Close

En iyi direnç bantları

En iyi direnç bantları

En iyi direnç bantları

En iyi direnç bantları, uygun fiyatlı ve verimli olmanın mükemmel kombinasyonu oldukları için evde aktif kalmanıza yardımcı olabilir. Ev jimnastik aletlerinin çoğu büyük ve hantaldır, evinizde bir ton yer kaplar. Bu makineler ayrıca pahalı olabilir, bu nedenle bir bütçeye uyum sağlamak isteyen insanlar için uygun değildi bütçenize uygun spor yapmak istiyorsanız en iyi direnç bantları sizin kurtarıcınız olacaktır.

Uzmanlar diyor ki; ‘Direnç bantlarının güzelliği, çeşitli farklı güçlerde satın alınabilmeleridir – bu, zamanla rehabilitasyon hareketlerine yavaş yavaş daha fazla meydan okuma eklemekle kalmaz, aynı zamanda hareketlerin spor salonunda, evde veya bir spor salonunda gerçekleştirilebileceği anlamına gelir. Açık hava mekanı, sporun en keyifli hali en iyi direnç bantlarından geçiyor. 

En iyi direnç bantları veya güç bantları, herhangi bir ev jimnastik salonuna mükemmel bir ektir. Küçük, taşınabilir ve harika bir fiyata bulunabilirler. Kişisel antrenörler, direnç bantlarının dambıl gibi daha geleneksel ekipmanları kullanmaya bir alternatif olduğunu düşünüyor.

Antrenörler ayrıca direnç bantlarının kas güçlendirmeyi gerçekten uyarlamanıza nasıl izin verdiğini de açıklıyor. “Bantın uzunluğu arttıkça direnç miktarı da artar. Bu, belirli hareketlerin güç eğrisini değiştirebileceğimiz anlamına gelir, bu da egzersizin farklı bölümlerinde kaslarımızın zorlandığı anlamına gelir.”

Sadece dambıl için mükemmel bir yedek değiller, aynı zamanda esnekliğinizi geliştirmek için iyi bir araçtırlar. Ayrıca bir yaralanmadan sonra egzersize geri dönmenin bir yolu olabilirler; Ancak Antrenörler “İnsanların yaralanmadan hemen sonra çok fazla zorlaması yaygın olduğu için bu, aşamalı bir şekilde yapılmalıdır” dedi. Rehabilitasyon için direnç bantlarını kullanmadan önce, birinci basamak doktorunuz veya yaralanmanızı yönetmekten sorumlu doktor gibi bir tıp uzmanına danışmanız zorunludur.

Kendinize en iyi direnç bandını seçmenizde yardımcı olmak için, farklı yetenekler ve bütçeler için denenmiş ve test edilmiş en iyi direnç bantlarından oluşan bir liste oluşturduk. Ev spor salonunuz için en iyi kürek çekme makineleri gibi daha fazla ekipman arıyorsanız, aşağıdaki listeye göz atmayı unutmayın.

Kısa döngüler kol ve kalça hareketleri için mükemmeldir ve beş farklı gerginlik aralığı tüm aile için veya farklı egzersiz hareketleri için kullanmak için mükemmeldir. Bantlar, hangi gerilime sahip oldukları açıkça işaretlenmiştir, bu nedenle asla yanlış olanla egzersiz yapmayacaksınız, ayrıca onlarla yapabileceğiniz farklı egzersizler için küçük bir kitapçıkla birlikte gelirler.

Bazı lateks bantlar cildi sıkıştırabilir ve çürük hissedebilir, ancak bu pürüzsüz tasarım, egzersiz yaparken onları hissetmemeniz gerektiği anlamına gelir. Kayışlar küçük siyah bir çanta içinde gelir; bu, onları kullanmayı bitirdiğinizde veya tatile çıkmak istediğinizde onları paketlemek için harika hale getirmeli. Bütçe fiyatları aynı zamanda evinizdeki spor salonuna eklerken bir servet harcamayacağınız anlamına gelir bu da sizin için en iyi direnç bandı haline gelir.

En iyi direnç bantları
En iyi direnç bantları
  • Elsefeel Profesyonel Hip Band Set 3 Farklı Beden Kalça Direnç Egzersiz Bant Seti Çanta Hediyeli lsflhpbnt
  • pilatesannesi Uzun Ve Kısa Pilates Bandı uzun ve kısa pilates lastiği
  • YDFit Loop Band Yd Band Direnç Lastiği Egzersiz Bandı Sert Direnç Gri ( 18-22 Kg) sheband099

İhtiyacınız olan pilates bandı

İhtiyacınız olan pilates bandı birlikte seçelim. Uzun bir geçmişe sahip olan pilates vücuda oldukça iyi gelen bir egzersizdir. Günümüzde birçok kişi tarafından tercih edilen bu vücut egzersizi kasları güçlendirerek, fazla yağların eritilmesinde büyük role sahiptir. Vücudun şekli sokan bu beden egzersizi minder üzerinde ya da özel olarak hazırlanan aletler yardımı ile yapılır. 

Pilates egzersizlerini aksatmadan düzenli bir şekilde yapmak vücuda birçok fayda sağlar. En önemli faydası ise vücudun esnekliğini arttırarak kişilerin kendilerini güçlü ve zinde hissetmelerine yardımcı olur. Kan akışını hızlandırarak vücutta bulunan tüm kasları güçlü hale getirir. Bunun dışında pilates sayesinde vücutta meydana gelen ödem ve şişlikler yok olur bu aralar ihtiyacınız olan pilates bandı sizlere bu konuda yardımcı olacaktır.

