Close

En uygun fiyatlı 5 benzinli araç

En uygun fiyatlı 5 benzinli araç

En uygun fiyatlı 5 benzinli araç

En uygun fiyatlı 5 benzinli araç hangileridir? Günden güne gelişen ekonomik olaylardan dolayı artan araç fiyatları kullanıcıları ucuz olan vasıtalara yöneltti. Döviz kurlarında ki ani dalgalanmalar sonucunda araba fiyatları da bu durumdan etkilendiler. Peki ucuz olan modeller hangileri? En uygun fiyatlı 5 benzinli araç listemizde bunları mercek altına alacağız. En uygun fiyatlı 5 benzinli araç hangileridir?

Yeni bir araba satın alırken, işletme maliyetlerini başka herhangi bir faktörün üzerinde düşünmek akıllıca olacaktır. Ancak, yeni araba alımlarının heyecan verici dünyasına gelince kalbinizi takip etmek yerine başınızı gerçekten kullanmalı mısınız? Zor olabilir, ancak gerçekçi olmak gerekirse, yakıt fiyatları nadiren düşer. Bunu unutmayın, bir araba resmi ekonomisi hakkında bilgi sahibi olmak çok uzak bir benzinli veya dizel bir galon seyahat edebilirsiniz ama aralarındaki fiyat farklılıkları pek göz ardı edilecek rakamlar olmayabiliyor.

Buna bir ölçüt diyoruz çünkü bu rakamlar laboratuvar koşullarında elde ediliyor ve günlük sürüşte göreceğinizden biraz farklı olabilir. Ancak, tüm üreticiler testlerinde aynı yöntemleri kullanmak zorunda oldukları için, en azından otomobillerin birbirleriyle adil bir şekilde karşılaştırılabileceği anlamına geliyor. En uygun fiyatlı 5 benzinli araç hangileridir?

Çok uzun zaman önce, 30 mpg’ye ulaşan bir otomobil nispeten tutumlu olarak görülüyordu, ancak ortalama bir aile otomobilinin artık bir galon üzerinde çok daha fazla seyahat etmesi beklenebilir. Modern, turboşarjlı motorlarla, küçük bir hatchback bu rakamın iki katından yukarı dönebilir ve bazıları daha da ileri gidebilir.

Benzinli araç fiyatları

Benzinli araç fiyatları hakkında kapsamlı bir bilgiye sahip olmak zorlayıcı olabilir. Ama bu durumda sizin endişe etmenize gerek yoktur. Çünkü biz sizlerin merakını gidermek için elimizden geleni yaptık ve benzinli araç fiyatlarını inceleyerek en uygun fiyatlı 5 benzinli araç listesini bir araya getirdik. Elbette ki çok da kolay bir iş değildi. Elememiz gereken birçok model oldu. Ancak son noktaya varabildik.

Benzinli araç fiyatları aynı diğerleri gibi her yıl kurlara göre, modeline göre veya markasına göre değişiklik gösterecektir. Kendi bütçenizi belirlediyseniz benzinli araç fiyatları konusunda net bir kanıya varabilmeniz çok daha kolay olacaktır. Bu sayede aralarından net bir şekilde ihtiyacınız olanı kapabileceksiniz.

En sevdiğimiz ekonomik otomobillerden 5 tanesini topladık, ancak araç sahipliğinde soğuk yakıt verimliliği rakamlarından daha fazlası olduğu için sıralamamızda diğer faktörleri de dikkate aldık. Sunduğumuz tüm arabalar yaşamak için keyifli olacak ve aile hayatına düzgün bir şekilde uymalı. Tabii ki, bazı arabalar diğerlerinden daha çok aile hayatına yöneliktir.

Ford Fiesta hatchback

En uygun fiyatlı 5 benzinli araç
En uygun fiyatlı 5 benzinli araç

Faturalara göz kulak olmak isteyen herkes de dahil olmak üzere hemen hemen herkese hitap edecek en yeni Ford Fiesta’nın bir versiyonu var. Artık 1.5 litrelik dizel üretimden kaldırıldığı için, 123bhp 1.0 litrelik EcoBoost benzinli motor, ekonomi açısından aralığın en iyisi. Markanın Puma SUV’UNDA kullanılan aynı motordur ve 56 mpg’nin üzerine çıkmasına yardımcı olan hafif hibrit desteğe sahiptir. Aynı zamanda 114 g/km’den başlayan CO2 emisyon rakamına sahip ve şirket otomobil sürücüleri için orta seviye bir BiK bandına yerleştiriyor.

Düşük işletme maliyetleri, Fiesta’nın lehine olan her şey değildir, ancak Ford’un supermini uzun zamandır sürmek için en eğlenceli küçük otomobillerden biri olarak kabul edildi ve en son sürüm selefinin yeteneklerine dayanıyor. Önceki model, iyi tasarlanmış gösterge paneli bakmak için şık ve kullanımı kolay olan bugünün otomobilinin üst düzey hissi gibi bir şeye sahip değildi, arka koltuklar da alan üzerinde belirgin şekilde daha cömertti.

Hyundai Ioniq Hybrid

En uygun fiyatlı 5 benzinli araç
En uygun fiyatlı 5 benzinli araç

Bazıları, hyundai’nin bu öncü Japon modeline kendi rakibini geliştirdiğinde Toyota Prius’tan ilham almaktan daha fazlası olduğunu söylüyor, ancak gerçek şu ki Toyota’nın hibrit otomobil başarısı için kanıtlanmış şablonu görmezden gelmek aptalca olurdu. Loniq’in silueti aerodinamik olarak verimlidir ve bu aile hatchback’ini havada itmek için gereken çabayı azaltmaya yardımcı olur, bu nedenle benzinli motoru ve elektrik motoru nadiren aşırı çalışır.

