Close

En iyi 10 bebek şampuanı

En iyi 10 bebek şampuanı

En iyi 10 bebek şampuanı

En iyi 10 bebek şampuanı markası hangisi sorusu, taze anne babaların en çok araştırdığı konulardan biri. Çünkü söz konusu bebeklerin hassas cildi olduğunda, alacağınız bakım ürünlerinin içeriği büyük önem taşıyor.

Ancak raflarda onlarca bebek şampuanı varken, tercih edeceğiniz marka konusunda kararsızlıklar yaşıyor olabilirsiniz. Çünkü içinde kimyasal olmayan, organik bebek şampuanı bulmak günümüzde oldukça güçleşti.

Biz de buradan yola çıkarak hazırladığımız makalede; piyasadaki en bilinen bebek şampuanlarının içeriklerini inceledik. İşte, okuduktan sonra En iyi 10 bebek şampuanı ile ilgili bir fikir edinebileceğiniz yazımız…

Aldığınız Bebek Şampuanı Bebeğinizin Cildi Kadar Hassas ve Özel Olmalıdır, çünkü kaliteli uyuyan bebekler, diğer bebeklere göre daha iyi büyürler ve bebeklerde iyi bir uykunun anahtarı, ılık bir banyodur.  Bu sebepledir ki bebekler uygun koşullar altında, sık aralıklarla yıkanmalıdır. Bebeklerin banyo yapması sadece büyümesi için değil; cildinin temiz olması, mikroplardan arınması ve böylece hastalıklardan korunması adına da önemlidir

Ancak kullandığınız bebek şampuanı minik yavrunuzun cildi ve sağlığı için uygun özelliklere sahip olmalıdır. Çünkü bebeklerin cildi çok hassastır ve şampuan içerisinde zararlı kimyasal maddeler varsa, hemen reaksiyon gösterip cilt problemlerine sebep olabilir.

Şampuan bebeğinizi sadece cildine temas ederek değil; yıkama esnasında ağız, burun yoluyla vücuduna girerek ya da gözlerle temas ederek de etkileyebilir. Bu sebepledir ki, yavrunuzun vücuduna nüfus eden çocuk şampuanı da ona zarar vermeyecek kadar hassas ve özel olmalıdır. En iyi 10 bebek şampuanı hangileri?

Bebek Şampuanı Özellikleri

Bebeğiniz için şampuan alırken mutlaka ürünün içeriğinde neler olduğunu kontrol etmelisiniz. Bebek şampuanları SLS (Sodyum Lauril Sülfat), SLES (Sodyum Lauril Eter Sülfat), Paraben, alkol, parfüm ve boya içermemelidir. Ürün içeriğinde toksik maddeler, ağır metaller ve zararlı kimyasallar bulunmamalıdır. Çünkü bu maddeler göz ve deriyle temas halinde ya da banyo esnasında şampuanlı suyun yutulmasıyla vücuda alındığı takdirde; ciddi sağlık problemlerine sebep olabilir. Alacağınız ürün hipoalerjenik olmalıdır. 

Bu özellik ciltte alerjik reaksiyon ve iritasyon oluşumunu engellemektedir. Bebek şampuanları cildi kurutmayacak, bebeğin yumuşak cildiyle uyumlu olacak şekilde formüle edilmeli ve yapısında doğal bitki özlerinden elde edilmiş yağlar bulundurmalıdır. Doğal özlü yağlar; bebeğin cildini yumuşatırken, hoş kokusu ile mis gibi kokmasını da sağlar. 

Bir bebek şampuanında olmazsa olmaz diyeceğimiz özelliklerden biri, gözleri yakmayacak şekilde formüle edilmiş olmasıdır. Ürün bebeğinizin cildini nazikçe temizlemeli ve mikroplardan arındırmalıdır. Ürün mutlaka klinik ve dermatolojik testlerden geçmiş olmalıdır. Bebek şampuanları likit ve köpük şampuan olmak üzere farklı özelliklerde seçeneklere sahip olacak şekilde üretilmiştir. En iyi 10 bebek şampuanı listemize göz atmayı unutmayın.. 

