Close

En iyi bulaşık deterjanları 2022

En iyi bulaşık deterjanları 2022

En iyi bulaşık deterjanları 2022

En iyi bulaşık deterjanları 2022 deyince aklımızdan hemen kolaylık ve temizlik geçiyor ise doğru yerdesiniz! Teknoloji evdeki işlerimizi büyük oranda kolaylaştırdı. Ancak yepyeni sorunları da getirdi. Bulaşık makineleri, kirli tabak bardaklar için harika sonuçlar yaratıyor. 

Fakat doğru deterjanı seçmediğinizde, makinenin en iyisini alsanız da işe yaramayacaktır. En büyük temizlik şirketlerinden market markalarına kadar onlarca bulaşık makinesi için tablet deterjan bulmak mümkün. Öyle ki son zamanlarda çeşitleri de bir hayli arttı. Doğal veya ev yapımı tablet deterjanlar da sıklıkla deneniyor.

Sizin için farklı bulaşık makinesi deterjanlarının öne çıkan özelliklerini listelemek istiyorum. Gelin, birlikte en iyi bulaşık deterjanları 2022 listesine göz atalım! İsterseniz en iyi çamaşır makinesi deterjanları listemize de göz atabilirsiniz!

Bulaşık makinesi için tablet veya sıvı formda olan deterjanlar tercih ediliyor. Tablet formundaki deterjanlar daha güçlü formüller sunuyor. Özel üretilen deterjanlar hem bulaşıkların hem de makinenin temizliğini sağlayabiliyor. Ben henüz aradığım deterjanı bulamadım ve küçük paketler alarak denemeye devam ediyorum. İşte en iyi bulaşık deterjanları 2022 markaları:

Fairy Platinum Plus

Fairy Platinum Plus, Limonlu olan deterjana göre daha fazla temizlik ve parlaklık sağlıyor. Daha güçlü etki ve temizleme sağladığı için en iyi bulaşık makinesi deterjanları arasında yer almaktadır ve en iyi bulaşık deterjanları 2022 listemize birinci sıradan girmektedir.. 

 • Anti – mat teknolojisi ile özellikle çelik ve camlarda daha fazla parlaklık verir,
 • Gümüş koruma özelliğine sahip,
 • Kısa programlarda dahi aradığınız temizlik etkisini bulabilirsiniz,
 • Bulaşık makinesi üreticileri tarafından öneriliyor,
 • Sıvı yağ çözücü içeriyor.

Fairy Platinum Limon

Fairy Platinum özellikle kadınlar tarafından en sevilen tablet deterjan olma özelliğini taşıyor. Bu durumu sağlayan en büyük etkisi ise en güçlü yağları bile temizlemesi. Yoğun kirli bulaşıklarda bile temizlik etkisini görebilirsiniz. Ancak diğer tablet deterjanlara oranla daha pahalı olduğunu söyleyebilirim.

 • Fairy Platinum kapsüller et, balık, yumurta vb. gıdalardan arta kalan yağları güçlü bir şekilde temizliyor,
 • Suda kısa sürede çözünme özelliğine sahip,
 • Çok yeterli olmasa da makinedeki yağları temizleyebilir,
 • Fairy markasının en iyi tablet deterjanı olma özelliğini taşıyor,
 • Bulaşıklarda ve makinede üstün bir parlaklık sağlıyor,
 • Ön yıkama, tuz ve parlatıcıya ihtiyaç duymadan mükemmel temizlik için kullanabilirsiniz.

Finish Quantum Max Bulaşık Makinesi Deterjanı

En az Fairy tarafından sevilen ve tercih edilen markalardan biri Finish. Farklı serileri ile avantajlı özelliklerini bir arada sunuyor. Finish Quantum Max Bulaşık Makinesi Deterjanı ise temizlik konusunda en güçlü ürünleri.

