Close

En iyi yağ çözücü

En iyi yağ çözücü

En iyi yağ çözücü

En iyi yağ çözücüler ile yağlardan kurtulmak çok kolay.. Temizlik sırasında inatçı kirlerden kurtulmak zaman zaman zorlu hale gelebilir. Ancak özellikle yağ kaynaklı kirli bölgeleri temizlemek için kullanılan yağ çözücüler ile bu işlem kısa sürede halledilebilir.

Bulaşık yıkarken ya da banyo gibi alanlarda zorlu kirlere maruz kalmış yüzey temizlikleri sırasında kullanılan En iyi yağ çözücüler farklı marka ve modellerin sunduğu pratik özellikleriyle hemen herkesin tercihidir.

Elde yıkamaya uygun şekilde üretilen en iyi yağ çözücüler sprey şeklinde ya da plastik ambalajda kolay kullanılabilir şekilde ambalajlanmış şekilde sunulur. Aloe Vera, limon ya da portakal aromalı çeşitleri bulunan yağ çözücü ürünler ile hem temizliğinizi kısa sürede yapabilir hem de sonuçtan memnun kalabilirsiniz.

Evde mutfak ya da banyo gibi ortamlarda yüzey ve eşya temizliğinin yanı sıra ofis gibi ortamlarda fayans yüzeylerin temizliğinde de kullanılabilen yağ çözücüler ile inatçı kirlerden kurtulabilirsiniz.

Yağ Çözücü Ürünlerin Mutfakta Kullanımı

Yağ çözücü bulaşık deterjanı ile inatçı kirlerden kolayca kurtulabilir, tencere, tava, demlik, borcam gibi eşyalarınızın temizliğini kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Mutfak temizliği sırasında kullanılan yağ sökücü ürünleri ile evye temizliğinden fayans temizliğine, tencere dibinden tava içerisine kadar farklı birçok bölgede temizlik yapmanız olanaklı hale gelir.

Saatlerinizi harcayacağınız temizlik işlemlerini dakikalar içerisinde gerçekleştirebilmenizi sağlayan en iyi yağ çözücüler deterjanlar dermatolojik testlerden geçirilmiş ürünlerdir. Kirlenmiş yüzeye püskürtüp bir süre bekledikten sonra sünger ya da bez yardımıyla kiri uzaklaştırmak yeterli olur.

Yağ Çözücü Nasıl Kullanılır?

 • Yağ sökücü ya da yağ çözücü ürünleri direkt olarak inatçı kirin üzerine sıkabilirsiniz.
 • Yağ çözücü ürünü kullanmak istediğiniz yüzeye püskürtmeniz ve ürün ambalajında belirtilen sürelerde beklettikten sonra durulayarak temizlemeniz yeterlidir.
 • Ergonomik şekilde üretilen en iyi yağ çözücüler ambalajları el yormayacak şekilde tasarlanmıştır. Ambalajı tek elle kavrayıp yüzeye sıkmanız saniyeler içerisinde gerçekleşir.
 • Ürünün sprey mekanizmasındaki farklı püskürtme seçenekleri ile farklı uygulamalar gerçekleştirebilirsiniz. Sıkma ya da püskürtme seçenekleri ile yalnızca bir noktaya ya da geniş bir alana ürünü uygulamanız mümkün olabilir.
 • Deterjandan arındırdığınız bölgede bir süre sonra yeni kirler oluşması durumunda aynı işlemi tekrar tekrar gerçekleştirebilirsiniz.
 • Yağ sökücü ürünlerin kullanımı yağ oluşumunu geciktirdiğinden uzun süreler boyunca yağsız ve lekesiz yüzeylere kavuşabilirsiniz.
En iyi yağ çözücü
En iyi yağ çözücü

Yağ Çözücü Sprey Hangi Yüzeylerde Kullanılır?

Yağ çözücüler genelde mutfak ya da banyo gibi ortamlarda kullanılır. İnatçı kirleri uzaklaştırmak için tercih edilen en iyi yağ çözücüler doğrudan yüzeye uygulanabilir. İçerisinde barındırdığı bitkisel özler sayesinde etrafa hoş kokular yayan ürünler ile ışıl ışıl yüzeyler elde edebilirsiniz.

Yağ çözücüler, özellikle çokça yemek pişirilen mutfaklarda kullanılır. Yemeğin pişirilmesi sırasında buharla birlikte etrafa dağılan yağ damlacıkları, fayans duvarlara ve tavana yapışır. Üzerinden zaman geçtikten sonra tozların da yapışmasıyla istenmeyen görüntüler ortaya çıkabilir. İşte bu noktada devreye giren en iyi yağ çözücüler bu lekeleri ortadan kaldırmak için birebirdir. 

