Close

En sık deneyimlenen en iyi sex pozisyonları nelerdir?

Popüler sex pozisyonları nelerdir?

En iyi sex pozisyonlarını bilmek, insanlığın temel ihtiyacı olan cinselliğin katiyesi bakımından çok önemlidir. Peki hangimiz bu ihtiyacımızı sorunsuz ve kaliteli biçimde yapıyor? Bu tamamen merak konusu. Porno yıldızı olmak istemesek bile; öğreneceğimiz birkaç sex pozisyonu, cinsel hayatımızın kalitesini artırmak için yararlı olabilir.

Kaliteli sex pozisyonu kriterleri

  • Göz teması

Partnerlerin göz teması içerisinde bulunmaları, duygusal zevkin tatmini sağlamak için önemlidir.Göz teması içeren sex pozisyonu, diğerlerine nazaran kaliteyi artırır.Bunun sebebi sexe; jest, mimik ve öpüşmelerin katılmış olmasıdır.

  • Dokunuş,temas

Sex sırasında partnerlerin, cinsel temas dışında; diğer organların da pozisyona dahil olmasıdır.Bunlara; enseye doğru yapılan öpücük, göğüslere dokunuş, vajinaya dokunuş, kalçalara dokunuş, kulak memesine nefes, boyuna yapılan öpücük, kollarla bedenin sıkıca sarılması vb. gibi eylemler eklenebilir.

  • İki partnerin de yoğun zevk alışı

Sex pozisyonu sırasında partnerlerin G-noktası denilen özel zevk noktalarına ulaşılmasıdır.

  • Partnerlerin pozisyonu yaparken rahatlığı

En önemli kriterlerden bir tanesi de sex pozisyonunun yapılış zorluğudur. Partnerler sex yaparken, bu pozisyonların zorluk derecelerini de enerji kaybı bakımından göz önünde bulundurmaları gerekmektedir.

Bu kriterlen ışından oluşturulan en iyi 7 sex pozisyonu

Misyoner sex pozisyonu

En yaygın sex pozisyonlarından bir tanesidir.Yatış pozisyonu halinde uygulanır. Erkeğin üstte; kadının altta ve bacaklarının açık bir şekilde uygulandığı sex pozisyonudur.Kadın, bacaklarını açarak; penisin vajinasın ulaşmasını sağlar. İki partner de yoğun zevk alır. Göz kontağı, öpüşmeler, göğüse ve boyuna yapılan dil temaslarıyla zenginleştirilir.

Düz-ters kovboy kadın sex pozisyonu

Erkeğin yatış halinde olduğu, kadının üstte ve oturur durumda olduğu sex pozisyonudur.Kadın yatış halinde bulunan partnerinin penisinin üzerine oturup; vajinayla buluşmasını sağlar ve kontrol kadının elindedir. Erkek bu durumda göğüslere dokunuş yaparak pozisyonu zenginleştirir ve yüzleri birbirine bakar haldedirler(düz kovboy). Kadın yüzünü erkeğe dönmezse ters kovboy olur. G-noktasına ulaşım açısından ters kovboy etkilidir.

Kaşık sex pozisyonu

Partnerlerin yan yatarak uyguladığı sex pozisyonudur. Kadın önde erkek arkada bulur ve birleşmiş iki kaşık seklinde dururlar. Kadın üstte bulunan bacağını kaldırarak erkeğin penisinin vajinasıyla buluşmasını sağlar. Erkek elleriyle göğüs teması yapması, enseye ve boyuna yapılan nefes ve öpücüklerle pozsiyon daha iyi hale gelir.

Ayakta sex pozisyonu

Partnerlerin ayakta bulunduğu sex pozisyonudur. Yüz yüze, kaşık halde,erkek partnerin kucağa alarak kadının bacaklarıyla sarmaladığı, kadının tek bacağının erkeğin beline sarmaladığı gibi varyantları bulunur.Acele ve yer açısından sıkıntılı olunan yerlerde önerilir. Kadın bacaklarını hafif aralayarak erkeğin penisiyle buluşması sağlanır.

Köpek sex pozisyonu

Kadının diz çökerek elleri yerde, eğilerek ve önde;erkeğin diz çökerek, arkada ve elleriyle kalça ve bel temasıyla zanginleştirdiği çok eski zamanlardan beri kullanılan sex pozisyonudur.Göz teması yoktur.Fakat G-noktasına ulaşım açısından iyi ve eğlenceli bir sex pozisyodur.Feminist kadınların kadın gücünü göstermek için dik durmaya çalıştığı, kezbanların belini iyice eğerek kişisel ayrımı çok iyi gösterdiği bir pozisyondur.

Ters ayak sex pozisyonu

Karşılıklı oturan partnerler bacalarını bükerek açar. Sonrasında bacaklar biribirine ters hale getirilir yani bi erkek bi kadın bacak halinde. Partnerler, cinsel teması sağladıktan sonra yavaş yavaş arkaya doğru uzanırlar.En eğlenceli sex pozisyonlarından birtanesidir. Penis boyutuna güvenen erkeklere önerilir. Göz teması ve dokunma durumları olmaz.

Bacak omuza sex pozisyonu

Uzanır halde bulunan kadın, bacaklarını hafif eğimli şekilde erkek partnerinin omuzuna koyduğu sex pozisyonudur. Erkek, partnerin ayrılan bacaklarının arasına penisini birleştirmesiyle oluşur. Yüz teması jest ve mimikler ön plandadır.Kolları uzun erkek partnerlere göğüse dokunması tavsiye edilir.

Son olarak sex pozisyonları; masa, sandalye, koridor ve merdiven gibi eşya ve mekanlarla zenginleştirilebilir.İsimlerinin ezbere bilinmesine de gerek yoktur. Hatta siz partnerinizle sizin koyduğunuz özgün isimlerle daha eğlenceli hale getirebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top