Close

Ev dekorasyonunun vazgeçilmez ürünleri

Ev dekorasyonunun vazgeçilmez ürünleri

Ev dekorasyonunun vazgeçilmez ürünleri

Ev dekorasyonunun vazgeçilmez ürünleri nelerdir ? Kişinin toplum içerisinde kendisini özel hissetmenize neden olan bazı unsurlar vardır. Bunlar bazen sahip oldukları, bazen başarıları, bazen de zevkleri olur. Zevkleri söz konusu olduğunda,  Ev dekorasyonunun vazgeçilmez ürünleri üzerinde de kendisini hissettirebiliyor. Zevkli tercihler yapılarak seçkin parçaların kullanıldığı, özenle tasarlanmış olan bir ev, içerisinde zaman geçirme isteğinizi artırırken, sosyal yaşamda bile öne çıkmasına neden olur.

Burada ‘seçkin’ olarak nitelendirdiğimiz eşyalar elbette dünyanın dört bir yanından getirdiğiniz pahalı ve gösterişli aksesuarlar değil. Zevklerinizi yansıtan, ortama uygun renklere ve desenlere sahip, birinci sınıf malzeme ve kalitenin işçiliğin ürünü olan eşyalar!

Ev dekorasyonunun vazgeçilmez ürünleri söz konusu olduğunda genel olarak sunulan şey, şık evlere dair birkaç fotoğraftan ibarettir. Ancak bunun faydalı olabilmesi için sadece göstermek yetmez. Nedenleriyle birlikte yapılan seçimleri aktarmak, önerilerde bulunmak, ilham alınarak farklı tasarımlar yapılmasına yardımcı olmak gerekir. 

İşte biz de tam olarak bu noktada devreye giriyor ve ev dekorasyonunun vazgeçilmez ürünleri konusunda seçkin seçimler yapabilmeniz için dikkat etmeniz gereken noktaları sizin için araştırıyoruz. Paylaşacağımız bilgiler ışığında siz de yaşam alanlarınızda farklı stilleri deneyebilir, daha şık bir ortam oluşturma şansına sahip olabilirsiniz. Ev dekorasyonunun vazgeçilmez ürünleri listemize göz atmayı unutmayın 

Seçkin bir ev dekorasyonunu yapmak istiyorsanız, öncelikle açık renkleri kullanma konusunda anlaşmaya varmamız gerekiyor. Beyaz, krem ve bej; seçkin görünüme sahip ortamlar için olmazsa olmazlar. Mor ve zümrüt yeşili de seçkinlik kazandıran renklerden biri. Ancak hem daha modern görünmesi hem de seçkinliğini koruması için açık renkleri tercih etmek gerekir. 

Bu renkler çok çabuk kirlendikleri ve leke gösterdikleri için kullanması zor olan renklerdir ve temizliğine herzaman özen göstermek gerekir. Ancak bu renkleri seçkin gösteren özelliği de zaten ‘özen’ gerektiriyor olmalarıdır. Silinebilir özellikte kumaş dokusuna sahip olmalarına dikkat edildiği müddetçe, açık renkleri kullanmak problem olmaktan çıkabilir. Ev dekorasyonunun vazgeçilmez ürünleri listemizi okumaya devam edin.. 

Ev dekorasyonunun vazgeçilmez ürünleri içerisinde bizim önerimiz koltuk ve perdelerde beyaza ağırlık verirken, yer döşemesi ve halıda griye yakın, kirli beyaz olarak da nitelendirilen renkleri tercih etmeniz. Süt beyaz ve krem birlikte kullanıldığında hiç hoş olmayan bir görüntü oluşur. Bu nedenle beyaz daha çok grilerle harmanlanarak kullanılmalıdır. Krem ağırlıklı bir dekorasyon yapılacaksa, bu durumda çok açık kahvelerle uyum yakalanabilir.

Nasıl Aydınlatılmalı?

Aydınlatıcılar da son dönemde  Ev dekorasyonunun vazgeçilmez ürünleri içinde önemli detaylardan biri haline gelmeye başladı. Artık yalnızca ortamla uyumlu bir avize almak yeterli değil. Aydınlatıcılar içerisinden de trend parçaları tercih etmek gerekiyor. Nasıl aydınlatmalı sorusunun cevabına gelince, önceliğimiz alanın genişliğine uygun seçimler yapmak. 

Geniş bir salonda 3 ayrı avize kullanılabilir. Tabi ki biri yemek masasının üzerinde, sarkık tasarıma sahip avize olmak üzere… Son dönemde Ev dekorasyonunun vazgeçilmez ürünleri içerisinde gözden kaçmayan detaylardan biri de yemek masası üzerinde konumlandırılan sarkıt avizeler oluyor. Genel tasarıma uygun modeller tercih edildiğinde şık bir görünüm sağlanabilir.

Ev dekorasyon önerileri 2022

Ev dekorasyon önerileri 2022 yılında hangileri? Birçok kişi evinde daha fazla zaman geçirmeye başladı. Evlerde geçirilen vakit arttıkça alışkanlıklar ve ihtiyaçlar da değişti. Bu değişimden etkilenen alanlardan biri de ev dekorasyonları oldu. Ev dekorasyon önerileri 2022 yılında bir çok kişinin merak konusuydu. Ev dekorasyon önerileri 2022 yılında sıcacık yuvalara şekil verdi. 

