Close

En iyi kutu oyunları

En iyi kutu oyunları

En iyi kutu oyunları

En iyi kutu oyunları ister arkadaşlarınızla ister ailenizle oynayabilirsiniz! En eğlenceli en iyi kutu oyunları ve fiyatları listesini sizler için derledik. Tüm aile bireylerini bir araya getirecek, evinizin havasını değiştirecek bir öneri listemizle daha karşınızdayız! Evde bol bol vakit geçirdiğimiz şu günlerde siz de can sıkıntısından şikayetçiyseniz doğru yerdesiniz!

Tüm aile keyifle oynayabileceğiniz en eğlenceli kart ve kutu oyunları listesini sizler için derledik. İşte bu karantina günlerinde evinizin havasını değiştirecek en iyi kutu oyunları! Genellikle düz bir zemin üzerinde oynanan  En iyi kutu oyunları karton, tahta, plastik gibi malzemelerden üretilir. Oyun taşları, kartlar veya pullarla oynanabilen kutu oyunları, çeşitli kurallar çerçevesinde oynanır.

Stratejik oyunların yanı sıra şansa dayalı olan kutu oyunları da bulunur. Oyunlarda çoğunlukla sahte para, kart, sayaç gibi araç gereçler yer alır. Stratejik kutu oyunları, aile kutu oyunları veya parti kutu oyunları gibi çeşitleri bulunan eğlence araçları; yaş ve süre sınırlaması olanlarıyla ayrışır.

ŞİMDİ ASLA ESKİMEYEN OYUNLARA BİR GÖZ ATALIM

  1. Monopoly

Pazarlama ve emlak oyunu olan Monopoly’nin başlangıcında her oyuncuya kural kitapçığında belirtilen şekilde belli bir miktarda para dağıtılır. Oyuncular sırası geldikçe zar atar ve piyonunu zarda gelen rakama göre ilerleterek oyunu kazanmaya çalışır. Monopoly’nin farklı çeşitleri, farklı bir hikayeyle oynananları da bulunur. En iyi  kutu oyunları Listemizde eskiye dayanan eğlencenin doruklara çıktığı oyundur ! 

  1. Tabu

Kelime anlatımıyla oynanan Tabu iki takım şeklinde oynanır. Takım arkadaşları kartlarda yazanları, yasak kelimelere dikkat ederek anlatmaya çalışır. En çok kelime bilen takım, oyunu kazanır.

  1. Jenga

Bir strateji oyunu olan Jenga’da tahtalar üst üste dizilir. Her oyuncu sırayla bir tahtayı çekmeye çalışır. Burada dikkat edilmesi gereken konu tahtalardan yapılan kulenin yıkılmamasıdır. Kuleyi yıkan oyuncu oyunu kaybeder. Aynı zamanda Jenga tahtaları ile oynanan denge oyununu kuleyi daha zorlu şekilde inşa ederek de oynayabilirsiniz. En iyi  kutu oyunları listemizin vazgeçilmezidir 

  1. UNO

Kart oyunlarından biri olan UNO genellikle 4 ve daha fazla kişiyle oynanır. Bu oyunda her oyuncuya kartlar dağıtılır ve oyuncular yerdeki kartın rengi veya sayısına göre yere kart atar. Elindeki kartları ilk biten oyuncu oyunu kazanır. UNO kartları ile iskambil kartlarında oynanan pişti, blöf gibi bazı oyunları da oynayabilirsiniz.

  1. Puzzle

Puzzle’da parçalara ayrılmış bir resmi uygun parçaları bir araya getirerek birleştirme amacı bulunur. Oyunun zorluğu parça sayısına göre değişir. Yeni başlayanlar 50-100 parçalı puzzle çeşitleri arasından tercihte bulunabilir. Daha zor bir oyun isteyenler ise 2000-3000 parçalı puzzle kullanabilirler. Yaptığınız puzzle’ı çerçeveleyip duvarınıza asabilir, farklı bir dekor oluşturabilirsiniz.

  1. İskambil

İskambil kartlarıyla oynanabilen birçok oyun vardır. Pişti, pis yedili, papaz kaçtı ve blöf bu oyunlardan bazıları. Aynı zamanda iskambil kartlarıyla fal da bakılabilir.

  1. Tavla

İki kişiyle oynanan tavla da en çok oynanan oyunlar arasında. Tavla, pulları kendi alanına getirip daha sonra bu pulları toplamaya dayalı bir oyun. Burada dikkat edilmesi gereken açık vermemek, yani bir pulu tek bırakmamak ve zarda gelen sayıları stratejik kullanabilmektir. Klasik oyunun yanı sıra adına halk arasında kız tavlası denen ve klasik oyundan daha kolay olan bir tavla çeşidi de vardır.

