Close

En iyi saç boyaları

Kadınların en önem verdiği şeylerden biri de saçlardır. Saçların ışıldamasını, canlı ve güzel renkte olmasını herkes hayal edebilir. Günümüzde saç boyatmak için bir yaş sınırı yoktur. Saçından memnun olmayan yaşlısı, genci görmek istediği saç rengine kavuşabilir. Fakat tabi ki çok küçük yaştakilere boya kullanımı önerilmemektedir. İşte saçlarınızda görmek istediğiniz parlaklığı, aradığınızı o rengi saç boyalarında bulmak mümkün. Saçınızı boyatmak hem ruh halinize iyi gelecek hem de bakımlı görünmenizi sağlayacaktır.

Saçı boyamadan önce bilinmesi gerekenler

  • Öncelikle saçınızı boyamadan vücudunuzda bir yerde saç boyasına alerjiniz olup olmadığını test edebilirsiniz.
  • İçinde daha az kimyasal madde bulunan saç boyaları tercih edin.
  • Saç boyama işlemini uygularken mutlaka eldiven kullanın.
  • Saç boyasını teninize bulaştığı an hemen silin. Boyamadan önce boyanın değebileceği yerlere vazelin sürerek bulaşan boyadan iz kalmadan kurtulabilirsiniz.
  • Saçınızı boyarken veya boyatırken mutlaka rahat giyip çıkaracağınız kıyafetleri tercih edin.
  • Saç boyasını kullanmadan önce mutlaka son kullanma tarihini kontrol edin.
  • İçinde doğal yağlar, saf özler bulunduran saç boyalarını tercih etmek daha doğrudur.
  • Saç boyalarının fiyatları kaliteli veya kalitesiz oluşunu ele vermektedir. Bu yüzden çok ucuz olan boyalardan kaçının.
  • Saçınızın uzunluğuna ve yoğunluğuna göre saç boyası tercih edin.
  • Piyasada birçok markanın farklı renklerde saç boyalarını bulunmaktadır. Saç boyalarının verdiği memnuniyet ise kişiden kişiye göre değişir. Saçınıza uygun olduğunu düşündüğünüz piyasada çok bilinen markaları veya bitkisel boyaları tercih edebilirsiniz.

Bitkisel (organik) saç boyaları

Saçlarınızı boyarken saç köklerine ve kafa derisine daha az zarar vermek için bitkisel boyalar tercih edilmelidir. Kimyasal katkılı boyalar kadar saçınızı parlak veya yoğun renkli göstermez. Fakat saçlarınızın daha sağlıklı olmasını sağlayarak beyazlarınızı doğal bir şekilde kapatmanıza yardımcı olur.

Gante ve Logona markaları en iyi bitkisel saç boyaları arasındadır.

En iyi saç boyaları

Piyasada duyulmuş en iyi saç boyası markaları

Wella, Loreal, Organic, Schwarzkopf, Palette, Garnier, İnoa, Syoss, Milk Shake, Goldwell, Majirel, Davines, Nashi olarak sıralayabiliriz. Bu boya markalarından memnun kalıp kalmamak kişiye verdiği etkiye göre değişir. Size iyi gelen saç boyası başka birinde alerjiye sebep olabilir. Bu yüzden saç boyamadan önce mutlaka kullanılacak marka iyi araştırılmalı, önceden test edilmelidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top