Bebek şampuanı alırken dikkat edilmesi gerekenler 

Bebek şampuanı alırken dikkat edilmesi gerekenleri sizler için hazırladık.. Önceden bebeklere göbek bağı düşene kadar banyo yaptırılmazdı. Ancak doktorlar artık bebeklerin ilk günden itibaren yıkanabileceğini söylüyorlar. Çünkü banyo yapmanın bebeklerin büyümesini ve gelişmesini olumlu etkilediği kanıtlanmış bir gerçektir. 

Bunun nedeni ise banyo yapan bebeklerin diğer bebeklere göre daha rahat, derin, kesintisiz uyumaları ve uyku esnasında ise bebeklerin büyümesini kontrol eden hipofiz bezinin çok daha iyi çalışıyor olmasıdır. Öyle ise doktorunuz aksi bir durum belirtmediği sürece, bebeklerinizi ilk günden itibaren yıkayabilirsiniz. Ancak burada önemli olan; yeni doğmuş bebeğiniz için kullanacağınız bebek şampuanı, onun hassas cildine uygun özelliklere sahip mi? Bebek şampuanı alırken dikkat edilmesi gerekenler neler ?

Nivea Bebek Şampuanı

Hem saç hem de cilt için kullanılabilen Nivea 2’si 1 arada formülü bebeğinizin hassas cildini nazikçe temizler ve korur. Göz yakmaz. Papatya özü içeren formülü ile bebeğinizin saçını ve cildini temizlerken cildini kurumaktan korur. Kolayca durulanarak saç ve ciltte temiz, yumuşak ve pürüzsüz bir his bırakır. Alkol ve paraben içermeyen bu şampuan dermatolojik olarak test edilmiştir. Bebek şampuanı alırken dikkat edilmesi gerekenler nedir diye düşünmeyin deneyip farkı kendiniz görün!

En iyi 10 bebek şampuanı
En iyi 10 bebek şampuanı

Penaten Bebek Şampuanı

Penaten Bebek Şampuanı, günlük kullanım için ideal olan bebek şampuanlarından birisidir. Hiçbir alerjik, kokular ve doğal olmayan yağ olmadan üretilmiştir. Dermatolojik olarak test edilen Penaten Bebek Şampuanı, bebeğinizin cildi için dosttur. Nazik bir banyo, cilt ve saç için kullanıma uygundur. Cildi kurutmaz.

En iyi 10 bebek şampuanı
En iyi 10 bebek şampuanı

Hipp Bebek Şampuanı

Bizim ebeveynlere tavsiye edebileceğimiz ve ebeveynler tarafından da beğenilen, paraben, PEG (polietilen glikol), renklendirici, mineral ve esansiyel yağ, koruyucu ve hayvansal ham madde içermeyen Hipp Bebek Şampuanının cilt ile uyumluluğu dermatolojik olarak test edilmiştir.Organik badem özü içerir ve bu kontrollü organik olarak elde edilen olgun bademlerden sağlanmaktadır ve içeriğinden dolayı en yüksek kaliteye sahip cilt bakım ürünlerinden birisidir. Cildin yenilenmesinde ve korunmasında özellikle yararlı olan doymamış yağ asitleri açısından oldukça zengindir. 

En iyi 10 bebek şampuanı
En iyi 10 bebek şampuanı

Bübchen Bebek Şampuanı

Şimdi sırada Bübchen Bebek Şampuanı var. Bir Alman markası olan Bübchen, bebeklerin narin cildini ve hassas gözlerini düşünerek, onlar için uygun olabilecek bir ürün geliştirmek isteyerek şampuanını formüle etmiştir. Bebeğinizin saç ve baş derisinin temizlik ve bakım için geliştirilmiştir. Doğal yumuşaklık veren Bübchen Bebek Şampuanı, besleyici ve koruyucu özelliğe sahiptir. İçerdiği papatya ve ıhlamur çiçeği özleri sayesinde saçlara ipeksi parlaklık verir ve saçın kolay biçim almasını sağlar. Hassas saç derisindeki kuruma ve tahrişleri önler. Bitki özlü yıkama hammaddesi içerir ve optimal cilt koruma özelliğine sahiptir.

