Close

En kaliteli egzersiz topları

En kaliteli egzersiz topları

En kaliteli egzersiz topları

En kaliteli egzersiz toplarını nasıl seçerim? Diye düşünüyorsanız sizlere doğru bir egzersiz topunu nasıl seçeceğinizi anlatacağız. Ve harika ürün önerilerimiz de var! Egzersiz topları, günlük egzersiz rutininizi canlandırmak için dinamik, aktif ve eğlenceli bir eklentidir. Mevcut çeşitli boyutları ve renkleri ve tipik vinil veya PVC plastik, Bu hafif yapılmış, şişme aparat bir sallamak getirmek için güçlü yeterlidir tüm kaslarınızı. Ve evet, çekirdeğiniz için katil!

Bu nedenle, ister bir egzersiz çılgınlığında olun, ister abs rutininizi geliştirmek için ilham arıyorsanız, uygun fiyatlı ve çok işlevli egzersiz topu cevap olabilir. Uzmanlarımızdan tüm en kaliteli egzersiz topları hakkındaki ipuçlarını almak için okumaya devam edin.

Egzersiz Topu Nedir?

Genellikle denge topu olarak bilinen bu şık ekipmanın birçok kullanımı vardır. Örneğin, egzersiz topları ergonomik bir ofis koltuğu olarak çalışma alanında giderek daha popüler hale geliyor; bunun avantajı, gövde aktivasyonunu ve optimum duruşu zorlaması masanızda zamanı dengelemek için harika! Ve spor salonu katında, hemen hemen her antrenman stilini tamamlayacak bir aksesuardır.

Herhangi bir egzersiz programı için mükemmel bir eklenti, çünkü stabilite (adından dolayı adı), esneklik, güç ve denge üzerinde çalışmak için bir egzersiz topu kullanabilirsiniz. “Herhangi bir oyun alanında bulduğunuz, ancak yalnızca daha büyük, dayanıklı malzemeden yapılmış ve yuvarlanıp kas kontrolünüzü zorlayacak kadar hafif bir çocuk topunu düşünün.”

En kaliteli egzersiz toplarını nasıl seçerim? Çoğunluğu hava ile dolu olsa da, bazıları yuvarlanmalarını önlemek için az miktarda kum içerir. Bu, onları daha ağır hale getirir, örneğin onları vücudunuzun üzerinde tutuyorsanız biraz direnç ekler.

En kaliteli egzersiz topları
En kaliteli egzersiz topları – En kaliteli egzersiz topları
 • Taled 65 Cm Pilates Topu Büyük Boy Kalın Yoga Egzersiz Topu Pompalı
 • Jet Mor Pilates Topu 65 Cm Deluxe Yoga Plates Egzersiz Topu Ball Şişirme Pompası Seti
 • Delta 25 Cm Dura-strong Mini Pilates Topu Denge Egzersiz Topu

Hangi Boyutlar Mevcuttur?

Egzersiz topları tipik olarak beş farklı boyutta mevcuttur ve esas olarak boyunuza göre doğru uyumu seçmelisiniz. Bunu ölçmek için, egzersiz topunun üzerine oturduğunuzda ve dik durduğunuzda, ağırlığınız aralarına eşit olarak dağılmış olarak ayaklarınızın yerde düz olması gerekir. Zemine dokunamazlarsa, boyutlarını küçültün. “Dizlerinizin pelvisinizden aynı seviyede veya biraz daha aşağıda olmasını istiyorsunuz, bu nedenle dizleriniz çok yüksekse, bir beden büyük alın.”

Sayısal olarak ise çapları 45 ile 85 cm arasında değişmektedir. Boyunuzla orantılı bir top seçmek isteyeceksiniz, bu nedenle yaklaşık beş fit uzunluğundaki biri muhtemelen 45 cm’lik bir top kullanacak, oysa altı fit’e daha yakın olan biri 65 veya 75 cm’lik bir top arasında bir yere düşecek. En kaliteli egzersiz toplarını tüm yazımız boyunca görebilirsiniz.

En kaliteli egzersiz toplarını nasıl seçerim? Dikkat edilmesi gereken birkaç faktör, yaklaşık 90 veya biraz daha yüksek olması gereken dizlerinizdeki bükülme derecesidir. Ayrıca, oturduğunuzda batmamak için topun ne kadar şişirilmiş olduğuna da dikkat edin.

Egzersiz topu egzersizleri

Egzersiz topu egzersizlerini en kaliteli egzersiz topları ile sağlıklı bir şekilde yapabilirsiniz. Amacınız ister kaya gibi sağlam bir çekirdek elde etmek isterse kalça kaslarında tanım oluşturmak olsun, egzersiz topları vücudun her bölümünü çalıştırmak için çok işlevli bir araç olarak hizmet eder. “Herhangi bir antrenmana girebilecek bir egzersiz topuyla birçok etkili egzersiz var.” Örneğin: Egzersiz topu egzersizleri nelerdir?