 • Spreyi önce yüzeye püskürtmek ardından da bir bez yardımıyla silmek yeterli olur.
 • Duvar, yer, cam ya da plastik yüzeylerde kullanılabilen yağ çözücü ürünleri yağ lekelerini çıkarmak için kullandığınızdadiğer istenmeyen kirleri de uzaklaştırabilmeniz olanaklıdır.
 • Derinlemesine temizlik sağlayan yağ çözücü ürünleri ankastre ürünlerinizin yüzey temizliğinde de kullanabilirsiniz.
 • Mutfak deterjanınızın yağ çözücü özellikte olması bulaşıklarınızı kolay bir şekilde yıkamanıza olanak tanıdığından bu özelliklere sahip deterjan seçiminde bulunmanız yararınıza olabilir.
 • Yanmış yağ lekeleri için etkin sonuçlar elde edebilir özellikle fırın içi ve dışı gibi yüzeylerde rahatlıkla kullanabilirsiniz.
 • Ürünü sprey mekanizması yardımıyla püskürttükten sonra yumuşak bir bez yardımıyla silmeniz yalnızca saniyelerinizi alır. Ürünün etkili içeriği sayesinde kirin ve yağın yok olması size hem zamandan tasarruf ettirir hem de pırıl pırıl yüzeyler elde etmenizi sağlar.

Yağ çözücü olarak ne kullanılır ? 

Yağ çözücü olarak ne kullanılır ? Yemek pişirirken etrafa sıçrayan ve hatta buharla etrafa yayılan yağ, çeşitli yüzeylere yapışır ve temizlik rutininize yeni bir iş eklenmesine neden olur. Üstelik bu lekeler, çok kısa bir sürede inatçı kirlere dönüşebilir. Neyse ki, çok amaçlı yağ gidericiler sayesinde evin çeşitli yerlerinde oluşan yağlı kirleri giderebilirsiniz. Öyleyse gelelim en çok sorulan sorulara: Yağ çözücü nasıl kullanılır Yağ çözücü olarak ne kullanılır ? Ve yağ çözücü nerelerde kullanılır? Cevaplar yazımızın devamında.

İhtiyacın olacak:

 • Mikrofiber bez
 • Eldiven
 • Gözlük
 • Fırça
 • Sünger
 • Kova
 • Yağ sökücü
 • Sıcak su
 • Bulaşık deterjanı
 • Kağıt havlu

Yağ Çözücü Nasıl Kullanılır? Yağ çözücü olarak ne kullanılır ? 

Yağ çözücülerin güçlü formülleri, içeriğindeki çeşitli kimyasallardan gelir ve bu kimyasallar gerekli önlemler alınmadan kullanılırsa insan sağlığına veya kullanıldığı yüzeye zarar verebilir. Yağ çözücü kullanırken yapmanız gerekenler kısaca şöyle:

 • Yağ çözücü kullanmanız gereken zamanı ayırt edebilmelisiniz. 
 • Bazı durumlarda çok amaçlı bir temizleyici iş görür. Yağ gidericiler çok kirli alanları temizlemek ve suda çözünmeyen lekeleri çıkarmak için kullanılmalıdır.
 • Yağ çözücüleri asla başka temizlik malzemeleri ile karıştırmayın. 
 • Yağ çözücülerin içinde bulunan bazı kimyasallar diğer temizlik malzemelerinde bulunan kimyasallarla tepkimeye girerek zehirli gazlar yayabilir. 
 • Yağ çözücüyü uyguladığınız yüzey üzerinde birkaç dakika bekletmelisiniz.
 • Bazı yağ çözücüler hızlı etki edebilir. Fakat kirlerin çözülmesine yardımcı olmak için bir yüzey üzerinde birkaç dakika bekletmek en iyi sonucu almanıza yardımcı olabilir.
 • Yağ sökücü uygularken eldiven ve gözlük takmalısınız.
 • Eğer yağ çözücüyü bir bez yardımı ile uyguluyorsanız el sağlığınızı korumak için eldiven takmanız doğru olacaktır. Aynı zamanda eğer yağ çözücülerle yakın temasta bulunacaksanız gözlerinizin buharlaşan kimyasallardan zarar görmemesi için gözlük takmanız gerekecektir.

Yağ  Sökücü Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Yağ sökücü sprey kullanırken diğer temizlik ürünleri ile karışım yapmak tehlikeli sonuçlara neden olabildiğinden üretici firmanın belirttiği şekilde kullanmak en etkin sonuçları almanızı sağlar.

Yağ çözücü ürünleri kullanırken gözle temasından kaçınmanız önemle tavsiye edilir.

El ya da vücut temizliğinde kesinlikle kullanılmaması gereken ürünleri üretim amacına uygun her türlü yüzey temizliğinde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Cam temizliğinde kullanmak istediğiniz yağ sökücü ürünleri cam parlatmak için kullanmanız etkin sonuçlar almanızı engelleyebilir, ancak pencere kenarlarının temizliğinde temizleme suyuna karıştıracağınız ürünle etkili sonuçlar elde edebilmeniz mümkündür.

Aşınma riski olmayan yüzeyler için oldukça uygun olan yağ çözücü ürünleri kullanmadan önce, önlem olarak görünmeyen bir yüzeyde deneyip sonuçları görebilmeniz faydalı olabilir.

Yağ çözücü ya da mutfak yağ sökücü ürünleri çocukların erişemeyecekleri yükseklikte kapaklı dolaplarda muhafaza etmeniz önerilir.

 

En iyi yağ çözücü
En iyi yağ çözücü
scroll to top