Close

Erkeklerin Hoşlanma Belirtileri

Erkeğin Hoşlanma Belirtileri

Bireyler arası duygusal ilişkilerde hoşlanma hissi önemli bir etkendir. Fakat karşınızdaki kişinin sizden hoşlanıp hoşlanmadığını anlamak bazen çok zor olabilir. Erkeklerin hoşlanma belirtileri bazen kadınlardan farklı olduğu için birbirlerinden hoşlanıp hoşlanmadığını anlayamazlar. Erkekler hoşlandığını nasıl belli eder? sorusunun net bir cevabını bulamayan kadınlarda hep bir tereddüt hali söz konusudur. Bir erkeğin size karşı olan duygularını anlamak istiyorsanız, genellikle keskin bir gözlem gücünüzün olması gerekir. Erkekler yapıları gereği hoşlanma duygularını çeşitli sebeplerden direkt olarak göstermek istemezler. Örneğin, bir erkek hoşlandığı bir kişinin medeni durumunu veya nasıl konuşması gerektiğini bilemediğinde bir tür utangaçlık gösterirler. Ayrıca bazı belirtiler göstererek hoşlandıklarını belli etmek isterler. Böylece hoşlandıkları bireyin kendilerine bir adım atıp atmayacağını anlamış olurlar. Bu belirtileri anlamak hem erkekleri anlamak için hem de insan nüansını anlamanız için önemli bir şeydir. Erkek psikolojisinin derinliklerinde gezintiye çıkmak ve erkeğin hoşlandığını nasıl anlarsın? gibi sorular hakkında bilgi sahibi olmak için derlenen bu yazıya göz atabilirsin. Her erkek için aynı olmasa da çoğu erkekler için geçerli olan hoşlanma belirtileri şunlardır: 

 

Sözel Olmayan İpuçları

Bazen eylemler bizlere çok şey anlatırlar. Bu eylemler “Erkekler hoşlandığını nasıl belli eder?” sorusunun cevabı olabilirler.  Bir erkeğin gerçek duygularını ortaya çıkarabilecek sözsüz ipuçlarına dikkat etmek gerekmektedir. Bu şekilde erkeklerin ilgilenme belirtileri arasında sözel olmayan bazı ipuçları da bulunmaktadır. İlk olarak sık yapılan göz teması iyi bir dinleyici olunmasının yanı sıra bir hoşlanma belirtisi olarak da kabul edilebilmektedir. Bir kadın karşısındaki insanın gözlerinden, gülüşünden ve hareketlerinden o kişinin duygusal durumunu anlayabilmektedir. Uzaktan hoşlanma belirtileri erkekler için kolayca anlaşılabilir. Göz bebeği büyümesi de bu anlama durumlarından bir tanesidir. Hoşlanan kadın göz teması kurmayı ne kadar seviyorsa hoşlanan bir erkek de göz temasını o kadar sevebilir.  Bir konuda heyecanlanmanın yanı sıra aşık olduğunuz insana baktığınızda da büyüyen göz bebekleri, erkekleri ele veren ve sözel olmayan ipuçlardan biridir. Aynı zamanda gülüşler de bu belirtilerdendir. Bir erkek sizinleyken sık sık gülüp neşeleniyorsa onun hayatında önemli bir yerdesiniz demektir. 

 

Psikolojide Hoşlanma Belirtileri

Siz de bir erkeğin benden hoşlandığını nasıl anlarım? Diye merak ediyorsanız okumaya devam ederek kafanızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Bir erkek sizden hoşlandığınızı direkt söyleyemeyebilir bu psikolojik belirtiler ortada bir hoşlanma durumu olduğunu gösterebilir: 

 

