Close

En yumuşak vücut losyonları

En yumuşak vücut losyonları

En yumuşak vücut losyonları

En yumuşak vücut losyonları pürüzsüz görünen bir cildin en büyük sırlarından biri olmaktadır. Losyonlar hem teninin gün içinde ihtiyaç duyduğu nemi sağlamakta hem de hafif, cildinle uyumlu kokularıyla büyülemektedir. 

Cildine tazelik kazandıran ve kusursuz bir cilt bakımı yapan en yumuşak vücut losyonları çeşitleri ise bir hayli fazla olmaktadır. Birbirinden farklı losyon çeşitleri, dış etkenlere karşı cildini korumak için vitamin ve minerallerle desteklenmektedir. Vücut losyonlarını kullanarak her zaman sağlıkla ışıldayan bir cilde kavuşmak mümkün olmaktadır. 

Çeşitli meyvelerin aromatik kokularıyla zenginleştirilen en yumuşak  vücut losyonu çeşitlerini istediğin her an kullanabilir ve taptaze bir cilde sahip olmanın tadını çıkarabilirsin.

Vücut Losyonu Kullanmak Neden Önemlidir?

 Nem, cildimizin sağlığını korumada en önemli etkenlerden biridir. Çünkü vücuttaki suyun yaklaşık %20’si ciltte bulunur ve bu oranı koruyan unsur nemdir. Özellikle soğuk kış aylarında cilt çok daha fazla kurur ve pullanmalar görülebilir En yumuşak vücut losyonları., cilde nem desteği sağlayarak dokuların dolgun ve sağlıklı görünmesine yardımcı olur. 

 Neme doymuş bir cilt:

–  Esnek ve yumuşak olur.

– Canlı ve doğal bir renge sahiptir.

– Gerginlik, kaşıntı, kızarma gibi durumların riski azdır.

– Koruma ve savunma işlevlerini kaybetmez.

 Vücut için nemin bu kadar önemli olması, losyon kullanımını da oldukça önemli bir hâle getirir. Fakat bu noktada doğru bir ürün seçmek gerekir. 

 Vücut Losyonu Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

 Losyon seçerken, her bakım ürününde olduğu gibi cildinizin özelliklerine dikkat etmeniz gerekir. Hassas, kuru ve yağlı ciltlerin tercih edebileceği ürün özellikleri de farklıdır. Losyonlar, hafif yapılı olduğu için özellikle aşırı kurumayan ciltleri nemlendirmek için idealdir. Bepanthol vücut losyonu gibi kalitesi ve onarıcı özelliği ile ön plana çıkan ürünler hassas ciltler için idealdir. Aynı zamanda bebek teninde de güvenle kullanılabilir. 

Vücut losyonu ne işe yarar ? 

Vücut losyonu ne işe yarar ? Işıldayan bir güneş, sıcak bir duş, serinleten bir rüzgâr ve hatta severek giyilen kıyafetler… Gündelik yaşamda cilde sıkça temas eden pek çok unsur, hiç fark ettirmeden cildin nemli görünümünü yitirmesine yol açabiliyor.

Bu sebeple de hem yüz hem de vücut bakımında nemlendirici adımı, tahmin edilenden çok daha fazla önem taşıyor. Neyse ki bu bakım adımı için birbirinden etkili formüller bulunuyor! İşte bu formüllerden biri de vücut losyonu…

Cildimiz en değerli giysimizdir ve ona ne kadar iyi bakarsak o kadar sağlıklı ve güzel olur. Bu alanda cilt sağlığını ve estetiğini desteklemek için pek çok ürün geliştirilmiştir. İlk akla gelen kremler olmakla birlikte özellikle vücut losyonu adı fazlaca anılmakta, tam olarak nedir ? Vücut losyonu ne işe yarar ?  Ne zaman ve nasıl kullanılması gerekir ? Bunlar merak edilmektedir

Bu yazımızda vücut losyonu nedir, ne işe yarar, nasıl kullanılması gerekir ve seçim yaparken nelere dikkat edilmesi gerektiği gibi akıllardaki bütün soruları cevaplamaya çalışıyoruz Vücut losyonu ne işe yarar ? sorusunu cevaplandıralım.

