Close

Bebeğinizle tatilinizi keyifli bir hale getirin

bebeginizle-tatile-cikarken-yapmaniz-gerekenler

Bebeği olan aileler tatil planı yapmaktan korkmamalılardır. Endişelenecek durumlar göz önünde bulundurulup her duruma karşı önlem alınırsa, aileler ve bebekleri için mükemmel bir tatil olacaktır. Bu planda eksik bir nokta kalmaması büyük önem taşır. Dikkat edilmesi gereken birçok konu vardır.

Yolculuk esnasında dikkat edilmesi gerekenler

Bebek bezi yanınızda bulundurmanız gereken olmazsa olmazlardandır. Bebek bezine ek olarak temizlik için peçete ve ıslak mendil de fazlaca almanız gereken bir şeydir. Havanın sıcaklığına güvenip sadece yazlık kıyafetler alınmamalıdır. Özellikle yolculuk yapılacak ulaşım aracına göre ortamın serin olabileceği düşünülüp yelek, uyku tulumu, hırka, çorap gibi kalın kıyafetleri ailelerin yanında bulundurması gerekir. Bebeklerinizin yol boyunca sıkılıp sizi de huzursuz etmemeleri için yanınıza onların en sevdiği oyuncağı alabilirsiniz.

Otel seçimi

Ailelerin rahat ve huzurlu bir tatil geçirmeleri için bebek dostu oteller seçilmelidir. Bu otellerde bebeklere uygun ara öğünler sunulur, mama sandalyesi bulunur, biberon ve emzik sterilizasyon cihazı sağlanır, tuvaletlerde alt değiştirme ve bakım üniteleri ve bebek küveti yer alır, odalarda bebek yastığı, yatağı, cibinliği bulunur; bebek deterjanı ile kıyafet yıkama imkânı sağlanır ve göz yakmayan bebek şampuanları bulunur. Ayrıca en önemlisi ailelerin keyifli ve gözü arkada kalmadan zaman geçirebilmeleri için güvenli bebek oyun alanları ve bebeklerle ilgilenen deneyimli çalışanlar olmalıdır.

Bebek kıyafetleri

Bebekler için en az 2 mayo alınmalıdır. Deniz veya havuza girdikten sonra üşümemeleri için mayoları değiştirilmelidir. Bir kıyafeti kısa sürede kirlettikleri düşünülerek fazla sayıda kıyafet ve iç çamaşırı valize konmalıdır. Güneş ışınlarından kötü etkilenmemeleri için şapka tatilin olmazsa olmazıdır. Denize veya havuza her ne kadar birlikte girilse de kesinlikle kolluk ya da simit ailelerin alması gerekenlerdendir.

Tehlikelere karşı önlemler

Herhangi bir hastalığa karşı ağrı kesici şurup, ateş düşürücü, pişik kremi, burun damlası gibi ilaçlar mutlaka yanınızda bulunmalıdır. Sivrisinek ya da herhangi bir böcek ısırmasını engellemek için kremler ve tabletler kullanılmalıdır. Bebeklerin cildi çok hassas olduğundan güneşten korunmaları oldukça önem taşır. Bebekler şemsiyenin altında tutulmalı ve terletmeyen kıyafetler giydirilmelidir. Güneşten korumak için güneş kremi de kullanabilirsiniz ancak bunu doktorunuza danışıp kullanmalısınız. Ayrıca,bebeğiniz odada uyurken duşa girmeniz halinde yanınızda bebek telsizi bulundurmanız da size kolaylık sağlayacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top