En iyi 10 bebek şampuanı
En iyi 10 bebek şampuanı

Johnsons Baby Bebek Şampuanı

Bebeğinizin çok daha rahat bir uyku çekmesi için üretilen bu ürünün özellikleri ve yorumları da çok güzel. Yatmadan önce, Johnsons Bedtime Şampuanını kullanarak bebeğinize ılık bir banyo yaptırın, ardından rahatlatıcı NaturalCalm aroması içeren Johnsons Bedtime Losyon veya Johnsons Bedtime yağ ile cildine hafifçe masaj yapın. Hem kalitesi hem de güzel kokusuyla ebeveynler çok memnun.

En iyi 10 bebek şampuanı
En iyi 10 bebek şampuanı

Uni Baby Bebek Şampuanı

Hem yenidoğan bebekler için için hem de saç ve vücut şampuanı olarak kullanılabilen bebekler için birbirinden uygun ürünleri bulunan Uni Baby’i ebeveynler çok seviyor. Göz yakmayan yeni özel formülü, hoş kokusu ve yumuşak yapısı ile bebeğinizin saç ve saç derisini koruyarak temizliyor. Yüksek nemlendirme ve alerjik reaksiyona duyarlı formülü ile cildin doğal yapısını destekliyor. İçeriğinde bulunan Avena Sativa bebeğinizin cildini yapılandırıyor, koruyor ve canlandırıyor. Paraben, boya, SLS ve SLES içermiyor.

En iyi 10 bebek şampuanı
En iyi 10 bebek şampuanı

Sebamed Bebek Şampuanı

Sebamed Bebek Şampuanı ilk günden itibaren bebeğiniz için etkin koruma sağlar. Ph 5,5 sayesinde cildin koruyucu asit mantosunun gelişmesine yardımcı olur. Cilt dostu olduğu için nemlendirici içeriği sayesinde kuruluğa karşı miniğinizin hassas cildini korur. Bebeğinizin saç ve saç derisini yumuşak bir şekilde temizler, konağı önler. Paraben içermez ve mikrobiyolojik kontrolden geçirilmiştir. Ayrıca Sebamed marka bilinirliği ve güvencesi ile de en çok tercih edilen markalardan birisi. Dilerseniz yetişkinler için de kullanabilirsiniz.

En iyi 10 bebek şampuanı
En iyi 10 bebek şampuanı

Dalin Bebek Şampuanı

Dalin %98 doğal kökenli içeriğe sahip. Kalan %2’lik kısım ise güvenle kullanabileceğiniz ve özenle seçilmiş içeriklerden oluşuyor. Alkol, paraben, SLS,boya, SLES ve sabun içermez. İlk günden itibaren bebeğinizin saç ve vücut temizlendiğinde güvenle kullanabileceğiniz bir şampuan. Göz yakmadığı ve yumuşaklığı klinik testlerle kanıtlanmıştır.

En iyi 10 bebek şampuanı
En iyi 10 bebek şampuanı

Baby Me Bebek Şampuanı

Kız ve erkek bebekler ciltleri için ayrı ayrı üretilmiş, bir ebebek markası olan baby me Bebek Şampuanlarının ortak özelliklerinden en önemlileri, besleyici ve koruyucu özellikte olmaları. baby me Bebek Şampuanları özel formülleri sayesinde göz yakmaz, kalıntı bırakmaz ve kolayca durulanır. Papatya özlü, vitamin B5 ve allantoin içerir. Dermotolojik olarak test edilmişlerdir. Koruyucu, Paraben, Fenoksietanol,Alkol, Sülfat(SLS,SLES),Tuz, Parfüm Alerjeni ve Boyar madde içermez.

En iyi 10 bebek şampuanı
En iyi 10 bebek şampuanı

Mustela Bebek Şampuanı

Mustela Bebek Şampuanı doğumdan itibaren kullanılabilmesiyle ebeveynlerin neredeyse en çok tercih ettiği markalardan birisi. Mustela Bebek Şampuanı sabun içermeyen formülü sayesinde bebeğinizin cildinin ve saçlı derisinin narinliğini korumasına yardımcı olur. Cildi rahatlatır ve nemlendirirken yumuşak formülü ile bebeğinizin gözlerini yakmaz. Uzun saçlı ve saçları zor açılan bebekler için uygundur.

En iyi 10 bebek şampuanı
En iyi 10 bebek şampuanı

 

scroll to top