Close

En iyi doğal taşlı küpe modelleri

En iyi doğal taşlı küpe modeller

En iyi doğal taşlı küpe modeller

En iyi doğal taşlı küpe modelleri; küçük parçalara ayrılmış doğal taşların takıya uygun kesilip törpülenerek ince işçilik sonrası metal bir aksama tutturulması veya ham halde çivilenmesi sonucu üretilir. Tıpkı diğer şekillerdeki doğal taşlar gibi bir enerjisi vardır ve bu enerjiyi onu kullanan kişiyle paylaşır.

Doğal taşlar güzel görünümleri nedeniyle pek çok takı, aksesuar ve dekoratif obje de kullanılmaktadır. En sık kullanım alanlarından biri en iyi doğal taşlı küpe modelleridir 

Doğal taşlı aksesuarlarınızı kullanırken onların ömrünü uzatmak için dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunur. Küpeler kadınların dikkat çekmek veya güzel görünmek amacıyla kullandığı aksesuarlar arasında bulunur.

Modelin doğru seçilmesi sayesinde kadınların yüzlerine ve ten renklerine uyumlu modeli seçme ve bu sayede güzel görünmesi mümkün olur. Kadınları küpe kullanımının yaygın olması birbirinden farklı ve En iyi doğal taşlı küpe modellerinin ortaya çıkmasına neden olmuştur.

Doğal Taşlı Küpeleri Sürekli Kullanmalı Mıyız? Doğal Taşlar Ne Sıklıkla Kullanılmalı?

Doğal taşlar birer ilaç değildir. Bu nedenle bir düzeni, sistemi veya mutlak kuralları yoktur. Doğal taşlar milyonlarca yıl yeraltında bulunduğu için evrenin enerjisini biriktirdiğine inanılır. Her taş türünün mineral yapısı farklı olduğu için her birinin farklı çakra noktalarına etki ettiği bu nedenle de faydaları ve özelliklerinin değiştiği bilinir.

Taşınızın bu enerjisinden faydalanmak için gün içerisinde onunla vakit geçirmeli, ona dokunmalı, onun yanında olmanız yeterlidir. Doğal taşlı takılar taşınıza yakın olmanızı sağlar. Böylece onunla daha çok vakti geçirmiş oluruz. Dilerseniz çalışma alanınıza, yemek masanız veya çalışma masanıza, evinizin salonuna da bir doğal taşı yerleştirebilir, gün içerisinde ona dokunarak enerjisini paylaşabilirsiniz. Tek kural onu yakın olmaktır. En iyi doğal taşlı küpe modellerini aşağıdaki listeden inceleyelim.. 

Doğal taşlar ne işe yarar? 

Doğal taşlar ne işe yarar? Doğal taşlar ve özellikleri hakkında oldukça geniş, istediğiniz taşı bulabileceğiniz tam kapsamlı bir rehber hazırladık. Öncelikle doğal taş nedir sorusunu cevaplayıp ardından doğal taş çeşitleri ile konumuza devam edebiliriz. Doğal taşlar, hem süs eşyalarında hem de mücevherlerde kullanabilmek için kesilip cilalanan veya farklı şekillerde işlenebilen mineral, taş veya organik madde anlamına gelmektedir. Doğal taşlar ne işe yarar? Hadi devam edelim.. 

 Değerli doğal taş çeşitleri nadirlik, güzellik ve dayanıklılığı bünyesinde barındırmaktadır. Yarı değerli taşlar ise bu özelliklerde sadece bir veya ikisini üzerinde taşır. Bugün şifa verdiğine inanılan doğal taşlar ve özellikleri hakkında konuşacağız. Doğal taşlar ne işe yarar? Faydalarını ve uyumlu olduğu burçları da sizinle paylaşacağız, keyifli okumalar.

AKİK TAŞI: Doğada en çok bulunan taşlardan biridir.Bu taş metabolizmanın düzgün çalışmasına yardımcı olurken aynı zamanda gerginliği ve stresi azaltıyor..