Yıllardır devam eden dekorasyon klişelerinden uzak, yaratıcı ev eşyalarının ön planda olduğu, her zevke hitap eden dekorasyon fikirleri ile her ev kendi ruhunu yarattı. Bu trendler önümüzdeki yılda kendisini var edecek gibi görünüyor. Peki ev dekorasyon önerileri 2022 yılında nelerdi?

Ev Dekorasyon Fikirleri

Ev dekorasyon önerileri 2022 yılında da devam ediyor ve sonucunda birbirinden keyifli görünümler oluşturuluyor . Her tarzı yansıtan bu görünümlerin sırrını detaylarıyla aşağıda bulabilirsiniz:

Çok amaçlı dekorlar geçtiğimiz yılın sıkça tercih edilen dekorasyon ürünleri arasındaydı. Puf olarak kullanılabilen sandıklar, komodin yerine geçebilen pratik aynı zamanda şık aydınlatma sistemleri, gizli taburelere sahip masalar… Çok amaçlı mobilya seçenekleri işlev ve şıklığı bir araya getirmesi ve her yaşam tarzına uyum sağlaması ile ev dekorasyon önerileri 2022 yılında da yerini aldı.

Ev dekorasyonunun vazgeçilmez ürünleri
Ev dekorasyonunun vazgeçilmez ürünleri
 • Berceste Peyzaj tasarım Kauçuk Bitkisi 50 60 Cm Ev Bitkisi Ofis Bitkisi Salon Bitkisi Iç Mekan Bitki
 • aedmakrome Yaprak Detaylı Makrome Duvar Süsü aed00044
 • EVCAZIM Düzensiz Estetik Makyaj Aynası Çerçevesiz, Dekoratif Masa Masası Oturma Odası, Yatak Odası Bulut

Doğal malzemelerin evlerde kendine yer bulması ile ev dekorasyonu sınırları aştı ve doğayı evlere taşıdı. Doğal materyaller ile balkonlarda, bahçelerde görmeye alışkın olunan örme rattan salıncaklar, hasır sepetler ise geçtiğimiz yıl odaları süsleyen dekorlar arasındaydı.

Ev dekorasyonunun vazgeçilmez ürünleri
Ev dekorasyonunun vazgeçilmez ürünleri
 • Üsküp Yapı Halatlı Askılı Ahşap Beyaz Dekoratif Duvar Rafı Derinlik 20 Cm 2’li 0020
 • Homedit 3 Ayaklı Tripod Lambader Abajur Kumaş Başlık—bej-c 26157
 • Taç Çizgili Tül Perde 1/3 sık Pile Gp86 BOZCAGP

Sürdürülebilir yaşam odaklı ev dekorasyon önerileri 2022’de ön plana çıkan tasarımlar arasındaydı. Geri dönüştürülen malzemelerden üretilen mobilyalar, farklı şekillerde yeniden kullanılabilir hale getirilen duvar ya da masa süsleri.. Geri dönüşüm, yaratıcılık ve el emeği birleşerek ev dekorasyon modası yeni bir yön kazandı.

Son yıllarda popüler hale gelen ve her tarza oldukça yakışan vintage mobilyalar geçen yıl evlerde sıkça tercih edilen parçalardandı. Popülaritesi günden güne artan bu trend evlerin her köşesini sardı. Vintage mobilyaların yanında tekstil ürünleri, eski görünümlü duvarlar, solgun kumaşlar gibi görünümler ile evler zamansız ve zarif ve bir görünüme kavuştu. Mobilyalarda bulunan eski esintiler kıvrımlı yapılar ile birleşerek dekorasyonda güçlü ve kavisli yapılar ön plana çıkardı.

Ev dekorasyonunun vazgeçilmez ürünleri
Ev dekorasyonunun vazgeçilmez ürünleri
 • FernCo Mavi İncir Kokulu Mum FRNEYS009
 • LeoDesign Leodesıgn Zen Geri Akış Tütsülük Oda Dokusu Brulör Zen001
 • casadilegno Dekoratif Yeşil Yapraklı Yapay Sarmaşık Ve 3 Metre Peri Led Gün Işığı ve Pil

Ev dekorasyon önerileri moda olmaya devam eden çeşitli dekor ürünleri ile karşılaşmak mümkün. Duvarlarda kullanabileceğiniz farklı raf çeşitlerinden keyifli tablolara, aydınlatmada yer alan birçok seçenekten, tabure ve sandalyelere değin birden fazla dekorasyon ürünü moda olan tasarımlar arasında yer aldı.

Duvar dekorasyonunda oldukça dikkat çeken tablolar da ev dekorasyon önerileri 2022 olarak öne çıktı. Yüz silüetleri sıkça tercih edildiği gibi çeşitli boylarda tablolarla bir bütün oluşturmak revaçtaydı. Eskilere modern dönüşü sağlayan ürünlerden biri de el emeği makrome örgüsü oldu. Duvarlardan avizelere, şık sepetlerden salıncaklara adından sıkça söz ettirdi. Evler duvar dokuma süsleriyle daha da anlam kazandı. Bunların yanı sıra iç mekân dekorasyonu birçok yenilik ile tanıştı.

Ev dekorasyonunun vazgeçilmez ürünleri
Ev dekorasyonunun vazgeçilmez ürünleri
 • Renkli Duvarlar Kendinden Yapışkanlı Beyaz Duvar Paneli 3d HBV00000PZDHC
 • Metal Bending Art Kardan Adam Gold Kaplama Metal Paslanmaz Dolu Demir 28 Cm 2 Li Şamdan Mumluk Ev Dekorasyon
 • Kuru Çiçek Deposu Şoklanmis Küçük Yeşil Okaliptus Demeti

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top