Close

Biorezonans nedir, ne için kullanılır?

Biorezonans, teşhis ve tedavi için cildinize elektrot yerleştirilmesini içeren bir tedavidir. Elektrotlar, vücudunuzdan gelen enerji dalga boylarını kontrol eden ve daha sonra optimum dengeyi geri yükleyerek kötü frekanslara karşı koyan bir Bicom makinesine bağlanır. Bu yöntem, hastalıklı ve sağlıklı organ ve dokuların farklı enerji yaydığı düşüncesine dayanır.

BİOREZONANS TERAPİYE BİLİMSEL YAKLAŞIM

Biyorezonans tedavisi ayrıca, biyoenerjik terapi, enerji tıbbı ve titreşim tıbbı olarak adlandırılmaktadır. Vücudumuz bir enerji sistemidir, sürekli olarak ölçülebilir dalga boylarında enerji yayarız. Hastalıklı organlar ve kanser hücreleri tarafından yayılan elektromanyetik salınımların, sağlıklı hücreler tarafından yayılanlardan farklı olduğu fikrine dayanmaktadır.
Elektromanyetik farklılıklar, hangi organların dâhil olduğunu belirlediği ve sağlıksız sinyalleri “iptal edebileceği” söylenen bir elektrikli cihaz tarafından algılanmaktadır. Bunun ötesinde, biorezonans tedavi, “vücudun elektromanyetik dolaşım sistemini değiştiren” istenmeyen yollardan kaynaklanan akımları değiştirmeyi içerebilir.

Biorezonans tedavi hakkındaki bu iddialardan herhangi biri bilimsel kanıtlarla desteklenmemektedir. Şimdiye kadar, hiçbir klinik çalışma kanser için biorezonans tedavisine bakmadı, ancak “bastırılmış” tümör baskılayıcı genleri serbest bırakarak, cihazların tümör hücrelerini öldürebildiğini iddia edilemeyeceği bilinmektedir. Söz konusu genler hiçbir şekilde bastırılmamaktadır, tümörler mutasyona uğramışlardır ve artık hücre bölünmesinin izlenmesini ve kusurlu hücrelerin kendi kendini imha etmesine neden olan normal işlevlerini yerine getirememektedirler. Biorezonans yöntemiyle bir kez daha mutasyona uğradığında, bu hücreler normal aktiviteye geri yüklenemez. Ayrıca, eğer hamileliyseniz veya kalp pili kullanıyorsanız biorezonans tedavinin uygun olmadığını unutmayın.

BİOREZONAS TERAPİYE OLUMLU YAKLAŞIMLAR

Biorezonans hakkında olumlu fikirlerde mevcuttur. Dünyamızda her şey enerji olduğundan ve insanlık doğal bir elektromanyetik ortam içinde evrimleştikçe, geleceğin ilacının dikkatlice dozlanmış elektromanyetik alanları kullanması mantıklı olduğu düşünülebilir. Yani biorezonans terapinin amacı vücudun elektrik uyumunu düzeltmektir denebilir.

Sağlıklı hücreler, uyumlu sinyaller yayarlar ve diğer hücrelerinkilerle serbestçe rezonansa girerler. Başka bir deyişle, dengeli salınımlar ya da titreşimler yayarlar ve aldıkları uyumlu titreşimlere de olumlu yanıt verirler. Sağlıklı sinyalleri bozan patojenler arasında kimyasal kirleticiler, bakteriler, virüsler, parazitler, mantarlar, radyasyon, diş dolgularından gelen cıvalar ve diğer ağır metaller, alerjenler, travmatik duygular vb. Bulunur. Bunlar, elektromanyetik girişimi veya ölçülebilir patojenik frekansları tetikler. Bu, spesifik olmayan biyolojik dengesizlikler yaratır. Kötü hücre performansı, kronik yorgunluğa ve sonuçta organik değişimlere ve ilgili semptomlara yol açabilir. Biorezonans tedavi de bu etkileri ortadan kaldırmayı ya da hafifletmeyi hedefler

Biorezonansın ana kullanımı, vücuttaki toksinlerin etkilerini tedavi etmek için, yorgunluk, alerjiler, sindirim bozuklukları, uykusuzluk ve çok daha fazlasını içerebilmektedir. Sigara içenler, içenler ve uyuşturucu kullanıcıları genellikle savunmasızdır. Bu nedenle biorezonans daha çok detoks, alkol ve uyuşturucu bağımlılığı, sindirim bozuklukları, yorgunluk ve uyku problemleri gibi sorunlarda etkili olduğu söylenmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top