Close

En iyi doğal taşlı bileklik modelleri

En iyi doğal taşlı bileklik modelleri

En iyi doğal taşlı bileklik modelleri

En iyi doğal taşlı bileklik modelleri nelerdir? Bugün sizlerle doğal taş bileklik anlamları, özellikleri ve enerjimize olan katkıları hakkında güncel bilgiler paylaşacağız. Milyonlarca yıl önce toprak altındaki ısı ve basınç etkileriyle oluşan taşlar, eskiden beri kullanılan yapı malzemeleridir. Şimdilerde takı olarak sıkça tercih edilen bu taşlar insan enerjisini de doğrudan etkilemektedir. En iyi doğal taşlı bileklik modelleri Nelerdir? Hadi devam edelim.. 

Peki, doğal taş bileklik kopması ne anlama gelir?Enerjimizle bağlantısı nedir? Yazımızın devamında tüm detayları bulabileceksiniz.İşlenmeyen doğal taşlar titreşimle enerji yaymaktadır. Ayrıca bu taşlar enerjilerini hiç bir zaman yitirmezler yani ölümsüzlerdir.

Çok eski zamanlardan beri medeniyetler doğal taşlardaki enerjiyi şifa kaynağı olarak görmüş ve bunun gerçekliğine inanmıştır. Peki, doğal taş bileklik özellikleri nelerdir? Şuan satışı yapılan her doğal taş bileklik modelinin ayrı özelliği, anlamı ve insan enerjisi üzerinde etkileri bulunmaktadır.

En iyi doğal taşlı bileklik modelleri yapımında kullanılan tek bir doğal taştan bahsetmek mümkün değil. Gerek nadir bulunan, gerekse de sık kullanılan pek çok malzeme mevcut. Elbette kullanılan malzemenin nadirlik durumuna, işlenme şekline ve kalitesine göre de doğal taş bileklik fiyatları farklılık gösteriyor. Bileklik yapımında en sık kullanılan doğal taşları şu şekilde sıralamak mümkün: Damla kehribar, oniks, hematit, aventurin, yıldız taşı, florit roleks, unakit roleks, kuvars, lapis, sitrin, kuka, lav, ametist, öd ağacı, kaplan gözü, akik, sodalit, mercan, oltu taşı, turkuvaz ve çok daha fazlası…

En iyi doğal taşlı bileklik modelleri
En iyi doğal taşlı bileklik modelleri
 • EDLIKE Çakra Bileklik Doğal Taş EDLK111
  OSMANLI DOĞAL TAŞ Pembe Kuvars-ametist-aventurin-jasper-sitrin-kaplan Gözü-yeşim Doğal Taş Bileklik paa011
  Dibati Accessories Doğal Pembe Kuvars Taşı Kırıktaş Bileklik DKMTKDB

Doğal Taş Bileklik Kopması Ne Anlama Gelir?

Bu konuyu kopmak olarak değil de doğal taşın kırılması olarak yorumlayabiliriz. Bu soru çok sorulan ve merak edilen bir konuyu da açmış oluyor. Çünkü bazı doğal taşlar yapısı gereği oldukça hassastır ve darbeye karşı dayanıksız olduğundan kolayca kırılabilir. Bazen ise doğal taşlar yüklendikleri fazla enerjiye dayanamayıp çatlayabilir veya ikiye ayrılabilir. Bu kırıklar taşın kendi yapısına göre farklılık gösterebilir. Örneği kalsit taşı kusursuz bir şekilde ikiye ayrılırken, kuvars kabuksu çatlaklar oluşarak kırılmaktadır.

 En iyi doğal taşlı bileklik modellerinden kullanıyorsanız mutlaka belirli aralıklarla enerjisini temizlemelisiniz. Çünkü taşlar pozitif enerji verdiği gibi etrafa da negatifi dağıtır. Bu işlem belirli doygunluğa ulaşınca da negatif enerjiyi geri yayar. Bunu arındırmak ise oldukça basittir.

Çakra bileklikleri nedir? 

Çakra bileklikleri nedir? Çakra bileklikleri, değişik 7 renkten oluşur. Dengeleme görevine sahiptir. Her bir renk bir çakra katmanını simgeler. Yeni bir ünü değildir. Yüzlerce yıldan beri özellikle Hindistan ve çevresinde kullanılır. Etkisi konusunda iki değişik görüş vardır. Bazı kişilere göre bileklik şeklinde olan bu taşlar, direk gücünü ilgili alan içerisinden alır. Bunun yanı sıra bazıları; sadece farkındalık yaratıldığını savunur.

Çakra bileklikleri nedir? Çakra Bilekliklerin Faydaları Nelerdir?

 • Bileklikler enerjiyi dengede tutmak için kullanılır.
 • Dengeleme işlemini aynı zamanda sağlık konusunda da yapar.
 • Bunun yanı sıra kişi kendisini çok daha enerjik hisseder.
 • Rahatsızlıkların iyileşmesi konusunda oldukça önemli etkileri vardır.
 • Negatif olarak tanımlanmış olan enerjinin bu sayede atılması kolaydır.
 • Pozitif enerji, insan vücuduna dolar.

Çakra Bilekliklerinin Türleri Nelerdir?

