Close

En iyi doğal taşlı kolye modelleri

En iyi doğal taşlı kolye modelleri

En iyi doğal taşlı kolye modelleri

En iyi doğal taşlı kolye modellerini sizler için inceledik.. Gün içerisinde çok daha renkli ve dikkat çekici kıyafet kombinlerini tercih eden kadınların ilk tercihleri arasında, En iyi doğal taşlı kolye modelleri yer alıyor. Doğal taşlar yapıları gereği parlak görünümlerinin yanı sıra kendilerini özel renkleri de sahiptir. Bu taşların kullanıldığı kolye modelleri ise genellikle kıyafet tasarımlarına hareket katmak için tercih edilmektedir. 

Siz de En iyi doğal taşlı kolye modelleri ile yüzlerce farklı  hediye seçeneği ile eşinizin ya da sevdiklerinizin hem gün içerisinde hem de özel günlerde kullanabileceği birbirinden dikkat çekici kolyelere sahip olabilirsiniz. En iyi doğal taşlı kolye modelleri genellikle lapis, ametist, topaz ve benzeri değerli taşlar kullanılmaktadır. Bu taşlar kendi özel renkleri ile günümüzün en çok tercih edilen kolye malzemeleri arasında yer alıyor.

Doğal taşlı kolye alırken mümkün olduğu kadar gün içerisinde kullandığınız kıyafet ve renk seçeneklerini dikkat etmeniz gerekiyor. Her taşın kendine özel renkleri bulunduğu için bu taşların her biri de kendine uyumlu kıyafetler ile tercih edilebiliyor. Doğal taşlara ilgi duyan kadınlar ise bu taşları genellikle giyim tarzın renklendirmek için tercih ediyor.

En iyi doğal taşlı kolye modelleri renkli ve canlı yapıları ile hem günlük kıyafet tasarımlarında hem de özel günlerde tercih edilen elbiseler ile birlikte rahatlıkla kullanılabilir. Günümüzde kolye üretiminde kullanılan birbirinden farklı doğal taş seçeneği bulunmaktadır. Peki, en iyi doğal taşlı kolye modelleri nelerdir? kolye tasarımlarında kullanılan doğal taşlar nelerdir ve bu taşların özellikleri nelerdir?

Doğal Taşlı Kolye Modelleri

Doğal taşlı kolye tasarımlarında birbirinden farklı birçok seçenek mevcuttur. En iyi doğal taşlı kolye modellerinin içinde genellikle yeşim, zümrüt, Brezilya akiği, turmalin, lapis taşı, Ametist ve oniks taşı gibi farklı seçenekler tercih edilmektedir. Siz de gün içerisinde kıyafetlerinizde kullandığınız renk seçeneklerine bağlı olarak bunlarla uyumlu doğal taşlı kolyeler ile tarzınızı ortaya koyabilirsiniz. Doğal taşlı kolyeler benzersiz yapılarının yanı sıra taşların kendi özelliği ile de oldukça sık tercih edilmektedir. 

Doğal taşlı kolyelerde hem günlük kullanıma özel hem de özel gün ve gecelerde kullanıma uygun şekilde özel olarak tasarlanan farklı birçok model seçeneği yer alıyor. Günlük kullanıma uygun olarak tasarlanan doğal taşlı kolyeler genellikle sade ve şık yapısı ile dikkat çekiyor. 18 ayar altın kullanılarak hazırlanan kolye zinciri ve zincirin ucunda yer alan daha ufak yapılı doğal taşlar genellikle günlük kullanımı özel olarak tasarlanmıştır. 

Bu kolyeler diğer modellere kıyasla daha sade yapıları ile günlük kıyafetlerin abartıdan uzak görüntüsünü destekleyerek daha şık bir tasarım ortaya çıkmasını sağlıyor. Bununla birlikte gün içerisinde çok daha renkli tasarımları tercih eden kadınlar ise kolye zincirinin de farklı doğal taşlar ile tasarlanan modellerini tercih ediyor. Böylece kullanılan en iyi doğal taşlı kolye modelleri ön plana çıkarak kıyafet tasarımlarının daha renkli ve canlı görünmesi sağlanıyor.

Doğal taşlı kolye modellerinde geçmiş yıllardan farklı olarak sadece taşlar değil aynı zamanda taşlarla birlikte farklı renklerde altın ya da gümüş de tercih ediliyor. Bu kolyeler zarif yapılarının yanı sıra dikkat çekici görünümleri nedeniyle tercih ediliyor. Özel günlerde hediye olarak sıklıkla tercih edilen bu modeller kadınlar tarafından da oldukça beğeniliyor.

Eşiniz ya da sevdikleriniz gün içerisinde kullandığı takılar ile ön plana çıkmaktan hoşlanıyorsa, standart kolye modellerinden farklı olarak daha uzun zincir uzunluğuna sahip olan en iyi doğal taşlı kolye modelleri ile onlara yıllar boyunca severek kullanabilecekleri kolyeler hediye edebilirsiniz.

