Close

En iyi romantik-komedi filmleri listesi

En iyi romantik-komedi filmleri nelerdir?

Hayatın sert koşuşturmasından uzaklaşmak, farklı hayatlar görmek ve onları yaşamak isteriz bazen. İşte o anlarda filmler kurtarıcımız olur. Her türlü konu ve çekim tekniğiyle karşımıza çıkan filmlerin her biri, yeni bir evren demek.

Canınız sıkılıp bir film açmak istediğinizde, tercihiniz romantik-komedilerden yanaysa bu liste çok işinize yarayacak. Her biri farklı konusu ile dikkat çeken bu yapımlar, hem kalbinizi ısıtacak hem de sizi kahkahalara boğacak.

About Time

Sıradan romantik filmlerle karıştırmamanız gereken bu yapım, romantizmi de, fantastik ögeleri de, komediyi de dozunda içeriyor. Ailesindeki erkeklerde bulunan zaman yolculuğu yeteneğini keşfeden ve bunu geçmişindeki tüm hataları düzeltmek için kullanmaya başlayan Tim, Mary adlı bir kıza aşık olduğunda da yeteneğiyle tüm sorunların üstesinden gelebileceğine inanır. Fakat gittikçe hataların önemini ve bizi nasıl iyi yönde değiştirdiklerini görmeye başlayacaktır.

Bu hoş ve farklı filmin IMDb puanı ise 7.8 gibi güçlü bir rakam. Başrolleri ise romantik komedilere çok yakışan Rachel McAdams ve Domhnall Gleeson paylaşıyor.

Yes Man

Carl Allen rolünde gördüğümüz Jim Carrey, bu filmde her zamanki gibi seyirciyi komediye doyuruyor. Karşısına çıkan tüm tekliflere hayır diyen ve kendi küçük hayatını yaşayan Carl, bir gün katıldığı seminerde ısrarlar sonucunda, bir yıl boyunca her teklife evet diyecek olmanın sözünü verir. Bu karşısına her türlü macerayı ve aşkı çıkaracaktır.

Romantik komedi klasiklerinden olan filmde, Jim Carrey gibi zamanımızın en güçlü komedyenlerinden birinin yanı sıra “Aşkın 500 Günü” filmiyle adını duyuran Zooey Deschanel rol alıyor. Filmin IMDb puanı ise 6.8.

Lars and the Real Girl

Oldukça ilginç bir konuya sahip olan film, içine kapanık ve sessiz bir adam olan Lars’ın hayatı etrafında şekilleniyor. Ailesi ve mahalle sakinleri tarafından sevilen Lars, herkesi yeni kız arkadaşıyla tanıştırmak istediğinde herkes sevinir ve Lars’ın depresif durumunu artık atlattığını düşünür. Fakat Lars’ın sevgilisinin bir oyuncak bebek olduğunu gördüklerinde şok olacaklardır.

Oscar adaylığı bulunan ve Ryan Gosling’in performansının göz doldurduğu film, 7.3  IMDb puanına sahip.

Ruby Sparks

Aşk hayatı hiç de yolunda gitmeyen Calvin bir yazardır. İkinci kitabını yazmaya başlamadan önce hayallerindeki kadını yaratmaya çalışır ve bunu yanlışlıkla yapar. Ertesi günse hayallerindeki kadına salonda kavuşacaktır.

Antonio Banderas’ın da kadroda bulunduğu film, ilişkiler ve ego üzerine oldukça tatlı bir eleştiri. Zoe Kazan ve Paul Dano’nun başrollerini paylaştığı film 7.2 gibi iyi bir IMDb puanına sahip.

This Is 40

40’lı yaşlarında olan Pete ve Debbie çifti, hem çocuklarıyla hem de finansal problemlerle uğraşmaktadır. Tam bir aile komedisi olan ve çiftlerin aralarındaki aşkın tekrar filizlenmesine tanıklık ettiğimiz film, Paul Rudd ve Leslie Mann uyumuyla seyirciyi doyasıya güldürüyor. 6.2 IMDb puanına sahip olan filmin yönetmeni ise Girls dizisinden tanıdığımız Judd Apatow.

Feast

Hayvanseverlerin kalbini ısıtacak olan bu kısa film, dalında 2015 Oscar ödülüne sahip. Bir köpeğin sahibinin aşk hayatına dahil oluşunu 6 dakikada anlatan bu tatlı kısa film en ufak fırsatta izlenmesi gerekenlerden. Patrick Osborne’un yönettiği bu kısa film, 8.3 IMDb puanına sahip.

PK

Ülkemizde çokça sevilen ve Hint sinemasının en bilinen aktörlerinden Aamir Khan, oldukça farklı bir yapımla daha karşımızda. Bambaşka bir gezegenden dünyamıza gelen Peekay’in dünyaya adapte olmaya çalışması, karşılaştıkları, aşkı buluşu içinizi ısıtıp güldürecek.

8.2 gibi yüksek bir IMDb puanına sahip olan filmde, Aamir Khan’a Anushka Sharma eşlik ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top