Pilates Bandı Nedir?

Düzenli olarak pilates yapanlar pilates için gerekli olan tüm malzemeleri özellikleri ile birlikte tanımaya çalışırlar. İhtiyacınız olan pilates bandı, yapılan egzersizleri daha dirençli hale getirerek kasları güçlendirmeye yardımcı olur. Pilatese yeni başlayanlar için oldukça faydalı bir malzeme olan Pilates bandı elastik yapısı ile kişilere yardımcı olur. 

Birçok kişi Pilates’i bir kadın egzersizi olarak görse de, Joseph Pilates 1920’lerde icat ettiğinde, bunu erkek sağlığını, özellikle gazileri desteklemek amacıyla yaptı. Çekirdek gücünü, esnekliği ve fiziksel sağlığın diğer birçok önemli yönünü destekleyen bir dizi egzersiz geliştirdi. Bu nedenle Pilates artık gazileri hedef almıyor ve profesyonel sporculardan ofis koltuğuna bağlı olanlara kadar çok çeşitli insanlar tarafından günlerinin çoğunda benimsendi bunun İçin İhtiyacınız olan pilates bandıdır

Pilates’in kadın sağlığını nasıl desteklediği hakkında birçok bilgi görebilirsiniz, çünkü öyle. Bununla birlikte, erkekleri ve genel sağlıklarını desteklemeye yardımcı olmak için de istisnai bir araçtır.

İşte erkeklerin çeşitli sağlık hedeflerine dayanarak Pilates’i düşünmeleri için bazı nedenler.

Kronik Ağrı Desteği

İster bütün gün masa başında oturmaktan, ister işyerinde tekrarlayan hareketler yapmaktan veya kalıcı eski yaralanmalardan kaynaklansın, birçok erkek kronik ağrıdan muzdariptir. Pilates, sırtı desteklemek ve belirli türdeki kronik ağrıları şiddetlendiren zayıf hareketleri önlemek için gerekli olan. ihtiyacınız olan pilates bandıdır. Güvenebileceğiniz daha güçlü kaslarınız olduğunda, yaralı kaslara daha az baskı uygularsınız.

Ayrıca, özellikle sırt ve boyunda kronik ağrıyı önlemeye yardımcı olabilecek daha iyi bir duruş geliştirebilirsiniz. Pilates, dizler, kollar ve kronik ağrı yaşayabileceğiniz diğer noktalara yardımcı olabilir. Fizyoterapistiniz size özel sorunlarınızda hangi Pilates hareketlerinin ağrıyı en aza indirmeye ve kronik durumları daha iyi yönetmeye yardımcı olacağını gösterebilir.

En iyi direnç bantları
En iyi direnç bantları
  • Delta 3 Adet Squat Bant Pilates Fitness Spor Kalça Egzersizleri Direnç Bandı Lastiği Seti SQB-KM-S-453-549-618
  • Jet Squat Seti Pilates Studio Egzersiz Çubuğu Squat Pilates Barı Plates Çantalı Aerobik Bandı 3’lü Set
  • Trendpoint 8 Farklı Seviyeli Direnç Bandı Spor Egzersiz Aerobik Pilates Squat Lastiği Fitness Yoga

Denge Halter Egzersizleri

Ağırlık kaldıran erkekler kütle geliştirir, ancak esnekliklerini ve daha küçük kas gruplarını ihmal edebilirler. Pilates, daha küçük, potansiyel olarak ihmal edilmiş kas gruplarında güç oluşturmanıza yardımcı olur. Bu dengeleyici kasları güçlendirmek, duruşta önemli ölçüde yardımcı olur ve bileşik kaldırmaları gerçekleştirirken şaşırtıcı derecede güç ve performansınızı artırabilir.

Ayrıca, güvenli hareket ve performans için kritik olan, toplu haldeyken esnekliği korumanıza veya geliştirmenize yardımcı olacaktır. Pilates, halter yaparken normalde hareket etmediğiniz şekillerde hareket etmenizi teşvik eder ve hareketlerinizi çeşitlendirerek daha güçlü bir vücut yaratır ve genel kondisyonunuzu geliştirirsiniz sizler için hazırladığımız ihtiyacınız olan pilates bandını aşağıdaki linklerden hemen almayı unutmayın! 

Daha Hızlı, Daha İyi Yaralanma İyileştirme

İster profesyonel olarak ister sadece kendi zevkiniz için spor yapın, sonunda yaralanmalarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Organize sporlara katılmayanlar bile günlük hayatın stresinden dolayı yaralanma riski altındadır! Pilates ile geliştirilen çekirdek gücü, denge ve esneklik, bu yaralanmalardan en başta kaçınmanıza yardımcı olabilir.

Bununla birlikte, yaralanma meydana gelirse, Pilates etkilenen kasları hareket ettirmeye başlamak için daha güvenli bir çıkış sağlayabilir ve bölgeye güç, denge ve esnekliği yavaşça geri kazandırabilir. Fizyoterapistiniz, yaralanmanızın tipine ve konumuna göre Pilates egzersizlerini özel ihtiyaçlarınıza göre uyarlamanıza yardımcı olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top