Close

Saç Botoksu

Saç botoksu yaşlanan yani kırılan, güçsüzleşen, kötü görünüme sahip saçlara uygulanır. Yaşlanan saçların güçlenmesi ve daha güçlü ve parlak olması için gerçekleştirilir. Saçların canlanmasına ve sağlıklı bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur.

Saçlar Neden Yaşlanır?

Nasıl ki yaş aldıkça tüm vücut ve özellikle cildi belli değişiklere bürünmektedir saçlar da yaş aldıkça değişir, belli bazı değişimlere uğrar. Sadece yaş alınca değil saçlar çok yorulduğu ve yıprandığı zaman da saç yaşlanması yaşayabilir. Saça uygulanan kimyasallar ve yüksek ısılı veya düşük ısılı işlemler saçları yıpratarak çok çabuk yaşlanmasına neden olur. Eğer saçlarınızı yorduysanız çok genç yaşta da olsanız saçlarınız yaşlanabilir ve sağlıksız kötü bir görünüme girebilir. Saçların cansız ve kötü görünümü, parlak olmaması ve uçlarının çatallaşması saç botoksu işleminin uygulanmasını gerektirir ki saçları bu yaşlanmadan kurtarabilesiniz.

Saç Yaşlanması Nasıl Belli Olur?

Öncelikle cansız ve parlak olmayan bir görünüm saçlarınızın yaşlandığının habercisidir. Bunun dışında bir saç telinizin elastikliğini ölçmek de saçlarınızın yaşlanıp yaşlanmadığını sizlere kanıtlar. Bir saç telinizi parmaklarınızın arasına alarak hafifçe yavaşça geriniz ve saçlarınızın esnekliğini test ediniz. Eğer saç teliniz hemen koptu ise saçlarınız yaşlanmıştır. Eğer kopmadıysa müjde saçlarınız henüz yaşlanmadı demektir. Saç telinizi gerdikten sonra saç telinde meydana gelen dalgalanma ya da şekil bozuklukları da saçlarınızın yaşlanmakta olduğunu göstermektedir. Her durumda saç botoksu uygulamak sizi bu risklerden ve sorunlardan kurtarır.

Saç Botoksu Ne İşe Yarar?

Uygulayacağınız saç botoksu saç tellerinin ihtiyacı olan protein ve amino asitlerin, saçlara, saç tellerine yüklenmesini sağlar. Saçlarınıza bakım yaparak bu proteinleri ve amino asitleri saçlarına geri kazandırırsınız, saç botoksu kimyasal bir işlem değildir bu yüklemeyi bakım ile doğal bir şekilde gerçekleştirir. Saçlarınızın gençleşmesi ve daha sağlıklı görünmesi için saç botoksu yapılmalıdır. Tıpkı cildinize uyguladığınız botoks gibi saç botoksu da saçlarınızda güzel bir görüntü oluşmasını sağlar. Saç botoksunun kalıcılık süresi 5 ya da 6 ay süresincedir. Saçların pürüzsüz, yumuşak ve daha canlı görünmesini sağlamak için saç botoksu ilk adrestir.

Saç botoksu saçlara iyi gelecek gerekli vitaminlerin ve minerallerin saçların diplerinden uçlarına doğru uygulanması işlemidir. Bu işlem için ilk olarak profesyonel olan bir kuaföre gidilmesi önerilir. Uzman saçlarınızın neye ihtiyacı olduğunu belirleyecek ve bu dogrultuda doğru bir yükleme/bakım yapacaktır. Saç botoksu kesinlikle kimyasal ürünlerle yapılmaz tamamen doğal ürünler kullanılarak gerçekleştirilen bir işlemdir. Saç botoksu işlemi belli aralıklarla periyodik bir şekilde gerçekleştirilmelidir. Çünkü ancak o zaman kalıcılığı bir ömür sürer ve saçlarınız canlı görüntüden uzaklaşmaz. Saçlarınız için önerilen doğal ürünleri, kremleri, maskeleri ve şampuanları kullanmanız da saç botoksunu destekleyecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top