bir yöntemdir. Bebeğinizin ihtiyacı olan bütün besinleri içerisinde bulunduran anne sütü, süt pompası sayesinde sağılıp özel poşetlerinde, buzdolabında 6 aya kadar saklanabiliyor. Peki ya en size uygun süt pompasını seçerken nelere dikkat etmelisiniz?

Anne sütü bebekler için vazgeçilmez bir besin kaynağıdır. Öyle ki sütü az olan anneler için değeri altınla yarışabilir. Süt sağma pompası, anneden daha fazla süt sağılmasını sağladığı için, bebeğinin gelişimini düşünen anneler için bir vazgeçilmezdir.

Anne sütünü sağmak için süt pompası

2 çeşit süt sağma pompası vardır. Bunlardan biri elektrikli, diğeri ise el ile çalışan modellerdir. Öncelikle hangisini alacağınıza karar vermelisiniz.

Eğer kısa süreli kullanım için düşünüyorsanız manuel, yani el ile çalışan modeller sizin için daha uygun olacaktır. Elektrik ile çalışan modellere nazaran daha hafif, daha küçük ve daha sessizdir. Kullanım sırasında size minimum düzeyde rahatsızlık verir. Kolay taşınabilir olduğundan dolayı herhangi bir kısa seyahatinizde size rahatlıkla eşlik edecektir. Fiyatları elektrik ile çalışan modellere göre daha ucuz olduğundan maddi açıdan herhangi bir problem de yaratmaz. Tercihiniz manuel pompalardan yana olacak ise pompanın dizaynına dikkat etmeniz gerekmektedir. İç aksamları direk anne sütü ile temas eden pompalarda hijyen sorunu yaşanabildiğinden bu konuda seçici davranmalısınız.

Diğer bir seçenek olan elektrikli veya pilli modeller ise kas gücü kullanılmadığından sürekli kullanım için daha uygun olacaktır. Ev dışı kullanım yapacaksanız eğer pilli süt pompaları sizin için fazlasıyla uygundur. Fakat süt pompasını seçerken uzun pil ömrü olanlarından seçmeniz sizin için yararlı olacaktır. Bir de pilin azalmasına karşın yanınızda yedek pil bulundurmanız gerekecektir.

Adaptör ile çalışan modellerde hijyen konusunda dikkat etmeniz gereken noktalar bulunmaktadır. Bunlardan biri elektrikli süt sağma pompasının motor kısmı hariç bütün kısımlarının temizlenebilir olmasıdır.

Özellikle çalışan anneler için ikili elektrikli süt pompaları daha kullanışlı olmaktadır. Aynı anda her iki göğüsten de süt sağma imkanı verdiğinden ikili elektrikli süt pompaları çalışan annelere zamandan tasarruf sağlayacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top