  • Sık ve İlgi Çekici Sohbetler: Hoşlanan erkek sizinle gerçekten ilgilendiğini fark ettiğinde anlamlı sohbetler yapmak için fırsat kollar. Konuşmayı başlatıp başlatmadığına veya konuşmalara aktif olarak katılıp katılmadığına dikkat edebilirsiniz. Bir erkeğin Hobileriniz, aileniz, hayalleriniz ve özlemleriniz hakkında meraklı bir şekilde soru soruyorsa ve bunların cevaplarını içten bir şekilde öğrenmek istiyorsa muhtemelen o kişi sizden hoşlanıyor. Sizden gerçekten hoşlanan bir erkek; hayatınız, konuşmalarınız ve tercihlerinizle ilgili en küçük bir ayrıntıyı bile hatırlar. En sevdiğiniz filmi, planlarınızı, özel bir olayı hatta aylar önce yaptığınız bir konuşmayı bile hatırlayabilir. Sohbetler arasında bu konuları açabilir.  Sizleri etkilemek için konuşmalar arasında bu hatırladığı detayları sizlere göstermek isteyebilir. 

 

  • Nezaket Eylemleri: Nezaketten doğan eylemler gerçek sevginin bir kanıtı olabilir. Karşılığında hiçbir şey beklemeden size yardım etmek, destek sunmak veya yardım eli uzatmak için uğraşıp uğraşmadığını gözlemlemelisiniz. Sizin için kapıyı tutmak gibi küçük jestler sizin için var olmak istediğini kanıtlayabilecek hoşlanan erkek belirtilerinden sadece biridir.

 

  • Kıskançlık ve Koruyucu Tepkiler: Kıskançlık sağlıklı bir şekilde ifade edildiğinde, bir erkeğin size karşı güçlü hisleri olduğunu gösterebilir. Hoşlanan erkeğin kıskançlık belirtileri sizlere güçlü bir emin olma duygusu verir. Özellikle başka erkeklerle etkileşime girdiğinizde verilen tepkiler bir erkeğin sizden hoşlanıp hoşlanmadığını ele veren en önemli belirtilerden biridir. Dindar erkeklerin hoşlanma belirtileri arasında da koruyucu tepkiler vardır. Belirli bir sınıra kadar koruma isteği olan erkekler hoşlandıkları kişinin hareketlerine karşı yargılayıcı davranabilirler. Bu durum rahatsız edici kıvama gelmediği sürece bir erkeğin sizden hoşlandığını anlayabilirsiniz. 

 

  • Yanınızdayken olan Heyecan Duygusu: Heyecan duygusu karşı konulabilecek zor duygulardan birisidir. Bu nedenle bir erkek hoşlandığı kişi yanında onunla alakalı bir çok konuda heyecan yapabilir. Bir erkeği heyecanlandırdığınızı gösteren belirtiler saymakla bitmeyebilir. Örneğin hevesli ve neşeli bir şekilde beden dilini kullanarak size planından bahsediyorsa veya kontrol edilemez sırıtmalar gerçekleşiyorsa, o kişi muhtemelen sizden hoşlanıyordur. 

 

  • Tensel Temas: Fiziksel dokunuş, güçlü bir iletişim biçimidir. Özellikle gündelik etkileşim alanının ötesine geçildiğinde örneğin Kolunuzun veya sırtınızın okşanması gibi fiziksel temaslar size karşı daha derin bir bağ kurma isteğini ve varlığınız sayesınde bulunan rahatlığını göstermektedir. 

 

  • Eğlenerek Flört Etme: Bir erkek hoşlandığını belli etmek için flörtöz davranışlar ve sözlere başvururlar. Durduk yere iltifat edilmesi gibi bir çok belirti erkeğin flört belirtileri olarak nitelendirilebilirler. İltifat,  ruhsal olarak hayatınıza etkisi büyük olabilir. Hatta rüyada bir erkeğin sana iltifat etmesi, gören kişinin hayatında yeni bir aşka yelken açacağına ve zorlukları atlatıp hayatının aşkıyla mutlu mesut yaşanmasına alamet olarak kabul edilir.  Ayrıca “Bir erkek sürekli sana bakıyorsa ne anlama gelir?” Sorusuna cevap olarak flört etme isteği de ortaya çıkabilir çünkü erkekler bir kişiye yoğun ve tutkulu bakıyorsa ve aynı şekilde bir bakışla cevap alıyorsa bu flörte girmektedir. 