 • ‘En iyi temizlik ve parlaklığımız’ sloganıyla satılan ürün derinlemesine temizlik sağlıyor,
 • 57 litre su tasarrufu sağlayabilmesiyle en iyilerden,
 • Zorlu lekeleri tek seferde temizlemek için yağ çözücü içeriyor,
 • Kuruyan veya zor lekeli bulaşıkları sudan geçirmeden makineye dizebilirsiniz,
 • Ambalajsız kolay paketi ile her anlamda hijyen sağlıyor,
 • Çamaşır suyu, parlatıcı, tuz ve yağ çözücü etkisi ile derinlemesine temizlik yapıyor.
 • Arçelik, Beko ve Siemens tarafından önerilir.

Bulaşık makinası deterjanı markaları 2022

Bulaşık makinası deterjanı markaları 2022 yazımız da tam size göre! Biriken bulaşıkları hızlı ve etkili şekilde yıkayan bulaşık makineleri, hayatımızı fazlasıyla kolaylaştırıyor. Ancak doğru deterjan seçilmediğinde hem enerji ve su israfına hem de zaman ve emek kaybına neden olabiliyor.

Neyse ki iyi bir bulaşık makinesi deterjanı ile pırıl pırıl bulaşıklara kavuşmak hiç de zor değil. Mutfak eşyalarınızın yeni gibi görünmesini sağlayacak en iyi bulaşık makinesi deterjanlarını sizin için araştırdık.

Günümüzde hayat o kadar hızlı ki, bir de bulaşıkları elde yıkamaya hiç zamanımız yok. Üstelik elde bulaşık yıkamak hem enerji hem de zaman kaybına yol açıyor. Bu nedenle artık bulaşık makineleri evlerin demirbaşı haline geldi. Ancak yanlış deterjan seçimi, makineden kirli çıkan bulaşıklara neden oluyor. Bu da hem israf hem de gereksiz zaman harcamak anlamına geliyor.

Kaliteli bulaşık makinesi deterjanları ile tertemiz ve yepyeni görünen bulaşıklar elde etmek mümkün. Hayatınızı kolaylaştıracak, mutfak eşyalarınızı hem temizleyip hem de ilk günkü gibi kalmalarını sağlayacak bulaşık makinası deterjanı markaları 2022 sizin için araştırdık. Gelin, birlikte inceleyelim.

Finish 

Kirli mutfak araç ve gereçlerinizde mükemmel temizlik sağlamaktadır. Aynı zamanda bulaşık makinesi içi ve parçalarında da tam temizlik sağlamaktadır. Böylelikle bulaşık makinelerinizi uzun süre en iyi performansla kullanabilirsiniz. Temizlik şirketi bulaşık tuzları, makine temizleyicileri, parlatıcılar, koku gidericiler ve bulaşık deterjanları seri üretimini yapmaktadır. En çok bilinen ürünü tablet formundaki bulaşık deterjanıdır.

En iyi bulaşık deterjanları 2022
En iyi bulaşık deterjanları 2022

Fairy 

Bulaşık deterjanı seçeneklerinde en popüler ürünleri Fairy Platinum Plus ve Fairy Platinum Limon’ dur. Kullanıcılar tarafından en çok değerlendirilen iki ürünü sizler için karşılaştıralım. Fairy Platinum Plus tabak, bardak, tencere, kaşık ve çatallarda üstün temizlik sağlamaktadır. İçeriğinde bulunan maddeler ile sıvı – yağ çözümünü kolay sağlamaktadır.

Anti – mat teknolojisi ile üretilen ürün çelik ve cam ürünlerinde ekstra parlaklık sağlamaktadır. Gümüş takımlarınızın ve eşyalarınızı koruyarak yeni görünmesine olanak sağlamaktadır. Daha kısa programlarda bile en üstün temizlik deneyimi yaşayabilirsiniz. Bulaşık makinası deterjanı markaları 2022 listemizin vazgeçilmezi!

En iyi bulaşık deterjanları 2022
En iyi bulaşık deterjanları 2022

Mom’s Green 

Mom’s Green markası Çevre Mühendisi Işıl Kırgız tarafından kurulmuştur. 2013 yılında kurulan marka yüzde yüz Türk malıdır. Marka bünyesinde bulaşık makinesi deterjanları, yüzey temizlik ürünleri, çamaşır deterjanları, bebek bakım, sıvı sabunlar ve kişisel bakım ürünleri üretmektedir. Ürünlerin tümü sağlığımız ve çevremizi koruma amacıyla büyük bir titizlikle tasarlanmıştır.