En iyi doğal taşlı küpe modeller
En iyi doğal taşlı küpe modeller

MERCAN TAŞI: Kalbi ve dalağı güçlendiren Mercan taşı, ferahlık ve huzur verdiği, solunumu güçlendirdiği, tansiyon düşmesinin önüne geçtiği, akciğere iyi geldiği yaygın bilinen özellikleridir.

En iyi doğal taşlı küpe modeller
En iyi doğal taşlı küpe modeller

AMETİST TAŞI: Günümüzde özellikle takılarda oldukça yaygın kullanılan bu taşın rengi mordur. Ametist taşının en yaygın bilinen özelliği kişiye verdiği rahatlatıcı etkisidir. Taş, negatif enerji taşıdığından bedeninizde taşıdığınız fazla negatif enerjiyi çekerek zihinsel olarak daha zinde kalmanızı sağlar. Öfkeyi yatıştırması nedeniyle günlük hayatta özellikle kişiye ruhsal açıdan olumsuz enerjiden koruduğu bilinen özellikleri arasındadır. Doğal taşlar ne işe yarar ? Demeyin alıp kendiniz deneyimleyin ve enerjiyi içinizde hissedin.

En iyi doğal taşlı küpe modeller
En iyi doğal taşlı küpe modeller

KUVARS TAŞI: Kristal minerallerden oluşan doğal bir taştır. Kendi içerisinde “iri kristalli” ve “kriptokristalen” olarak ayrılan bu taşın renkleri de mevcuttur. Kuvars taşı beyin fonksiyonlarını uyararak, duygusal dengeyi sağlıyor. Zihinsel formları düzenlediği bilinen kuvars taşını özellikle öfke, korku, suçluluk ve kıskançlık gibi olumsuz durumları gün içerisinde yaşananlara öneriliyor.

En iyi doğal taşlı küpe modeller
En iyi doğal taşlı küpe modeller

KEHRİBAR TAŞI: Günümüzdeki pek çok hastalığın tedavisi için çare olarak görülen ”Kehribar taşı” bileklik, hal hal yada kolye olarak kullanıldığında; kan dolaşımını hızlandırdığından dolayı hamilelerin sıklıkla tercih ettiği aksesuarlar arasında yer alır.

En iyi doğal taşlı küpe modeller
En iyi doğal taşlı küpe modeller

SİTRİN TAŞI: Sarı renkten açık kahveye doğru giden farklı bir rengi bulunan bu taş, turuncu, kırmızımsı ve kahverengimsi gibi renklerde bulunur. Böbrek, kolon, hazım organları, ciğerler ve kalp için faydalı olan Sitrin taşı, bağışıklık sistemini güçlendiriyor.

En iyi doğal taşlı küpe modeller
En iyi doğal taşlı küpe modeller

SELİNİT TAŞI: Diğer taşlara oranla göreceğiniz en güzel ve en zarif kristal yaşlar arasındadır. Taşın beyazlığı ve berraklığı sayesinde rahatlık ve ferahlık veriyor. Bununla beraber kist ya da kötü huylu tümör tedavisinde vücuda temas ettirilerek taşıyabilirsiniz.

En iyi doğal taşlı küpe modeller
En iyi doğal taşlı küpe modeller

Hangi taş sizin taşınız ve enerjinizi taşa nasıl yansıtırsınız?

Doğal taşlar ne işe yarar ? Uzmanlar genellikle kendinize uygun taşı bulduğunuzda hem taşta hem de kişinin kendisinde enerji değişimi olduğunu ve bunu hissedebildiğinizi söylüyorlar. Örneğin taş ısınıyor veya renk değiştiriyor ise ya da kişi baygınlık yaşıyorsa bu enerjisini hissettiğiniz anlamına gelir. Bunlar olmadı ise taşın size manevi olarak neler hissettirdiğine bakmalısınız. En kolay doğal taş belirleme yöntemi ise burcunuzla uyumuna bakmanız olacaktır.

scroll to top