Close

Şifasıyla Şaşırtan Bitki Meryem Ana Otu Ve Faydaları

Meryem ana otu genellikle kadınlar için sağladığı faydalarla biliniyor. Çocuk sahibi olmak isteyen kadınlar için bir umut, sancılanan anneler için ise çok faydalı bir bitki konumundadır. Bu ot bir kase suya konularak doğum sırasında kadına içirilir. Bu sayede doğumun gerçekleşmesinde kolaylık sağlayarak annenin rahatlamasını sağlar. Alternatif tıp, reel tıp ile birebir değildir ancak birbirleriyle de bağlantılıdır. Doktora illa ki başvurmanız lazım ancak alternatif tıptan faydalanmadan da olmaz. Meryem ana otu ya da Fatma ana eli olarak da adı anılan bu otun diğer faydaları nelerdir? Ne tür hastalıkları engeller? Nasıl kullanılır?

Hamilelik Sırasında ve Sonrasında Meryem Ana Otu

Meryem ana otu doğası sebebiyle sürekli çoğalmayı sürdüren bir bitki türüdür. Kendi kendine tohumlanarak çoğaldığı için herkes tarafından bilinen bir ottur. Bu tohumlamanın kadın üzerindeki açıklaması ovulasyona bağlanır. Meryem ana otu, hamile kalmayı kolaylaştırır. Hamile kalmayı çoğaltan bu ot bir de doğum esnasında yardımcı olur. Doğum sırasında oluşan sancıyı azaltır ve rahim ağzının genişlemesini sağlar. Doğum öncesi içilen meryem ana otu, doğum sırasındaki faydalarıyla da kalmıyor. Doğum sonrasında kadınlardaki kan akışını maksimuma çıkardığı bilinen bu ot, rahim kanamasının önüne geçer ve iyileşme sürecini hızlandırır. Ölü fetüs rahimden meryem ana otu sayesinde daha hızlı şekilde atılabilir.

Çocukların İdrar Kaçırmasına Son

Meryem ana otu, genellikle çocuklarda görülen idrar kaçırma problemi büyüdükçe kişiyi psikolojik anlamda rahatsız eder. Küçük yaşlarda başlayan bu sorunu meryem ana otunun suyunu tıpkı kür gibi kullanırsanız eğer idrar kaçırmayı azaltabilir ve bitirebilirsiniz.

Cilt Yaralarında Tedavi Etkisi

İçinde bolca bulundurduğu antioksidan, antimikrobiyal ve hipoglisemik özellikleri sayesinde siğil ve temriye gibi cilt yaralarını yok edebilir. Meryem ana otunu ve suyu geniş kaba koyarak yaralı bölgeyi suyun içinde bekletmeniz gerekir. Beş dakika sonrasında el çıkarılır ve yıkanmadan kuruması beklenir. Eğer yara elinizde ya da suda bekleteceğiniz bölgede değilse meryem ana otu kovanın içine koyulur ve su ile doldurulur. Bu su ile yıkanılır. Ancak sade su ile tekrar yıkanılmamalıdır. Bu işlemi 21 gün boyunca düzenini aksatmadan yapılırsa faydasını göreceksiniz.

Meryem Ana Otu Nasıl Kullanılmalı?

Hamile kalmak isteyen kadınlar için, meryem ana otunun tam olarak faydasını görebilmek için ovulasyon zamanları not edilmelidir. Daha sonrasında ise ilişkiye girmeden önce meryem ana eli otunu bir kap suda bekletmelisiniz. Sonra bu suyu sabah, akşam birer bardak bitene kadar içmeleri gerekir. Doğum sancısı olan kadınlar da yine meryem ana otunu suda 20 ile 30 dakikalar arasında bekletip içerseniz sancınız azalır. Bir bardaktan fazla içmemeniz gerektiğini unutmayın. Eğer idrar kaçıran bir evlat sahibi iseniz meryem ana otunun içindeki diken tohumunu çiğneyerek yedirmelisiniz.

scroll to top