Close

Yeni Trend Saç Modeli: Sombre

Her mevsim yeni bir saç modeli ve trendiyle karşı karşıya kalıyoruz. Yılların eskitemediği ombrenin yerini yeni bir trend olan sombre alırken herkes bu yeni trendin  ne olduğunu da merak ediyor. Peki son dönemin trendleri arasındaki sombre nedir? Adından da anlaşılacağı gibi sombre saç, daha yumuşak ve daha ince bir saç modeli olarak karşımıza çıkıyor. Sombre, ombre’nin daha yumuşak bir versiyonudur. Birçok ünlü tarafından sevilen ve çok tercih edilen, yumuşak bir görünüm sağlar, ayrıca tüm saç tiplerine rahatlıkla uygulanır. Balyaj, “süpürmek” veya “boyamak” anlamına gelen Fransızca bir kelimedir. Sombre balyaj size daha yumuşak çizgiler sağlar, böylece saçlarınız oluşturacağınız kombinlerle daha uyumlu hale gelir. Az bakım gerektiren bu model sayesinde, saçlarınız güzel ve doğal olarak uzar ve hem açık hem de koyu saçlarda harika bir görünüm sağlar. Vurguların rengi yumuşak veya daha sert bir renkte olabilir. Sombre ile herhangi bir saç rengi üzerinde sırıtmayan rahat, doğal ve daha az simetrik bir vurgu sağlayabilirsiniz.

Sombre ve Ombre Arasındaki Fark Nedir?

Sombre ve ombre arasında bazı farklar bulunur. Sombre ombreye çok benzemekle birlikte bazı farklarıyla da ombreden ayrılır. Sombre ombre rengine benzer, ancak daha ince ve yumuşaktır. Kökler genellikle doğal saç renginizi taşırken uçlarda biraz daha açık renkte balyaj uygulanarak farklı bir vurgu ortaya çıkarabilirsiniz. Sombre diğer balyajlara göre daha az bakım gerektirir ve özellikle esmerler için idealdir, uçları aydınlatmak için karamel, sarı, altın veya bal tonları tercih edilir. Daha hafif bölümler daha yüksek tonda başlar ve size daha karışık, kademeli bir görünüm verir. Sombre, tüm zamanların en sevdiği ombre stilinin ince bir çeşididir. Koyu kahverengiler ve siyahlarda ve hemen hemen her sarışın tonunda harika bir görünüm sağlar. Ayrıca sombre geçişleri sayesinde saçlarınızı sürekli olarak boyamanızı da gerek kalmaz.

Saçınız Neden “Ombre”den “Sombre”ye Çevirmelisiniz?

Ombre birkaç yıldır ciddi bir trend haline gelmiş olsa da, biraz daha yumuşak bir stil ve keskin kontrastı bir kenara bırakmak isteyenlerin artmasıyla yavaş yavaş etkisini de kaybeden bir model olarak karşımıza çıkmaya başlamıştır. Sombre ombre’den çok daha şirin ve çok daha doğal bir balyajdır. Burada zaten açık bir kapıyı çalıyor olabiliriz; ancak sombre, kelimenin tam anlamıyla yumuşak ombre anlamına gelir ve önceki ombre teknikleriyle trend haline gelen çoğu zaman zıt-çift tonlar arasında mükemmel bir orta zemin sunar. Ombre tekniği, daha koyu bir renkten daha parlak bir renge doğru hızlı bir geçişe dayanır. Sombre tekniği, ise daha açık tonlardan kademeli olarak daha koyu olana karışan, daha yumuşak geçişler sunar.

Eğer belirgin bir renk dönüşünün peşindeyseniz o zaman bu daha dağınıklı ve yumuşak tarz kesinlikle sizin için en uygun model olabilir. Doğal saç renginizin köklerde tutulması ve saç uçlarınızda kullanılan tonların saçınızın orijinal tonlarına yakın olması, size maksimum doğallık kazandıracaktır. Esintili, doğal bir görünüm için birkaç temel renkten daha açık ve birkaç renk daha koyu tonlar kullanarak doğal saç renginizin genel tonuna yakın bir renkte kalabilirsiniz. Sombreyi evde denemek yerine kuaförünüze yaptırmanız renk dağılımını doğru yapabilmek açısından daha doğru olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top