 • V-Sit Ups: Ayaklarınızı topun üzerine koyun ve nötr bir omurga ile bir V mekiği yapın.
 • Diz Germe: Tam plank pozisyonunda, ayaklarınızı topun üzerine koyun ve topu ileri ve geri döndürerek çekirdeği ezin ve bir diz gerdirmeyi tamamlayın.
 • Klasik Squat: Yukarı ve aşağı çömelirken egzersiz topunu başınızın üzerinde tutarak zorluk seviyesini artırın.
 • Yükseltilmiş Şınav: Tahtada ayaklarınızı topun üzerinde kaldırarak şınavlarınıza meydan okuyun , bu da ek bir bonus olarak çekirdeğinizi stabilize etmek için çok çalışmaya teşvik edecektir.

Temel zorluğun üstesinden gelmek için, dirseklerinizle egzersiz topunun üzerinde bir tahta tutmanızı önerir, ayak duruşunuz ne kadar dar olursa, dengelemenin o kadar zor olduğunu hatırlamalısınız. En sevilen egzersiz topu egzersizleri karışımı şunları içerir:

 • Kalça Kaldırma: Topukları ve baldırları topun üzerine yerleştirin ve omuzlarınızdan kalçalarınıza ve dizlerinize uzanan düz bir çizgi oluşturacak şekilde kalçaları yukarı kaldırın. Olukları çalıştırmak için vücudu kontrollü bir şekilde aşağı indirin ve sırtınızı indirin. Bu, bacaklarınızın bir yana kaymasını önlemek için denge ve stabilite, örneğin çekirdek aktivasyonu gerektirir.
 • Ölü Böcek : Sırt üstü yatarken, bir kol ve bir bacakla uzaklaşmadan önce topu avuçlarınız ve dizleriniz arasında bastırın.
 • Hamstring Bukleler: Topuklarınız ve baldırlarınız topun üzerinde olacak şekilde yüz yukarı yere yatın, ardından topu topuklarınızla kendinize doğru çekmek için dizlerinizi bükün. Bu, hamstringlerinizi tahmin ettiğinizden daha fazla ateşleyecektir.
 • Duvarda Oturur veya Duvarda Çömelme: Sırtınızın alt kısmı ile duvar arasında bir top tutarak ayakta durun, ayaklarınızı birkaç santim ileri doğru adım atın, ardından aşağı ve yukarı çömelin. Veya bir çömelme pozisyonuna inin ve orada tutun. Bu, ağız kavgasının odağını daha fazla arka kas katılımı içerecek şekilde değiştirir.

Egzersiz topu egzersizleri nelerdir? Egzersiz topu, aynı zamanda, topun üzerine yüzüstü uzanmak ve sırtınızın rahatlaması ve açılması için başınızı yere doğru sarkıtmak gibi yararlı bir esneme aletidir. Tersine, top sırtınızda ortalanmış olarak yüz yukarı uzanın ve denge için ayaklarınızla geniş bir duruş sergileyin, başınızın geriye sarkmasına ve kollarınızın açık ve geniş olmasına izin verin. Burada, vücudunuzun ön tarafında bir uzama gerilmesi hissetmelisiniz.

Ya da bacaklarınız düz ve geniş bir şekilde V şeklinde açılmış şekilde yere oturabilirsiniz. Top uyluklarınız ve avuçlarınız arasında topun üzerindeyken, öne doğru eğilin, ellerinizle topa uzanın.

En kaliteli egzersiz topları
En kaliteli egzersiz topları  – En kaliteli egzersiz topları
 • Delta 75 cm Fuşya Dura-Strong Deluxe Pilates Topu
 • Dynamic Plates Topu 65 Cm (ŞİŞİRME POMPASI HEDİYEEE!) GYMBALL
 • Usr Pilates Topu ve Pompası 65 cm

Güvenlik Hususları

Egzersiz topunun yuvarlanmak üzere tasarlandığını unutmayın, bu nedenle ana güvenlik endişelerinden biri düşüyor. Bundan kaçınmak için, daha iddialı bir şey denemeden önce daha temel hareketlerle başlayın. En kaliteli egzersiz toplarını nasıl seçerim?

Top üzerinde denge sağlamak için tam ağırlığınızı gerektirmeyen birkaç egzersiz yapın ve daha gelişmiş top egzersizlerine başlamadan önce temel kontrolünüzü (ve güveninizi) geliştirmeye devam edin. Bir diğer güvenlik hususu topun bütünlüğüdür.

Yıpranırlar ve yıllarca aşırı kullanımdan sonra, top aşırı şişirildiğinde veya hatta dışarıda pürüzlü yüzeylerde kullanıldığında patlayabilirler. Bu nedenle, egzersize başlamadan önce aşınma ve yıpranma alanlarını kontrol etmek için ellerinizi topun tüm yüzeyinde gezdirmek en iyisidir. Çoğu top patlamaya dayanıklı olacak şekilde yapılmıştır, ancak bunun gerçekleştiği bilinmektedir.

Egzersiz topları, antrenmanlarınıza çeşitlilik katan ve tüm vücuttaki birden fazla kasla mücadele eden eğlenceli, uygun fiyatlı ve dinamik bir egzersiz aracıdır. Çeşitli boylarda satıldıkları için, antrenmandan en iyi şekilde yararlanmak için boyunuza göre doğru bedeni bulmak önemlidir.

scroll to top