 

Hoşlanan Erkeklerin Belli Başlı Hareketleri 

Erkekler duygularını bazen yeterince açık belirtmediği için kadınlar tarafından sık sık “Bir erkeğin hoşlandığını nasıl anlarız?” sorusu merak edilir. Bir erkek sizden hoşlanıyorsa sizlere karşı tavırları ve tutumları çok cana yakın olur. Hatta bazı durumlarda bir erkek sürekli sizi sinir ediyorsa bile bu durum o kişinin sizden hoşlandığını gösterebilir çünkü bir erkeğe göre bir kadının tatlı siniri çoğu şeye bedeldir. Rahatsız edici olmayacak kadar sinir eden erkekler muhtemelen hoşlanıyordur. Herhangi bir cinsiyet fark etmeksizin ortaya çıkar örneğin erkeklerden hoşlanan erkek de bu şekilde sinir etme ve diğer belirtileri gösterebilirler.Erkeklerin hoşlanma belirtileri aslında sadece kadınlar için değil diğer tercihler için de bazı durumlarda aynı olabilmektedir. Duygusal olarak ve fiziksel olarak cinsiyet fark etmeksizin belirli hareketler, bir bireyin sizlerden hoşlandığını gösterebilir. Örneğin selamlaşma sırasında elinizin normalden daha uzun bir süre tutulması bu belirtilerden biri olarak kabul edilebilmektedir. 

Kadınlar Hoşlandıkları Erkeklere Nasıl Davranırlar? 

Bir erkekten hoşlanıp hoşlanmadığını kesin olarak bilemeyen kadınlar, hoşlanma ihtimali olan bireylere karşı bulundukları davranışlara dikkat etmelidirler. Sürekli espirilere gülmek, onun yanında iç huzuru ve güveni hissetmek gibi bir çok davranış görülebilmektedir. Hatta mesaj atmadığı için içten içe üzülerek duygusal bir boşluk hissetmek bile mümkündür. 

Kadınların Hoşlanma Belirtileri Nelerdir? 

Erkeklerde olduğu gibi kadınlar da hoşlandığı insanlara bakarken göz bebekleri büyür ve içten içe sevgiyi hissedebilirler. Ayrıca, saçlarıyla oynamaları da bir hoşlanma belirtisi olarak kabul edilebilir. Aynı şekilde her fırsatta uygulanan fiziksel temas da bir kadının hoşlanma belirtilerinden sayılabilmektedir. 

Bir Erkeğin Hoşlandığı Nasıl Anlaşılır? 

Bi erkeğin hoşlandığını nasıl anlarız? Gelin şimdi de bu konuya birlikte bakalım. Bir erkeğin hoşlanması çeşitli belirtlilerle anlaşılabilir. Örneğin  konuşurken gelecek planlarına sizi de dahil edebilir veya kalbiniz ısıtacak bir bakış atabilir. Jest ve mimikleri ılımlı bir şekilde kullanabilir. Fiziksel temasa önem verip her fırsatta sizinle temasa geçmek isteyebilir. 

Bir Erkeğin İlgisini Çektiğini Nasıl Anlarsın? 

Bir erkeğin ilgisini çektiğini nasıl anlarsın? Sorusu üzerinde düşünen birçok kadın vardır. Sizinle ilgilenen bir erkek, aynı ortamda bulunduğunuzda hareketlerine dikkat eder. Sürekli olarak size bakmak ister fakat siz bunu gördüğünde tebessüm ve utanarak gözlerini kaçırır. Sizi dikkatli bir şekilde dinlemenin yanı sıra işinize yarayabilecek öneriler vererek hayatınıza etki etmek isteyebilir. 

scroll to top