Çakra bileklikleri nedir? Çakra bilekliklerinin 7 ayrı renkten oluştuğunu söylemiştir. Her bir renk için kullanılan taşlar ve çeşitleri şöyledir;

 • Taç çakra ana alandır ve başın üst kısmını temsil eder. Burası mor renkle ifade edilmiştir. İlgili bölümdeki enerjiyi ortaya çıkarabilmek için elmas, opal, iolit, berrak kuvars, ametist gibi taşlardan yapılmış olan bilekleri kullanmak gerekir.
 • Üçüncü göz çakrasının rengi indigo olarak ifade edilmiştir. Buradaki enerjiyi açığa çıkarmak ve ilgili bölümü daha aktif bir hale getirebilmek için obisidiyen, labradorit, azurit, lapis lazuli, safir gibi taşların kullanılması söz konusudur.
 • Boğaz çakrasında ise mavi renk öne çıkar. Tabiatta bulunan ve rengi mavi olan değerli taşra çakraları içinde akumarin, amazonit, soladite, kiyanit, mavi topaz, turkuaz, mavi akik, soladite ile yapılmış bileklikler kullanılabilir.
 • Kök çakra sarı renkle temsil edilir. Bu bölgedeki enerjinin açığa çıkması ve insanın her açıdan iyi hissedebilmesi için sarı renkli olan taşlarda üretilmiş bileklikler çok etkilidir. Mevcut taşların arasında dumanlı kuvars, pirit, obsidiyen, kırmızı ya da siyah oniks, kırmızı jasper, hematit, garnet kullanılır.
 • Sakral çakrada portakal rengi dikkat çeker. Kalsedon, aytaşı, amber, sunstone, carnelian gibi taşlar söz konusudur.
 • Solar pleksus çakrası konusunda büyük bir etkiye sahip olan bileklerin üretilmiş olduğu taşlar ise çinkoit, hessonite, sitrin, kaplan gözüdür.
 • Son olarak kalp çakrasından da bahsetmek lazım. Yeşil renkli taşların kullanılması gibi bir durum söz konusudur. Unakite, malakit, aventurin, gül kuvars, yeşim en bilinenleridir.

Bu bileklerin takılmasıyla beraber titreşim yükselmeye başlar. Bunun sonrasında insanın enerjisi yenilenir. Gün boyu bilek bölümünde taşımak gerekmektedir.

Çakra Bileklikleri Nasıl Kullanılır?

Çakra bilekleri takılmadan önce insan vücudunun sol ve sağ kısmının ne tip özelliklere sahip olduğunu bilmek gerekiyor. Buna göre sol taraf genellikle dişil olarak ifade edilir. Bundan dolayı çok hassastır. İçsel benlik, bu bölümün kontrolü altındadır. Eğer sol bileğinize ürünü takarsanız, bu sayede yaşanan stresi azaltabilir ve hatta bunu zamanla kontrol etmeye başlayabilirsiniz. Böylelikle vücuda şifa akışı sağlanabilir.

İnsanoğlunun sağ tarafı ise daha farklı olan özellikleriyle dikkat çekmektedir. Buna göre eylem ve aktiviteler genellikle bu kısımla alakalıdır. Erkeksi hisleri barındırır. Dış dünyada nasıl harekete geçildiği sağ taraftan kontrol edilir. Bileklik bu bölümde kullanılırsa, enerjinin kontrol edilme durumunda ortaya çıkar.

 

En iyi doğal taşlı bileklik modelleri
En iyi doğal taşlı bileklik modelleri
 • OSMANLI DOĞAL TAŞ Yay Burcu Doğal Taş Bileklik M023 ODTBBY9
  Kamus Aytaşı Melek Aksesuarlı Doğal Taş Kadın Bileklik KDBL243
  OSMANLI DOĞAL TAŞ Doğal Taş Bileklik – Bostwana Akik-kehribar-göz Akik-yeşim-ametist-mavi Akik TYC00164883800

 

Çakra Bileklikleri Nasıl Temizlenir?

Çakra bileklikleri her zaman diliminde kullanılabilir. Bu noktada herhangi bir limit ya da sınırlama söz konusu değildir. Zaman zaman ürünün dengesi bozulabilir. Böyle anlarda temizleme ya da sterilize etme işlemi yerine getirilmelidir. Bunun için birden fazla yöntemin kullanımı söz konusudur.

 • Dolunay İle Temizleme: Çakra bileklerinin temizlenmesi hususunda en etkili yollardan birisi dolunaydın. Aslında dolunay aynı zamanda taşların enerjik hale gelmesini ve şarj olmasını da sağlar. Bunun yanı sıra dengeleme, temizleme işlemlerinde de çok sık tercih edilir. 
 • Kahverengi Pirinç ile Temizleme:Çakra bileklerinin temizlenmesi noktasında kullanılan bir diğer yöntem ise kahverengi pirinçtir. Çok sık kullanılan yolların başında gelmektedir. İlk olarak pişmemiş olan kahverengi pirinci bir kap içerisine koyun. Bunun sonrasında bilekliği içine yatırın. Ürünün hiçbir şekilde görünmemesi gerekmekte. Tabiri caizse bileklik, pirinç içine gömülmek zorundadır. Bunun ardından temizleme işlemleri başlar. Tam bir gece boyunca pirinç içerisinde bilekliğin kalması şarttır. 
 • Beyaz Adaçayı ile Temizleme: Çakra bileklerinin temizlenmesi sırasında kullanılan son yöntem ise adaçayı yapraklarıdır. Genellikle yerli kabileleri bunu çok sık tercih ederler. Bitkinin kesinlikle kurutulmuş olması gerekir. Bunun yanı sıra demetli bir şekilde olması önemlidir. Adaçayı yaprakları bir çubuğa tutturulmalıdır. Daha sonra yakma işlemi uygulanır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top