Kalite kontrol aşamasında yapılarak ürün içerikleri incelenmektedir. Belirli aralıklarla hem ürün içerikleri hem de Mom’ s Green tesisleri Ecocert, Vegan Society ve ICEA tarafından denetlenmektedir. Firmalardan ve kullanıcılardan her defasında tam not almayı başarmıştır. Bulaşık makinası deterjanı markaları 2022 listemize geç de olsa bu sene girmeyi başardı hadi  sizler de deneyin!

En iyi bulaşık deterjanları 2022
En iyi bulaşık deterjanları 2022

Farmasi

Genellikle kozmetik ürünleri ile tanıdığımız ve yüzde yüz Türk markası olan Farmasi’nin ev temizlik ve ev kozmetiği ürünlerinde de üretim gerçekleştirdiğini biliyor muydunuz? Farmasi bulaşık makinesi deterjanı, katalogtan en çok sipariş edilen ürünlerin arasında gösteriliyor.  Eğer doğa dostu bir temizlik ürünü kullanımı sizin için önemli ise, zehirli ve toksik içeriklerin hiçbirini barındırmayan, doğal içerikli bir seçenek ile tanışın.

En iyi bulaşık deterjanları 2022
En iyi bulaşık deterjanları 2022

Bulaşık makinesinin uzun ömürlü olması için neler yapılmalı?

Beyaz eşyalar sürekli değiştirilebilen ürünler değil. Bu nedenle uzun yıllar sorunsuz kullanabilmek için dikkat edilmesi gereken bazı noktalar var. Bulaşık makinenizin uzun ömürlü olmasını istiyorsanız, ilk dikkat etmeniz gereken şey kullandığınız deterjan. Kaliteli bir deterjan ile hem bulaşık makinenizi koruyabilir hem de temiz bulaşıklar elde edebilirsiniz. 

Ayrıca makine tuzu da önemli olan diğer nokta. Sert musluk suyu makineye zarar verir. Bu nedenle mutlaka makine tuzu kullanmalısınız. Parlatıcı ve tuz kullanarak aynı zamanda makinenin maksimum performans göstermesini de sağlayabilirsiniz. Makinenin düzenli bakım ve temizliği de oldukça önemli. Unutmamanız gereken diğer nokta, kapasitesinin üstünde yükle çalıştırmanın makinenize zarar verdiği. Bulaşık makinası deterjanı markaları 2022 listemizden bir marka seçip makinanızda en iyi performansa ulaşabilirsiniz 

Bulaşık makinesinin düzgün temizlemesi için neler yapılmalı?

Bulaşık deterjanının önemi burada da karşımıza çıkıyor. Temiz bulaşıklar elde etmek için mutlaka kaliteli bir deterjana ihtiyacımız var. Eğer iyi bir bulaşık makinesi deterjanı kullanıyorsanız, bulaşıkları sudan geçirerek makineye yerleştirmek hem zaman hem de su israfına neden oluyor. Ancak bulaşıkları sıyırmak oldukça önemli. Eğer yiyecek kalıntıları makinenin içinde kalırsa, temiz bulaşıklar elde edemezsiniz. Dikkat edilmesi gereken diğer nokta ise yağlı filtreler. 

Makinenin filtresinde yağ birikirse düzgün temizlemez. Ayrıca kireçlenmeye de dikkat etmelisiniz. Su çıkış noktalarında biriken kireçler, makinenin yıkama performansını olumsuz etkiler. Eğer su fıskiyelerinde tıkanmalar oluştuysa mutlaka temizlemelisiniz. Bulaşıkları yanlış yerleştirmek de makinenin yıkama performansını olumsuz etkiler. Bu nedenle makinenin yıkama kapasitesini aşmadan ve bulaşıkları doğru yerleştirerek yıkama işlemi yapmalısınız.

scroll to top