Close

En iyi tansiyon aleti

En iyi tansiyon aleti

En iyi tansiyon aleti

En iyi tansiyon aleti Hangileridir ? Tansiyon kelime anlamı olarak gerilim demektir. Kanın damar içindeki basıncına tansiyon denir. Kan, basınç ile kan damarlarını gererek tansiyonu oluşturur. Kalp kasıldığında atardamarlar kan ile dolar. Bu esnada sistolik basınç ölçülür. Daha sonra kalp gevşer ve kan damarları durulur bu esnada da diyastolik basınç ölçülür. Sistolik basınç ve diyastolik basınç beraber büyük ve küçük tansiyonu oluşturur.

İdeal tansiyon kişiden kişiye değişmekle beraber büyük tansiyonun 120-130, küçük tansiyonun 70-90 aralığında olması normal kabul edilir. Tansiyonun düşük olması hipotansiyon, tansiyonun yüksek olması hipertansiyon olarak adlandırılır. Genç yaştaki insanlarda tansiyonun düşük olması normal karşılanır. En iyi tansiyon aleti İle tansiyonunuzu ölçebilirsiniz. 

Hipotansiyon çok düşük değerlerde olmadığı sürece pek tehlikeli değildir. Hatta kalp damar hastalıkları riskini azalttığı için olumlu bile kabul edilebilir. Hipertansiyon ise daha tehlikelidir. Hipertansiyon strese, genetik faktörlere, aşırı tuz tüketimine, obeziteye, şeker hastalığına ve daha birçok faktöre bağlı olarak çıkabilir. Hipertansiyon birçok organa zarar verebilir.

Tansiyona bağlı hastalıklar günümüzde oldukça çoğalmıştır. Bir çok insan günlük hayatında tansiyon ile ilgili problemler yaşamaktadır. Bir hastalık sonucunda olmasa bile üzülme, şaşırma, sevinme gibi duygu durumlarında bile tansiyon değişiklikleri görülebilir.

Evde tansiyon aleti bulunması tansiyon takibi konusunda size yardımcı olur. Tansiyon takibi özellikle de tansiyon hastalarının sürekli yapması gereken bir takiptir. Tansiyonunuzu evde kolayca takip edebilmek için en iyi tansiyon aletinden faydalanabilirsiniz.

Tansiyon aleti alırken nelere dikkat edilmelidir?

Tansiyon aleti alırken başlıca dikkat edilmesi gereken husus tansiyonu koldan ölçmesidir. Koldan ölçülen tansiyon değerleri her zaman en doğru sonucu vermektedir. Ayrıca alacağınız tansiyon aletinin manşet kısmının kolunuza uyumlu olup olmadığını kontrol edin.

Yüksek tansiyon için ne iyi gelir?

Tansiyonunuz normalden yüksek ise brokoli, patates, domates, ıspanak ve kabak gizi sebzeleri tüketebilirsiniz. Meyve tarafında ise muz, elma, kavun ve şeftali gibi besin lifli meyvelerini yiyebilirsiniz.

Klasik tansiyon aleti nasıl kullanılır?

Ürünün manşonunu dirseğinizin bir veya iki parmak yukarı takarak ölçüme başlayabilirsiniz. Aldığınız sonuç beklediğiniz gibi değilse manşonunuz iyi bağlanmamış ya da artık kullanım ömrü bitmiş olabilir.

En doğru tansiyon ölçümü nasıl yapılır?

İlk olarak doğru oturuş pozisyonuna geçin. Daha sonra tansiyon aletinizi hazırlayarak ölçüme başlayın. Ölçüm yapılırken kesinlikle konuşmayın ve elinizi yumruk haline getirmeyiniz.

Tansiyon aleti çeşitleri

Tansiyon aleti çeşitleri nelerdir ? Tansiyon, çağımızın ve geçmişin en büyük rahatsızlıklarından biridir. Sağlık açısından doğru kontrol edilmesi çok önemlidir. Bu noktada tansiyon aletleri ve seçimi konusu büyük önem arz eder. Piyasada en bilinen ve en çok tercih edilen en iyi tansiyon aletlerinin tüm özelliklerini sizin için inceledik.

Özenle hazırladığımız listemizde Acura ve Omron gibi kaliteli markaların ürünlerine yer verdik. Bu aletlerin özelliklerine değinmeyi de unutmadık. Tansiyon aleti çeşitleri markası hangisi? En iyi dijital tansiyon aleti hangisi? gibi soruların cevaplarının bulunduğu tansiyon aleti tavsiye içeriğimiz, yeni bir ölçüm cihazı alacaklara rehber olacaktır.İşte doğru ölçümleriyle sağlığınızı riske atmayan tansiyon aleti çeşitler önerileri..