  1. Tombala

Kalabalık aile toplantılarının, arkadaşlarla geçirilen gecelerinin vazgeçilmez oyunlarından olan tombala, çok kalabalık şekilde oynanabilmesiyle öne çıkar. Tombala oyununda herkese bir kart verilir. Daha sonra sayılar tek tek çekilir. Kartındaki sayıları ilk tamamlayan oyunu kazanır. En iyi  kutu oyunları listemizin en uygun oyunudur. 

Trendyol dedektiflik oyunları

Trendyol dedektiflik oyunları hangileri? Evde yapılabilecek en iyi aktivitelerden biri şüphesiz kutu oyunları. Hobi ürünleri arasında yer alan kutu oyunları, sevdiklerinizle birlikte keyifli zaman geçirebilmeniz için en ideal seçenekler arasındadır. Siz de Trendyol dedektiflik oyunları Tercih ederek rahat ev ortamınızda arkadaşlarınızla ve ailenizle keyifli bir akşam geçirebilirsiniz.

Dedektif

Tam bir konsantrasyon oyunu diyebileceğimiz dedektif oyununun içinden zil ve görsellerle donatılmış oyun kartları çıkacak. Düzeneğimizi kurduktan sonra küçük kartlar ters bir şekilde koyulur. İlk oyuncu en üstten bir kart çeker ve kartta çıkan şekilleri oyun alanında ilk bulan zile basar ve puanları kapar. Her kartta puanlar belirtiliyor. Tam odaklanıp, hızla şekli bulup zile basmamız gerekiyor. Kapışmaya hazır olun. Trendyol dedektiflik oyunları Listemizin en sevileni 

En iyi kutu oyunları
En iyi kutu oyunları

Katil Kim? Dedektif Sensin! 

KATİL KİM BULMAK İSTER MİSİN? TECRÜBELİ CEZA AVUKATININ DOSYASINDAN ALINMIS ONLARCA DEĞİŞİK VAKA VE KARAKTER. HEPSİ GERÇEK AMA İSİMLER DEĞİŞİK. HAYDİ ELİNDE İFADE TUTANAKLARI,OLAY YERİ İNCELEME RAPORU,İP UCU,DELİL,OLAY ÖRGÜSÜ VE SAKIN AÇMA KUTUSU MEVCUT.

En iyi kutu oyunları
En iyi kutu oyunları

Zekice Dedektif Akıl Ve Zeka Oyunu

Zekice Dedektif Akıl Ve Zeka Oyunu Zeki dedektif plus Hız, dikkat, zeka, refleks, görsel algı becerisini güçlendiren ailenizle birlikte severek oynayacağınız bir oyundur Kartını seç şeklini bul zile bas oyunu kazan 2 ve üstü oyuncu Öncelikle karta bakılır, ortaya dizilmiş kartlarda şekil bulunur ve zile basılır şekiller doğru ise kart bilen kişinin olur

En iyi kutu oyunları
En iyi kutu oyunları

 

Neden Gizem Bulmaca Dedektif Kutu Oyunu 

Neden, bir dedektiflik oyunudur. Bu oyunun içerisinde ihtiyaç duyduğunuz her şey mevcut. Hoş geldin yazısının arkasındaki yol haritası yardımıyla ya da kendi seçtiğiniz yoldan ilerleyerek katili bulabilirsiniz. Bu sizin serüveniniz! Trendyol dedektiflik oyunlarından olan NEDEN’nin içindekiler ; Şüpheli ifadeleri -Tanık ifadeleri -Olay yeri görselleri -Otopsi, olay yeri krokisi, itiraf mektubu ve daha fazlası.

En iyi kutu oyunları
En iyi kutu oyunları

Master Dedektif

70 Adet Oyun Kartı1 Adet ZilBaskılı Mukavva ZeminOyun nasıl Oynanır?Master Dedektif oyununda bulunan kartlar arka tarafları görülecek şekilde üst üste dizilir. Daha sonra 9 parçadan oluşan 16×22 cm uzunluğunda basılmış şekiller 68 x 48 cm oluşturacak şekilde ortaya yerleştirilir. Zil herkesin ulaşabileceği orta kısma yerleştirilir. Sırasıyla en üstteki karttan başlanarak kart çevrilir. Oyun kartındaki şekilleri zeminde ilk gören zile basar ve şekilleri gösterir.

Dikkatli olmanız gerekiyor. Çünkü bütün resimlerim bir kaç ayrı sonu vardır. İlk gördüğünüz şekil doğru olmayabilir. Örneğin gördüğünüz kedi resminin hem kuyruklu hem de kuyruksuz haliyle karşılaşabilirsiniz. Eğer kartta üç şekil varsa 3 puan 2 şekil varsa 2 puan 1 şekil varsa 1 puan eklenir. Zile hatalı basıldığı durumda oyuna devam edilir. Zile yanlış basan kişiye eksi puan verilmez. En çok puan kartı toplayan oyunu kazanır.

En iyi kutu oyunları
En iyi kutu oyunları

 

scroll to top