Aslında, Ionıq, Prius’tan belirgin şekilde daha hızlı bir otomobildir ve yanıt verebilirliği, Prius’un değişken oranlı CVT sistemi yerine geleneksel bir çift kavramalı otomatik şanzımanın kullanılmasıyla sağlanır. Sonuç olarak, geleneksel bir benzinli veya dizel otomobilden bir meleze geçen sürücüler, Ioniq’in Prius’tan biraz daha tanıdık geldiğini görecek, ancak ikincisi engebeli yollarda biraz daha yerleşmiş hissediyor. Bununla birlikte, ıoniq’in sağlam kurulumu rahatsız edici değildir ve Prius’tan daha ucuzdur. 60 mpg’nin üzerinde talep edilen ekonomi, yakıt ekonomisi açısından onu Prius hibridine yaklaştırıyor.

Skoda Octavia hatchback

En uygun fiyatlı 5 benzinli araç
En uygun fiyatlı 5 benzinli araç

Yeni Skoda Octavia hakkında beğenilecek çok şey var: büyük bir Botu var ve bir dizi yeni teknolojiye ve bol miktarda standart donanıma sahip. Eski modelden biraz daha pahalı olsa da para için hala büyük bir değer. Genel boyutu, Focus gibi doğrudan rakiplerden ziyade, Ford Mondeo gibi yukarıdaki sınıftaki modellere daha yakın yerleştirir.

Büyüklüğüne rağmen, Octavia, aralarından seçim yapabileceğiniz mükemmel bir standart motor yelpazesiyle çalışmak için ucuzdur. En tutumlu giriş seviyesi dizel motordur; 113bhp ile 2.0 litre. Aynı motorun daha güçlü 148bhp versiyonu 50-60 mpg’yi geri getirebilirken, 65 mpg’nin üzerinde geri dönecek. 109 beygir gücündeki 1.0 litrelik ve 148 beygir gücündeki 1.5 litrelik iki benzinli motor bile, DSG donanımlı modellerin hafif hibrit yardım almasıyla 50 mpg’yi aşabiliyor. 

Amiral gemisi Octavia ıV, 22-33 g/km CO2 emisyonu ile 182-283 mpg’yi yöneten en ekonomik modeldir. 1.4 litrelik benzinli motoru ve 201bhp üreten bir elektrik motorunu birleştiriyor ancak bu teknolojinin bir bedeli var, giriş seviyesi Octavia PHEV bile geleneksel benzinle çalışan bir modelden üçte birinden daha pahalıya mal oluyor.

Peugeot 508 hatchback

En uygun fiyatlı 5 benzinli araç
En uygun fiyatlı 5 benzinli araç

Salonlar, herkes yerine bir SUV satın aldığı için ölmekte olan bir cins gibi görünebilir, ancak Peugeot 508, bu daha geleneksel vücut stili için hala bir yer olduğunu gösteriyor. Bu, özellikle ön tampondan geçen uzun, dişi benzeri LED gündüz farlarına sahip modellerde bu kadar farklı bir tasarıma sahip olmasına yardımcı olur. Peugeot’nun küçük direksiyon simidi, iCockpit bilgi-eğlence sistemi ve piyano tuş kontrolleri sayesinde iç mekan da aynı derecede çekici.

Kaputun altında, motorlar yeterince keskin ve etkileyici bir şekilde ekonomiktir. 1.5 litrelik BlueHDi 130 motor 50-60 MPG veya daha iyi bir performans gösterebilirken, otomatik şanzımanlı daha güçlü 2.0 litrelik dizel motor hala 50 mpg’nin üzerinde bir performans sunuyor. Serinin büyük bölümünü dizeller oluştururken, benzinli motor kullanan plug-in hibrit, 166-235mpg arasında bir ekonomi rakamıyla resmi olarak en ekonomik olanıdır. Aynı zamanda 508 serisinin en pahalı modeli.

MINI Countryman SUV

En uygun fiyatlı 5 benzinli araç
En uygun fiyatlı 5 benzinli araç

Retro hatchback’in görünüşünü ekstra pratiklikle birleştiren suv’lar büyük bir iştir ve Mini Countryman en popüler olanı olabilir. MİNİ hatchback’ten çok daha geniş ve aile dostu ve BMW X1 ile bazı parçaları paylaşıyor, ancak yine de sürmek ve tutumlu olmak iyi. 50 mpg’nin üzerinde bir ekonomi iddia ediliyor, ancak çoğu dizelde olduğu gibi, daha iyi yakıt tüketimi daha yüksek bir satın alma fiyatı ile dengeleniyor.

Alternatif olarak, serinin ekonomi ve performans şampiyonu olan Mini Countryman ALL4 plug-in hybrid de var. Sadece benzinli Cooper s’den daha hızlı değil, 0-62mph sadece 6.8 saniye sürüyor, ancak 160mpg’nin üzerinde de geri döndüğü söyleniyor. Gerçek dünyada iddia edilen rakama yaklaşmak için mücadele edebilirsiniz ve bu en pahalı modeldir, ancak yine de etkilidir.

scroll to top