Close

Erkeklerin Hoşlanma Belirtileri

Artık ilgilendiğiniz kişinin sizden hoşlandığını anlamak çok kolay! Sadece takip etmeniz gereken belli başlı ipuçları sayesinde, duygularını açıkça gösteremeyen erkeklerin iç dünyasında neler yaşadığını ve sizinle gerçekten ilgilenip ilgilenmediğini öğrenebileceksiniz. Hepsinin olmasa da çoğu erkeğin hoşlanma belirtileri ve özellikleri şunlardır:

Pür Dikkat Dinleme

Bir erkeğin sizi pür dikkat dinliyor olması, sizi ilgi odağı haline getirir. Normalde diğer kişiler karşı bu denli dikkatli olmadığından eminseniz ancak size karşı aktif bir dinleyici görünümü sunuyorsa, bu bir hoşlanma belirtisidir. Eğer çok ilgisiz konularda dahi halen sizi dikkatle dinlemeye devam ediyorsa, kesinlikle hoşlanıyor demektir. 

Giyim ve Saçlar

Erkekler genellikle hoşlandıkları kadın ile buluşmaya giderken, giyim tarzına ve saçlarına çok dikkat ederler. Eğer başka zamanlarda biraz hırpani giyiniyor ve kendisine özen göstermiyorsa, hoşlanma belirtisi olabilir. Yine sürekli kıyafetlerini düzeltiyorsa, kravatı ya da ceketi ile sürekli oynuyorsa hoşlanma belirtisi olabilir. 

Saçlar ile sürekli oynamak da hoşlanma belirtisidir. Hoşlandığı kadının yanında ellerini nereye koyacağını bilemeyen erkekler genellikle saçları ile uğraşırlar. Saçlar ile oynama davranışı bilinçsiz ve istem dışı başvurulan davranış kalıpları arasındadır. 

Tensel Temas

Couple cuddling affectionate on the beach in winter with the sea in the background

Erkeklerin hoşlanma belirtilerinden biri de “dokunma” arzusudur. Genellikle konuşma anından dokunma eğilimine girerler ve bu hareketleri tesadüfen yapıyormuş gibi gösterirler. Eğer bir erkek sizden hoşlanıyorsa, tesadüfen elinize, omzunuza ya da kolunuza dokunmaya çalışır. Dokunma dürtüsü bir erkek için başa çıkması zor dürtülerden biridir. Bu nedenle bu belirti gerçekten güçlü bir hoşlanma işaretçisi sayılabilir. 

Eğilerek Konuşmak

Karşısındaki kadından hoşlanan erkekler, konuşma ve dinleme anlarında vücut diline önem verirler. Eğer sizinle konuşurken sürekli eğiliyor ise hoşlandığının belirtisi olabilir. 

Dudakları Okuma 

Sizden hoşlandığını düşündüğünüz erkek, konuşurken eğiliyor ve gözlerini dudaklarınıza dikmiş durumda ise doğru düşünüyorsunuz. Çünkü erkekler hoşlandıkları kadınların dudaklarını okumaya çalışır. Adeta onların her ağzından çıkanı kaydetmek, ezberlemek ve hiç birini kaybetmek istemiyorlarmış gibi davranırlar. 

Göz Teması ve Kısık Gözler

Erkekler yalnızca hoşlandıkları kadının dudaklarınız okumaya çalışmaz. Aynı zamanda onların tüm hareketlerini kaydetmeye bayılırlar. Bu nedenle kısık ve keskin gözler ile hoşlandıkları kadını seyreder, gözlerinin içinde dikkatli şekilde bakarlar. 

Nedensiz Yere Arama

Hoşlanan erkek ortada hiçbir neden yokken sizinle konuşmak ve iletişime geçmek ister. Eğer günün herhangi bir saatinde sudan sebepler nedeniyle sizinle konuşmak istiyorsa, sizden hoşlandığını ima ediyor demektir. 

İltifatlar ve Hediyeler

Hoşlanan erkeklerin en güçlü belirtisi nedensiz yere iltifat etmesi ve hediyeler almasıdır. Ortada hiçbir neden yokken sana hediye almak istiyorsa, sizden ayrı olduğu zamanlarda da sizi düşünüyor demektir. 

Kıskançlık Krizi

Yabancı bir erkek size yaklaştığında ya da konuştuğunda, sizden hoşlandığını düşündüğünüz erkeğin tahammül edemediğine şahit oluyor musunuz? Öyleyse diğer erkekleri olası rakip olarak görüyor olabilir. Diğer erkekleri potansiyel bir tehlike olarak gören erkek büyük oranda sizden hoşlanıyordur. 

scroll to top