Adını bir çok kez duyduğun, hatta belki alıp kullandığın vücut losyonunun, cildine nem kazandırmasının dışında pek çok işlevi bulunuyor. Dahası, en iyi etki için nasıl uygulanması gerektiği hususunda muhakkak bilgi sahibi olmalısın. Tam da bunun için hazırladığımız bu yazı ile sana vücut losyonunun ne olduğu, Vücut losyonu ne işe yarar ? Ve nasıl kullanılır ? Bununla  ile ilgili ipuçları vermek istiyoruz. O halde hazırsan, başlayalım!

Vücut Losyonu Nasıl Kullanılır?

Vücut losyonlarının nasıl kullanılacağı da çok önemli bir konudur. Pek çok kişi kullanımını bilmediğinden dolayı, faydalarını göremiyor. Özellikle duş sonrasında vücutta nem oranı azalır. Bu nedenden dolayı kişiler bu durumdan rahatsız olabilir. 

Vücut losyonları kurulanmış bir cilt üzerine uygulanması gerekiyor. Islak olan bölgelere kullanılmaması gerekir. El ile uygulanan losyonlar, masaj yöntemiyle vücuda uygulanır. Bu sayede vücudun herhangi bir nedenden dolayı kuruması kolay bir şekilde ortadan kalkar.

 

CeraVe Nemlendirici Losyon

Cildi nemlendirir ve koruyucu bariyerin onarılmasına yardımcı olur. Cilde pürüzsüz bir görünüm kazandırır ve anında emilen hafif dokusu ile kadifemsi bir his oluşturur. Sağlıklı bir görünüm sağlar. Losyon kıvamı ile daha hafif doku tercih eden kişiler için uygun. Hem yüz ve hem de vücutta kullanılabilir.

En yumuşak vücut losyonları
En yumuşak vücut losyonları

Cetaphil Daily Advance Ultra Nemlendirici Losyon

Cetaphil Daily Advance Ultra Nemlendirici Losyon, kuru ve hassas cilt tipleri için vücut kullanımına uygun. Cilt kuruluğuna karşı koruyucu… Parfüm içermez. 5 bileşenli özel içeriğe sahip…

En yumuşak vücut losyonları
En yumuşak vücut losyonları

L’Occitane Almond Milk Concentrate – Badem Nemlendirici Vücut Kremi

Almond Milk Concentrate ciltte hızlı emilimi ile bilinen mucizevi bir krem. Sadece cildi nemlendirmez, aynı zamanda sıkılaştırır. 1 ay gibi bir kullanımın sonunda vücudunuzdaki farkı hissedersiniz! Yeni formülünde bulunan badem özü ve tohumu cildin elastikiyetini korurken aynı zamanda hücresel yenilenmeyi tetikler, cilt pürüzsüzleştiren sıkılaşır.

En yumuşak vücut losyonları
En yumuşak vücut losyonları

Herbal Science Boom Butter Cilt Bakım Yağı

İçerisindeki 7 farklı doğal yağ ile tüm vücudun yağ dengesinin korunmasına ve ihtiyacı olan neme kavuşmasına destek oluyor, ayrıca gün boyu sürecek bir bakım sunması amacıyla üretilmiş çok amaçlı bir cilt bakım yağı… Boom Butter cilt bakım yağı içerisindeki doğal yağlar sayesinde, cildin yağ dengesinin korumasında ve ihtiyacı olan neme kavuşmasında da faydalı… Cildimizin daha genç ve sağlıklı bir görünüme kavuşmasında yardımcı olan bu yağ içeriğindeki; shea, jojoba, avokado ve hindistan cevizi yağı ile, cilt lekeleri, kırışıklık ve kaşıntılı cilt hassasiyetlerine fayda sağlıyor.

En yumuşak vücut losyonları
En yumuşak vücut losyonları

Caudalie Vinosculpt Vücut Kremi

Besleyici formülüyle cilde detoks yapan, derinlemesine nemlendiren bu yoğun krem aynı zamanda sarkmaya eğilimli cildi sıkılaştırıyor ve toparlıyor. Antioksidan üzüm çekirdeği polifenolleri ve sıkılaştırıcı iris özleri yönünden zengin Sarkma Karşıtı & Sıkılaştırıcı Vücut Kremi vücudun 4 ana bölgesine odaklanarak bir aylık kullanımda kol, göğüs, karın, kalça bölgelerinde sıkılaştırıcı etki sunuyor.

    

En yumuşak vücut losyonları
En yumuşak vücut losyonları

 

scroll to top