Close

Etkileyici Kaşlara Sahip Olmak İçin Kaş Alımı Teknikleri

 

Herkesin kendine özgü kaş alma yöntemleri vardır. Ekonomik oluşu ve pratikliği sayesinde evde kaş almak artık çokça tercih ediliyor. Siz de bu teknikler sayesinde kuaförde aldırmışcasına güzel kaşlara sahip olabilirsiniz. Kaş almak aslında göründüğü kadar zor bir işlem değildir.

Kaş Nasıl Alınmalı?

Kaş almak için birden fazla seçenek bulunuyor. Cımbız, ağda veya iple kaş almak sıkça karşılaşılan yöntemlerin en güvenilir olanlarıdır. En uygun olan kaş tekniğini kendiniz belirleyebilir, kolayınıza hangisi geliyor ise onu uygulayabilirsiniz.

İp Kullanarak Kaş Alma Tekniği

İp ile kaş almak için loş bir ortam uygun değildir. Işığın fazla olması çok önemli. Bu sayede en ufak tüylerinizi dahi görerek alabilirsiniz. Kaşlarınızı tarayarak fazlalıkları ortaya çıkarmalısınız. Uzunca bir ipi iki elinize dolayarak çapraz şekilde döndürerek kaşlarınızı alabilecek şekle getirmelisiniz. İlk başlarda bir hayli zorlanmanız mümkün. İple aldığınız bölgelerin kaşınızın şeklini bozmayacak yerler olmasına özen göstererek pratik yapmanız elinizin alışması için çok önemli. Eliniz alıştıkça çok daha kolay şekilde kaşlarınızı istediğiniz şekle getirebilir ve neredeyse kuaföre gitmiş kadar güzel bir hale getirebilirsiniz.

Cımbız Kullanarak Kaş Alma Tekniği

En güvenilir kaş alma yöntemi olarak söylenen bir yöntemdir. Ancak diğer tekniklerden daha uğraştırıcı ve daha uzun sürdüğünü bilmelisiniz. Cımbızla almadan önce kaşlarınızın uzun baş kısmı ile orta bölümlerini makas ile biraz kısaltarak hangi bölgeleri alacağınızı tespit etmelisiniz. Tespitinizin sonrasında kaşlarınızı tek tek çekerek alabilirsiniz.

Ağda Kullanarak Kaş Alma Tekniği

Hassas bir deriye sahipseniz kullanmanızın önerilmeyeceği bir tekniktir. Fakat ağda kullanarak kaş almak en etkili ve en kökten çözümdür. Ağda ile kaşı tek başına almamanızda fayda var. Çünkü bol bol yardıma ihtiyaç duyabilirsiniz. Ağda tekniğini kullanmadan önce kaşlarınızı kısaltarak orta ve alt bölümde bulunan kaşların çekilmesinin önüne geçebilirsiniz. Kalem yardımıyla hangi bölgeleri alacağınızı işaretlerle kaşınızın taslağını oluşturarak ağdayı kullanacağınız bölgeleri tespit ederek ağda işlemini uygulayabilirsiniz.

Yanlışlıkla Kaşı İnceltirsek Ne Yapmalıyız?

Kaş alırken şeklini bozarsanız eğer kaşlarınızı bir sıra daha inceltip kavisli bir stil oluşturabilir ve durumu lehinize çevirebilirsiniz. Kaşların uzaması için çok uzun zaman beklemeniz gerekmediği için kaşınız uzadığında istediğiniz şekli verebilirsiniz. Kavisli bir kaş şekli oluşturmak için, incelen kısımı kavis noktası olarak kabul edebilirsiniz. Bir sıra alarak her sıra bitişinde yukarı tarayarak görüntüsünü kontrol edin. Aşırı yoğun kavis vermemeye de dikkat etmelisiniz.

Doğal Kaş Şeklinin Sırrı Ne?

Kaşınızın doğal bir kaş görünümüne sahip olması için, yüz şeklinize göre bir kaş modeli tercih etmeniz lazım. Yüz şeklinize göre bir kaş şekli oluşturmak için; bir kaş fırçası ile yüzde 3 nokta ölçerek kaş şeklinin nasıl olacağını bulabilirsiniz. Kaş fırçasının ucu burun bitimine oturtun. Düz tutup kaşlara hizala ve kaş başlangıcı noktasını bulun. Burnun alt kenarından göz bebeğiyle aynı hizada bulunan hiza, kaştaki kavis noktasını bulmanızı sağlar. Burnun kenarından gözün bitimine bittiği nokta ise kaşın bitmesi gereken noktayı bulmanızı sağlar. Kaşlarınızı bu belirlediğiniz noktalara göre şekillendirerek, hem yüzünüz için uygun olan hem de görüntüsüyle insanları etkileyecek doğal kaş şeklinize sahip olabilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top