Özel gün ve gecelere katılırken kullanmak için tasarlanan doğal taşlı kolye modelleri ise genellikle daha büyük ve gösterişli taşlardan oluşuyor. Standart kolye seçeneklerine kıyasla daha kalın bir kolye zincirinin tercih edildiği modeller özellikle son yılların trendleri arasında yer alıyor.

Sadece taşların ön planda olarak kullanıldığı kolye modellerinin yanı sıra çeşitli figürlerle süslenen doğal taşları da kolye olarak tercih edebilirsiniz. Bu kolye modelleri genellikle daha dikkat çekici yapıları nedeni ile özel gün ve gecelerde tercih edilmektedir. Kalp, melek ya da kelebek gibi farklı figürlerden oluşan doğal taşlı kolye modelleri günümüzün en çok tercih edilen kolyeleri arasında yer alıyor.

Doğal taşlar ve anlamları 

Doğal taşlar ve anlamları nedir? Doğal taşlar, mücevher veya diğer süs eşyaları olarak kullanılmak üzere kesilip cilalanabilen veya başka şekilde işlenebilen bir mineral, taş veya organik maddedir. Değerli bir taş güzelliğe, dayanıklılığa ve nadirliğe sahipken, yarı değerli bir taş bu özelliklerden yalnızca bir veya ikisine sahiptir. Bu yazımızda şifa için en çok tercih edilen taşların isimleri, Doğal taşlar ve anlamları ve uyumlu burçları, geliştirdiği çakraların faydalarını inceleyeceğiz.

Oniks: İngilizcedeki onix ifadesinden gelen Oniks taşı koruyucu bir taş olup kişiye geçmişe dönük yaşadığı psikolojik olaylardan ve travmalardan koruyarak kişinin ruh sağlığını korumasını sağlar. Zihinde oluşacak negatif düşüncelerin atılmasına yardımcı olur. Oniks taşının faydalarına bakıldığında kadın erkek ilişkilerini dengelediği de tespit edilmiştir. Evli çiftler arasında uyumluluk sağladığı bilinmektedir. Doğal taşlar ve anlamları yazımızı okumaya devam edin..

En iyi doğal taşlı kolye modelleri
En iyi doğal taşlı kolye modelleri

Ametist :Mitolojide sarhoş etmeyen anlamına gelen Ametist, enerji, mutluluk, huzur ve canlılık verir. Ametist taşının faydası üzerine çokça şey yazılmaktadır fakat taşıyanlar üzerinde enerji yüklü bir taş olduğu için çoğu insan üzerinde canlandırıcı bir etki yapar. Sürekli üzerinizde taşıyabileceğiniz bir kristaldir. Yaydığı enerji her zaman size fayda sağlar ve olumsuzluklardan korur.

En iyi doğal taşlı kolye modelleri
En iyi doğal taşlı kolye modelleri

Kehribar (Amber) :Kehribar taşının en bilinen faydası tam bir ağrı kesici olmasıdır. Kehribar (diğer adıyla amber), bel ve sırt rahatsızlıklarına ve diz ağrılarına iyi gelirken, ruhsal rahatsızlığı olan insanlar için de şifa kaynağıdır. Ruhsal sağlığı korur, bedene canlılık ve enerji verir. Ortamdaki negatif enerjiyi yok eder, rahatlama hissi verir.

En iyi doğal taşlı kolye modelleri
En iyi doğal taşlı kolye modelleri

Akik: Akikler toprak taşlarıdır. Genel olarak, akik nazik, besleyici ve güçlendiricidir. Onlarla çalışmak diğer birçok değerli taştan daha az yoğundur ve dengeleyici özelliğe sahiptir.

En iyi doğal taşlı kolye modelleri
En iyi doğal taşlı kolye modelleri

Akuamarin: Akuamarin su ile ilişkilidir. Soğutma enerjisi öfkeyi sakinleştirebilir ve rahat ama uyanık bir zihin durumu yaratmaya yardımcı olur.

En iyi doğal taşlı kolye modelleri
En iyi doğal taşlı kolye modelleri

Sitrin: Hayallerinizi gerçekleştirmek için önce ne olduklarını bilmeniz gerekir. Sitrin, hem hayal gücünüzü hem de iradenizi harekete geçirerek, ne istediğinizi net bir şekilde tasavvur etmenize yardımcı olur ve ardından bunu görmeniz için size kalıcılık verir.

En iyi doğal taşlı kolye modelleri
En iyi doğal taşlı kolye modelleri

Elmas: Elmaslar, dünyada iyilik için bir güç olmak için adım atmayı ve gerçek gücünüze adım atmayı, yani ruhsal kaderinizi kabul etmeyi ve gerçekleştirmeyi teşvik eder.

En iyi doğal taşlı kolye modelleri
En iyi doğal taşlı kolye modelleri

Zümrüt: Zümrüt, kalp çakrasının saf bir aktivatörüdür. Kalbinizin bilgeliğine odaklanmanıza ve sevgi ve şefkatten seçimler yapmanıza yardımcı olur. Kalbinizi hepimiz için mevcut olan evrensel bolluğun akışını almaya açar ve bu şekilde bir bolluk taşıdır.

En iyi doğal taşlı kolye modelleri
En iyi doğal taşlı kolye modelleri

 

scroll to top