 

Nimo Hkn-2t Hs-201b Erka Tansiyon Aleti

Çift borulu ve kancalı tansiyon aleti ile koldan ölçüm yapabilirsiniz.

Profosyonel kullanım için uygun bir klasik tansiyon aletidir. Tek elle kullanımı kolaydır.Kılıfı, steteskopu, kaliteli malzemeden imal edilen boru ve manometre şişirme pompası ve valfi bulunmaktadır. Tansiyon aleti çeşitleri listemizde favorimiz

En iyi tansiyon aleti
En iyi tansiyon aleti

Erka Perfect Aneroid Tansiyon Aleti

Manşet kısmı pamuklu kumaştan yapılmıştır ve 13 x 47 cm ölçülerindedir.300 mm/hg arası hassas ölçüm yapar.Çift tüplü manşon bağlantısı vardır.Hızlı şişirme için iki yatay puar bağlantısı vardır. Yani çift hortumludur.Tutamaçlar ve cihaz krom nikel kaplıdır.Profesyonel kullanım için uygun modeldir.Paket içerisinde kendi orjinal steteskopu vardır.

En iyi tansiyon aleti
En iyi tansiyon aleti

Omron M7 7322T-E Dijital Tansiyon Aleti

Intel 360 ° kol manşonuteknolojisine sahiptir.

2 x kullanıcısına 100 kan basıncı okumasına kadar stok yapabilir.Tam otomatik Intelli Sargı Manşonu manşet ebadı: 22-42 cm’dir. iPhone / Android için mobil uygulama özelliğine sahiptir. Düzensiz kalp atışı tespiti yapabilir.

En iyi tansiyon aleti
En iyi tansiyon aleti

Braun Bpw4100C Tansiyon Aleti

Tam otomatik bilekten tansiyon monitörü bulunur. Bilek çevresi 21.5 cm‘dir.Küçük , büyük tansiyon ölçümü ve nabız sayımı yapar. Son 7 günün ortalamasını hesaplarESH ve WHO verilerine göre otomatik sınıflandırma (normal / yüksek/tehlikeli) Ölçüm doğruluğu klinik olarak test edilmiş , onaylanmıştır. Tansiyon aleti çeşitleri listemizde vazgeçilmez.. 

En iyi tansiyon aleti
En iyi tansiyon aleti

Medisana 99143 Dijital Tansiyon Aleti

4 Kullanıcı için 60′ ar ölçümlük hafızaya sahiptir.XL Kolluk ile gönderilir.Aritmi tespit fonksiyonu mevcuttur.Son 3 okumanın ortalamasını alma özelliği vardır.Pil seviyesini gösterme özelliği

Çok fonksiyonlu geniş büyük ekran Klinik onaylı FDA onaylıdır ve sonucunuzu WHO Dünya Sağlık Örgütü standartlarına göre değerlendirilir ve sonucunuzla ilgili detaylı bilgi edinebilirsiniz

En iyi tansiyon aleti
En iyi tansiyon aleti

Dijital Tansiyon Aleti Nasıl Kullanılır?

Otomatik olarak ölçüm yapan modeller ise elektronik tiplerdir. Bu modellerde stetoskop bulunmaz. Modeline göre bileğin kısmından ya da kolun üst kısmından ölçüm yapabilir. Özellikle ev kullanıcıları için elektronik modeller daha kullanışlıdır. Çünkü bu modelleri kullanmak için herhangi bir deneyim ve özel bilgi gereksinimi bulunmaz.

Elektronik modellerin çoğu hafızalıdır. Bu şekilde önceki ölçüm değerlerinin takibini kolaylaştırır. Bu modellerde genellikle açma kapama ve önceli değerleri takip edebileceğiniz düğmeler bulunur. Ölçüm yaparken cihaz kalp hizasında tutulmalıdır. Bu şekilde birkaç saniye içerisinde ölçümü tamamlar. Tansiyon aleti çeşitleri sizin sağlığınızı güvende tutar.

Tansiyon Aleti Göstergeleri 

Tansiyon aletlerinde sonucu gösteren parçaya manometre yani gösterge denilir. Manometrelerin farklı çeşitleri bulunur. Bu şekilde çeşitlere ayrılması ile üç farklı tansiyon aleti tipi ortaya çıkıyor.

Havalı modellerde manuel bir gösterge bulunur. Hava pompası ile şişen manşon içerisindeki anlık hava basıncı gösterge üzerinden takip edilir. Bu şekilde hastanın kolunun ne kadar sıkıştırıldığı takip edilir. Durma noktası bu şekilde ayarlanır.

Elektronik modellerde dijital bir gösterge bulunur. Herhangi bir müdahale olmadan çalışır. Cıvalı modellerdeki göstergeler termometre benzeri bir düzenektedir.

 

scroll to top